Teatr
ENNE - kołysanki kobiet teatru

ENNE - kołysanki kobiet teatru

  • 2020-12-20, , godzina 19:00
  • Wydarzenie On-line
  • Firlej, Wrocław

Opis

Serdecznie zapraszamy na wspólne świętowanie 20 lat artystycznej wspólnoty - teatru Niezależna Manufaktura Taneczna, uroczyste uhonorowanie dorobku jednego z najdłużej działających, wrocławskich teatrów niezależnych. W Firleju, gdzie lata świetlne temu, zaczynaliśmy naszą przygodę ze sceną.

Potraktujmy SENNE jak podróż w nieznane, z najdroższym przyjacielem. Lub jak czytanie jego pamiętnika z drogi, zapisu prawdziwych przeżyć żywej istoty, jej myśli, działań, przenikania się ścieżek, historii z wielu różnych czasów. Pozwólmy, bez definicji, etykiet i drogowskazów, nawzajem się sobie przyjrzeć i poznać bliżej, myślom wybrzmiewać, dźwiękom wibrować i sklejać się, nawet w dysonansach. Dajmy zadziałać magii. Niespotykana praktyka - powiecie, ale w tych okolicznościach, możemy pozwolić sobie na eksperyment. Mamy przeczucie, że efekt - ta sztuka, będzie warta próby.

ip
Fot: materiały prasowe

 

ip

 

Ostatnio dodane
WTL ekipa artyści
"Ojeja!, czyli o dziewczynce, która nie znała własnego imienia" - WTL szykuje nowy spektakl Wrocław

Pracy nad premierą będzie towarzyszył cykl krótkometrażowych filmów odsłaniających kulisy powstawania spektaklu.

Romans wschodni
"Romans wschodni" do zobaczenia na kanale Opery na Zamku w Szczecinie [WIDEO]

Całość 45-minutowego koncertu można zobaczyć za darmo w sieci.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.