Teatr
Międzynarodowy Festiwal Teatralny DIALOG - WROCŁAW 2021

Międzynarodowy Festiwal Teatralny DIALOG - WROCŁAW 2021

  • 2021-10-11, do 2021-10-16
  • Wrocław

Opis

W dniach 11-16 października 2021 r. odbędzie się 10. jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog – Wrocław 2021. To jedno z najważniejszych wydarzeń teatralnych w Polsce. W ramach Festiwalu, kontynuując jego najlepsze tradycje, zaprezentowane zostaną najnowsze i najbardziej wartościowe zjawiska i trendy w teatrze współczesnym.

W programie Festiwalu będzie można zobaczyć następujące przedstawienia:

- „Odyseja. Historia dla Hollywoodu” w reż. Krzysztofa Warlikowskiego z Nowego Teatru w Warszawie,

- „Austerlitz” w reż. Krystiana Lupy z Państwowego Teatru Młodzieżowego z Wilnie (Litwa) - polska prapremiera spektaklu,

- „Płacz. Iluzje (Morze łez 4)” w reż. Christopha Marthalera z Schauspielhaus Zurich (Szwajcaria) - polska prapremiera spektaklu,

- „3SIOSTRY” w reż. Luka Percevala, koprodukcja TR Warszawa i Narodowego Teatru Starego w Krakowie,

- „Synowie suki” w reż. Eimuntasa Nekrosiusa z Teatru Dramatycznego w Kłajpedzie (Litwa) – ostatnie przedstawienie Nekrosiusa wyreżyserowane na Litwie przed jego śmiercią,

- „Kto zabił mego ojca” w reż. Ivo van Hove z Internationaal Theater Amsterdam (Królestwo Niderlandów) – będzie to prezentacja nagrania livestream,

- „Bachantki – preludium do oczyszczenia” w reż. Marlene Monteiro Freitas z P.OR.K Associação Cultural w Lisbonie (Portugalia) – polska prapremiera spektaklu.

Pokazom spektakli towarzyszyć będą spotkania z twórcami i zaproszonymi gośćmi, a prawie tydzień intensywnych prezentacji zamknie uroczysta Gala podsumowująca 20-lecie istnienia Festiwalu.

Wszystkie spektakle oraz spotkania tłumaczone są na język angielski i polski (w przypadku gości z zagranicy). Więcej informacji oraz bilety: www.dialogfestival.pl.


Polecamy
Ostatnio dodane
Sweet Home spektakl
Różne znaczenia słowa dom w spektaklu "Sweet Home" [FOTO] Wrocław

To pierwsza premiera artystyczna wrocławskiego kolektywu [in between].

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.