Teatr
Brave Festival: Melanie Lomoff + Rama Vaidyanathan

Brave Festival: Melanie Lomoff + Rama Vaidyanathan

  • 2018-07-20
  • IMPART, Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 38.

Opis

Pochodzące z różnych kultur i uprawiające odmienne style tancerki, które w 2014 roku odwiedziły Brave Festival, ponownie zaprezentują swój podwójny występ na festiwalu. Każda wykona własny program, by zakończyć pokaz wspólną improwizacją, łamiącą sztywne granice tanecznych konwencji.

Pomysł na tegoroczny projekt powstał na podstawie wspólnej, spontanicznej improwizacji tanecznej dwóch artystek, która odbyła się na zakończenie spotkania podczas 10. edycji Brave Festivalu. Wówczas tych kilka elektryzujących minut wprowadziło widownię w zachwyt i wzruszenie. Subtelny taniec i głębokie porozumienie pomiędzy tancerkami z odmiennych kultur, zupełnie inaczej traktującymi ruch, potwierdziły, że ciało może być fenomenalnym medium komunikacji. Będąc pod wrażeniem tego wydarzenia, organizatorzy postanowili w tym roku zaprezentować solowe projekty artystek z finałem w postaci wspólnego występu.

Mistrzyni klasycznego tańca hinduskiego bharatanatjam – Rama Vaidyanathan – pokaże najpierw swoje solo w towarzystwie 4 akompaniatorów. Taniec ten, wykonywany niegdyś w świątyniach, łączy dynamikę prezentacji ze statycznymi pozami, a towarzyszy mu zawsze wykonywana na tradycyjnych instrumentach muzyka oraz śpiew komentujący choreografię. Zaproszona do Wrocławia artystka zgłębia od ćwierwiecza tę praktykę taneczną o religijnych korzeniach i jest uznawana za jedną z najlepszych tancerek nurtu bharatanatjam w Indiach.

Fot: Aneta Dworak
Fot: Krzysztof Zatycki

Ostatnio dodane
Kazio Sponge Talk Show
Kazio Sponge Talk Show: Zobacz odcinek sylwestrowy pt. HARD ROK! Wrocław

Mijający rok - jaki był, każdy wie. Jaki będzie 2019, nie wie nikt.

Tomasz Szczepanek
Tomasz Szczepanek laureatem konkursu na debiut reżyserski we Wrocławskim Teatrze Pantomimy Wrocław

Konkurs zorganizowano z okazji 100. rocznicy urodzin Henryka Tomaszewskiego.