Teatr
Improwizowane Poniedziałki

Improwizowane Poniedziałki

  • 2013-07-29, , godzina 19:00
  • Klub Gradient, Wrocław

Opis

Nie lubisz poniedziałku? Na myśl o tym, że się zbliża czujesz zniechęcenie i chcesz aby jak najszybciej minął? Jest na to zaklęcie. Nazywa się Improwizowane poniedziałki.

Cóż to takiego? To fascynujące spotkania dla aktorów amatorów. Myślisz, że to nie dla Ciebie? Myślisz się. Większość z tych, którzy wystąpili, nie mieli nic wspólnego z teatrem.  Przede wszystkim chodzi o zabawę, która czasem prowadzi do śmiechu, czasem jednak do głębszych, egzystencjalnych przemyśleń. Improwizujemy, ale kontrolujemy to, co dzieje się na scenie. Co tydzień, w poniedziałek przedstawiamy jeden scenariusz, w którym grają ochotnicy z widowni (mający doświadczenie aktorskie i tacy, które pojawiają się tam po raz pierwszy). Improwizowane Poniedziałki pomagają w otwarciu się na nowe wyzwania ludziom, zwłaszcza tym, którzy twierdzili, że spontaniczne występy dla publiczności nie są dla nich. Wszystko tutaj jest improwizacją, która przeradza się w magię - magię teatru. Brzmi górnolotnie, ale trzeba tu przyjść i przekonać się, by sprawdzić, że… tak właśnie jest! Budzimy miłość do występowanie na scenie, ekspresji i kreowania nowych ról. Ci, którzy nie mają chęci lub odwagi, mogą też pozostać na widowni i obserwować jak rozwija się fabuła, często także o niej współdecydować. Co ciekawe, reżyser znajduje się na scenie i aktywnie kształtuje historię. Wstęp jest bezpłatny i każdy może tu w rewelacyjnej atmosferze na półtorej godziny stać się aktorem. Ta inicjatywa się rozrasta, ale nowe twarze wciąż są pożądane.  

Improwizowane poniedziałki odbywają się w każdy poniedziałek - we Wrocławiu, w klubie Gradient na pl. Solnym, o godzinie 19.00.

Polecamy
Ostatnio dodane
aktorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy
Wrocławski Teatr Pantomimy wystąpi z artystami z Korei Południowej

To współpraca w ramach projektu "Alice Art=A Live Art".

Nikt (nie) spotyka Nikogo
Instytut Grotowskiego udostępnia spektakle online i zaprasza na spotkanie z Jackiem Głombem

Emisje spektakli odbędą się we wtorki na Facebooku i YouTubie Instytutu Grotowskiego.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.