Teatr
Baletowy wieczór kontrastów w Operze Wrocławskiej

Baletowy wieczór kontrastów w Operze Wrocławskiej

Opis

Tancerze baletu Opery Wrocławskiej podczas jednego wieczoru zaprezentują się widowni w dwóch zupełnie odmiennych estetykach. Najbliższy weekend w teatrze upłynie pod znakiem baletów Igora Strawińskiego – Gry w karty i Święta Wiosny.

Według oryginalnego libretta Gra w karty to metaforyczna opowieść o przewrotności życia, w którym nawet najsilniejsi mogą zostać pokonani przez słabsze jednostki. Spektakl zrealizowany przez Jacka Przybyłowicza.

Święto wiosny z kolei oryginalnie czerpie z legend o pogańskich wierzeniach Rusi. Twórcy wrocławskiej premiery z 2019 roku - Uri Ivgi i Johan Greben -  odeszli od oryginalnych fabuł, przenosząc muzykę Strawińskiego na współczesny grunt.
Podczas wieczoru baletowego w Operze Wrocławskiej publiczność będzie miała okazję zobaczyć szeroki wachlarz gatunkowy. W muzycznej oprawie Igora Strawińskiego to prawdziwa eksplozja emocji. - mówi kierownik baletu Marek Prętki.

Tancerzy czeka nie tylko interpretacyjne, ale też kondycyjne wyzwanie.
Strawiński rozszerzył definicję baletu. Wrocławski spektakl jest tego przykładem. Granica między baletem klasycznym a tańcem współczesnym została zatarta. Oczywiście na korzyść gatunku. – dodaje Marek Prętki.

Spektakle odbędą się 5 i 6 marca o godz. 19.00. Bilety dostępne w kasach lub na stronie www.opera.wroclaw.pl.

*Opera Wrocławska ma dla widzów wiosenną niespodziankę - okazując w kasie biletowej kartę do gry, bilet na spektakl „Gra w karty/Święto Wiosny” w cenie wejściówki – 40 zł.



zdjęcie: ŚWIĘTO WIOSNY, fot. M. Ankiersztejn-Wegier, archiwum Opery Wroclawskiej

Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.