Teatr
"Poławiacze pereł" na deskach Opery Wrocławskiej

"Poławiacze pereł" na deskach Opery Wrocławskiej

  • 2021-09-17, do 2021-09-24
  • Opera Wrocławska, Wrocław

Opis

Zanim wystąpi na deskach Metropolitan Opera w Nowym Jorku, pojawi się w Operze Wrocławskiej. Tenor Piotr Buszewski znalazł się w obsadzie Poławiaczy Pereł i razem z innymi znakomitymi przedstawicielami młodego pokolenia, tchnie w klasyczne dzieło Bizeta nowego ducha, zabierając nas u schyłku kalendarzowego lata nad wybrzeża Oceanu Indyjskiego.

Opera Wrocławska jeszcze raz sięga po klasyczną historię Poławiaczy pereł, dając szansę młodym śpiewakom na opowiedzenie jej na nowo – okraszając ją świeżością, talentem i charyzmą sceniczną. Poławiacze pereł stanowią jedną z najpiękniejszych kompozycji Georgesa Bizeta. Pisząc to dzieło, późniejszy autor nieśmiertelnej Carmen nie miał jeszcze 25 lat. Stworzył jednak operę, która mimo nieprzychylnych komentarzy ówczesnych krytyków, przetrwała próbę czasu i doczekała się wielu nagrań płytowych.

W głównych rolach pojawią się sopranistki, nomen omen perły naszej opery, Maria Rozynek-Banaszak oraz Hanna Sosnowska-Bill. Panie będą śpiewały rolę Leili. W roli Zurgi zobaczymy dwóch znakomitych barytonów: Szymona Komasę oraz Huberta Zapióra. W obu obsadach będzie im towarzyszyć Jakub Michalski w roli Nurabada. Dołącza do nich tenor Piotr Buszewski, który skutecznie zaczyna podbijać wszystkie największe sceny operowe świata, w tym hamburską Staatsoper oraz Metropolitan Opera, gdzie wkrótce zadebiutuje. Zanim jednak wyleci do Nowego Jorku, zobaczymy go jeszcze w Operze Wrocławskiej m.in w Koncercie arii nieznanych,
26 i 28 listopada.

Poławiaczy pereł na deskach Opery Wrocławskiej zobaczymy 17, 19, 22 i 24 września 2021.

fot. Jacek K. Żurek / materiały prasowe

Ostatnio dodane
MÃłw o sobie, tylko o sobie
Połykanie emocji w nowym spektaklu Wrocławskiego Teatru Pantomimy [FOTO] Wrocław

"Mów o sobie, tylko o sobie" z muzyką na żywo do zobaczenia od 17 września.

Miasto, którego nie było KEJ-OS-THE-AT-ER Wrocław

Spektakl teatralno-cyrkowy zostanie zagrany zagramy 24 i 25 września o 19:30 w Niebieskim Namiocie KEJOS na wrocławskich Opatowicach.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.