Teatr
[BEZ]RUCH - pokaz młodzieżowej grupy ROBIMY

[BEZ]RUCH - pokaz młodzieżowej grupy ROBIMY

  • 2022-06-23
  • wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona
  • Wrocławski Teatr Lalek, Wrocław

Opis

23 czerwca Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na premierę spektaklu [BEZ]RUCH - młodzieżowej grupy teatralnej ROBIMY. Autorskie przedstawienie jest efektem rocznej pracy uczestników warsztatów teatralnych.

Obrót! Baczność! Kula ziemska nigdy nie staje, cały czas się kręci, zakręca, okręca wokół naszego życia, a my wokół niej.

Świat się kręci, nieustannie pędzi do przodu – jednak młodzież czuje, że jest w bezruchu. Nie nadążają, nie ogarniają, zapominają. Są zmęczeni i odcięci od ‘tu i teraz’. Spektakl [BEZ]RUCH to ich manifest.

Obecni członkowie grupy „ROBIMY” spotykają się od września 2021r. Na ich spotkaniach wspólnie realizują swoją teatralną pasję. [BEZ]RUCH jest owocem wielomiesięcznej współpracy pod okiem: reżyserki – Nataszy Sołtanowicz, scenografki – Marianny Syski, dramaturżki – Joanny Kowalskiej, oraz pedagożki - Katarzyny Krajewskiej.

W spektaklu dotykają problemów współczesnego świata: trudności sprostaniu wyzwaniom stawianymi przed nimi pomimo młodego wieku. Nie tylko tych w szkole, ale również o tych w ich domach, w gronie najbliższych. Czują się bezradni wobec presji, której są poddawani żyjąc w tempie nadawanym przez dzisiejsze społeczeństwo. Do tego chwilach zmęczenia czują, że nie mogą podejmować rozsądnych decyzji.

Uczestnicy i twórcy mają nadzieję, że oglądając spektakl widzowie zobaczą w jaki sposób młodzież radzi sobie z poczuciem nienadążania.

[BEZ]RUCH
23.06.2022
godz. 17:00 i 19:00
Scena Kameralna,

wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona

WYSTĘPUJĄ: Mikołaj Dziedzic, Zofia Grzywacz, Natan Koch, Klara Makowczyńska,
Wiktoria Podborowska, Illia Prychyn, Emilia Schock, Veronika Solonynka, Tosia Stelmaszczyk, Małgorzata Szymendera

zdjęcie: [BEZ]RUCH, fot. Marianna-Syska

Polecamy
Ostatnio dodane
Manon
"Manon", czyli niszczycielska siła miłości w Operze Wrocławskiej [FOTO] Wrocław

To ostatnia z premier w sezonie 2021/2022!

Kulka
Kulka - recenzja spektaklu Wrocław

Za nami premiera nowego spektaklu Wrocławskiego Teatru Lalek. "Kulka" zaskoczyła nie tylko najmłodszych.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.