Teatr
Brave Festival: Los Paveros Por La Tierra

Brave Festival: Los Paveros Por La Tierra

  • 2018-07-19
  • Teatr Polski - Scena na Świebodzkim, Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 31.

Opis

Mieszkańcy kolumbijskiej wioski Las Pavas od lat używają swoich pieśni, by bronić się pokojowymi metodami przed potężnymi koncernami produkującymi przemysłowo olej palmowy. Farmerzy wyśpiewują historię utraty karmiącej ich ziemi i przemocy, której doznali od możnych tego świata.

Znani w Kolumbii i poza jej granicami jako Los Paveros, od nazwy rodzinnej wioski, zabrali głos we własnej sprawie – śpiewając pieśni oporu z towarzyszeniem tradycyjnych instrumentów. Pokazali, czym może być siła bezsilnych i zostali usłyszani przez świat.

Ich rodzinna Kolumbia jest największym producentem oleju palmowego w Ameryce Łacińskiej, a posiadacze ziemscy i koncerny zarabiają na nim fortunę. „Pożerają” wielkie obszary ziemi, karczują lasy na ogromną skalę, wpływając na światowy ekosystem, ale przede wszystkim na życie lokalnych rolników. Zabierają wodę, osuszając bagna dla palm, niszczą drzewa owocowe i pozbawiają mieszkańców jedzenia. Los Paveros byli przesiedlani, zastraszani, traktowani z brutalną siłą, ale ryzykując życie i zdrowie, wciąż wracają na ziemię przodków.

Fot: Aneta Dworak
Fot: Krzysztof Zatycki

 

Ostatnio dodane
Cezary idzie na wojnÄ™
Spektakl "Cezary idzie na wojnę" na Festiwalu Fringe w Edynburgu

To jeden z lepiej przyjętych przez publiczność i krytyków spektakli teatralnych minionego sezonu.

fot. Mateusz Bral
Za nami Brave Festival 2018 [WIDEO + ZDJĘCIA] Wrocław

Zobacz podsumowanie 13. edycji festiwalu!

Kupony i kody rabatowe