Teatr
Red Sky Performance

Red Sky Performance

  • 2019-02-17, , godzina 19:00
  • Narodowe Forum Muzyki, Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 30.

fot. Krzysztof Zatycki

Opis

Zapierająca dech w piersiach muzyka i widowiskowy taniec w Narodowym Forum Muzyki. Ewolucje przeczące prawom fizyki i pełna emocji choreografia – to spektakl kanadyjskiej grupy tańca współczesnego Red Sky Performance, która wystąpi w NFM 17 lutego.

Backbone to awangardowy taniec inspirowany „kręgosłupem” kontynentów, stanowiący mapę rozległego i skalistego terenu naszego ludzkiego krajobrazu. Poprzez współczesny taniec natywny oraz surowy atletyzm dziewięcioro tancerzy powołuje do życia elektryczne impulsy naszego skalistego „kręgosłupa”. 

Red Sky Performance

Cieszący się międzynarodową renomą Red Sky Performance to czołowy zespół kanadyjski w dziedzinie stanowiącej połączenie natywnego tańca, teatru, muzyki i mediów. Zespół ten jest zdobywcą wielu nagród. Został założony w 2000 r. przez swoją dyrektor artystyczną Sandrę Laronde, pochodzącą z plemienia Teme-Augama-Anishinaabe (Lud Głębokiej Wody). Red Sky wywiera znaczący wpływ na ewolucję współczesnych przedstawień natywnych w Kanadzie i na całym świecie. Zdobył międzynarodową pozycję, współpracując przy ważnych projektach z najbardziej cenionymi artystami i zespołami z całego świata. Od 2003 r. Red Sky odbył wiele tournées i wystąpił 2375 razy w całej Kanadzie oraz w dwunastu krajach czterech kontynentów.

Wykonawcy:

Red Sky Performance

Koncepcja / reżyseria: Sandra Laronde
Choreografia: Jera Wolfe
Współpraca: Sandra Laronde i Ageer
Muzyka: Rick Sacks
Produkcja: Red Sky Performance

Program:

Backbone

Ostatnio dodane
Ghost Dance - spektakl
The Best OFF - przegląd spektakli offowych w Instytucie Grotowskiego Wrocław

Spektakle zobaczymy w dniach 7–10 marca 2019 we Wrocławiu.

Red Sky Performance
Teatralne widowisko Red Sky Performance zelektryzowało NFM [FOTO]

Zobaczcie zdjęcia z występu w w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.