Teatr
Arbitrium - próba prasowa

Arbitrium - próba prasowa

  • 2021-04-30
  • Centrum na Przedmieściu - ul.Prądzyńskiego 39A., Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 13.

fot. Zuzanna Woleńska

Opis

Główna bohaterka – bezimienna, a przez to uniwersalna osoba – przeżyła niedawno trudny okres w swoim życiu (prawdopodobnie została zgwałcona, co skutkuje nieplanowaną ciążą. W całym spektaklu jednak nie jest to nazwane wprost – mamy za to grę z konwencją i niedopowiedzeniami). Po dramatycznych przeżyciach czuje się oszukana przez wszystkich, zarówno przez społeczeństwo jak i przez własną rodzinę, aż wreszcie – przez samą siebie. Rodzina, która miała ją wspierać, potępiła jej działania. Dodatkowo przechodzi kryzys wiary – z osoby niezwykle wierzącej i bogobojnej stała się osobą wątpiącą, rozgoryczoną, gdyż w trudnym momencie życia Bóg nie dał jej żadnego znaku istnienia. Protagonistka prowadzi monologi, które tak naprawdę sterowane są przez trzy erynie, które utożsamiane są z innymi wartościami oraz postawami. Cała historia opowiadana w głowie bohaterki, ma przedstawiać pewnego rodzaju oczyszczenie, katharsis. 

Spektakl porusza ważne, ale też trudne kwestie. Zależy nam na tym, aby ludzie spojrzeli na przedstawione treści jako na odpowiedź ludzi, którym zależy na tym, co dzieje się w społeczeństwie, lecz nie przez pryzmat naszego wieku czy wcześniejszej działalności. Pragniemy również zwrócić uwagę na głos, którego nie wszyscy chcą słuchać. Spektakl jest pełen gry z konwencją i niedopowiedzeń, a wiele z samej treści dzieje się w głowie widza. Dążymy do tego, żeby wszystko było zrozumiane tak, jak zamierzaliśmy oraz by nasze intencje zostały dobrze odebrane.

ip

Ostatnio dodane
Tiki i inne zabawy
"Tiki i inne zabawy" - zbliża się nowa premiera we Wrocławskim Teatrze Pantomimy Wrocław

Spektakl w reżyserii Dominiki Knapik zobaczymy już w maju.

Ruscy, Teatr WybrzeÅźe
Spektakle za 10zł na platformie VOD Teatru Wybrzeże

Cztery przedstawienia do zobaczenia bez wychodzenia z domu.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.