Teatr
Operetka na wynos

Operetka na wynos

  • 2020-05-27
  • Sceny Kamienica, Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 18.

fot. Dominika Golińska Kosowska

Opis

W środę 27 maja br. o godz. 1700 na podwórku wrocławskiego Nadodrza odbyła się premiera nowego cyklu Teatru Scena Kamienica „Operetka na WYNOS!”. Projekt ma za zadanie dotrzeć do społeczności lokalnych całego województwa dolnośląskiego w czasie epidemii. 

Scena Kamienica to jedyny teatr operetkowy we Wrocławiu, który regularnie wystawia koncerty i spektakle związane z lekką odmianą opery. Bieżąca sytuacja, związania z pandemią koronawirusa spowodowała nie tylko wstrzymanie bieżącej działalności artystycznej, ale także zatrzymała Polaków w swoich domach. Wszystkie instytucje kulturalne zostały zamknięte do odwołania. Nie będą się także odbywać duże wydarzenia plenerowe. 

Dlatego nasz zespół przygotował wyjątkową propozycję koncertów plenerowych pod nazwą „Operetka na WYNOS!”, które przez cały letni okres (maj-wrzesień) odbywać się będą w większości polskich miejscowości – na skwerkach, podwórkach przy blokach mieszkalnych. Oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Nasze eventy przeznaczone są do oglądania z balkonów i okien. W ten sposób chcielibyśmy wprowadzić nieco kultury wysokiej dla mieszkańców naszego regionu, dostarczając rozrywki na wysokim poziomie w tym trudnym okresie, w jakim wszyscy się znaleźliśmy. Pomysł mobilnej sceny muzycznej czerpie ze źródeł commedii dell'arte. Podobnie jak wędrowne trupy operowe w XVII w. obieramy za cel dotarcie z muzyką poważną do miast i miasteczek 

Wykonawcami „Operetki na WYNOS!” są znakomici artyści Teatru Scena Kamienica (soliści takich instytucji jak Mazowiecki Teatr Muzyczny, Operetka Wrocławska, Filharmonia Narodowa), którzy przygotowali ok. 40-minutowy program największych przebojów operetkowych takich twórców, jak Johann Strauss, Emmerich Kalman, Franz Lehar, czy Jacques Offenbach. W programie nie zabraknie takich szlagierów, jak „Wielka sława to żart!”, „Brunetki, blondynki”, „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Pieśń o Wilji”, a także czardasze, walce i foxtrotty. Każdorazowo w projekcie bierze udział 4 artystów i konferansjer (2 solistów śpiewaków oraz 2 tancerzy baletu, rozmieszczonych w bezpiecznych odległościach). Całość przeplatana jest zabawnymi anegdotami prowadzącego, humorystycznym podejściem i aktywizującego publiczność zgromadzoną w swoich mieszkaniach lub na balkonach do wspólnej zabawy. 

ip 


Ostatnio dodane
Zuchwała historia z zakurzonej pÃłłki
Nadchodzi Ogólnopolski Festiwal Teatralny Pociąg do Miasta - Stacja Miasto 2020

Wydarzenie odbędzie się w dniach 3-8 sierpnia 2020 w Gdyni.

Pointy- buty tancerki
Godzina przed spektaklem, czyli co tancerz robi przed wyjściem na scenę

Zobaczcie jak wyglądają ostatnie chwile tancerza przed spektaklem.

Konkurs Ziaja