Teatr
VoiceLAB. Próby przy uchylonych drzwiach

VoiceLAB. Próby przy uchylonych drzwiach

  • 2021-05-07, , godzina 18:00
  • rezerwacja bezpłatnej wejściówki
  • Studio Na Grobli, Instytut Grotowskiego, ul. Na Grobli , Wrocław

Opis

Po kilkuletnich poszukiwaniach prowadzonych w ramach zamkniętej pracy Aleksandra Kotecka, Tomasz Wierzbowski i Krzysztof Paździora otwierają drzwi swojego „laboratorium” dla słuchaczy z zewnątrz. Instytut Grotowskiego zaprasza na kilkumiesięczny cykl otwartych prób pracy, które rozpoczną się 7 maja 2021 w Studiu Na Grobli i będą kontynuowane w Otwartej Przestrzeni Kultury w kościele pw. św. Jana Nepomucena w Parku Szczytnickim. Wymagana rezerwacja bezpłatnej wejściówki.

Materiał, który będzie można usłyszeć, jest wynikiem głębokiej fascynacji muzyką gruzińską oraz wieloletnich poszukiwań mających na celu wydobycie pełni potencjału kryjącego się w harmonii. Poza poprawnym, czystym śpiewem leży brzmienie pełniejsze, niosące o wiele więcej muzycznych znaczeń, a nawet zdolne zmieniać powietrze między śpiewającymi a słuchaczami w geometryczną mozaikę. Próby otwarte są okazją do badania, jak przenosić jakości wypracowane w ramach głębokiej pracy laboratoryjnej, na sytuację wykonawczą. Cykl otwartych prób skierowany jest do wszystkich miłośników muzyki, zarówno praktyków, jak i teoretyków.

Aleksandra Kotecka, Tomasz Wierzbowski i Krzysztof Paździora od ponad sześciu lat prowadzą wspólne poszukiwania w obrębie polifonii. W swoim laboratorium pracy z głosem VoiceLAB skupiają się przede wszystkim na wymiarze wertykalnym utworów, aby z każdej harmonii wydobyć maksimum brzmienia. Dzięki takiemu podejściu każdy interwał okazuje się jednostką niosącą określone nastroje, napięcia i rozwiązania, same w sobie stanowiące rodzaj mikroopowieści, a więc stawiające przed wykonawcą wyzwanie wymagające pełnego zaangażowania w działanie wokalne.

 

„VoiceLAB. Próby przy uchylonych drzwiach” odbędą się we Wrocławiu w następujących terminach:

Studio Na Grobli, Instytut Grotowskiego, ul. Na Grobli 30/32

pt. 7/05/2021, 18:00 

 

Otwarta Przestrzeń Kultury, kościół pw. św. Jana Nepomucena prowadzony przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, aleja Dąbska na terenie Parku Szczytnickiego, niedaleko Ogrodu Japońskiego

pt.–sob. 21–22/05/2021, pt. 18:00, sob. 16:00 i 17:30

pt.–sob. 11–12/06/2021, pt. 18:00, sob. 16:00 i 17:30

 

zdjęcie: VoiceLAB, Fot. Monika Kotecka

Ostatnio dodane
Tiki i inne zabawy
"Tiki i inne zabawy" - zbliża się nowa premiera we Wrocławskim Teatrze Pantomimy Wrocław

Spektakl w reżyserii Dominiki Knapik zobaczymy już w maju.

Ruscy, Teatr WybrzeÅźe
Spektakle za 10zł na platformie VOD Teatru Wybrzeże

Cztery przedstawienia do zobaczenia bez wychodzenia z domu.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.