Teatr
Aktorzy prowincjonalni. Autobiografie

Aktorzy prowincjonalni. Autobiografie

  • 2022-12-17, do 2022-12-18
  • Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia we Wrocławiu, ul. Księcia Witolda 62, Wrocław

Opis

Wyobraź sobie, że w ramach projektu artystycznego gdzieś na drodze pomiędzy Krakowem a Wrocławiem, w krzakach przed stacją benzynową, ustawiono kamerę. W kadrze widoczny jest fragment budynku z dystrybutorami, wycinek krajobrazu, od czasu do czasu pojawiają się w nim ludzie. Dwa tysiące godzin kamera rejestruje rzeczywistość. Nagrany materiał zostaje poddany artystycznej interpretacji, montaż wydobywa algorytm podobieństw ludzi i sytuacji. Celem projektu „Aktorzy prowincjonalni. Autobiografie” jest spotkanie dwóch zespołów teatralnych: Narodowego Starego Teatru w Krakowie i Teatru Polskiego w Podziemiu we Wrocławiu. Oba zespoły w swojej niedawnej historii przeszły przez etap walki o utrzymanie artystycznej niezależności i ciągłości pracy, realizując odmienne strategie oporu z różnymi konsekwencjami. Projekt „Aktorzy prowincjonalni. Autobiografie” to utopijna próba spotkania obu zespołów, nie w jednym przedstawieniu, ale w dwóch różnych – choć bliźniaczo podobnych – spektaklach, które wchodzą ze sobą dialog, kopiują się. Mogą być grane razem i osobno.

Obsada: Agnieszka Kwietniewska, Halina Rasiakówna, Marta Zięba, Igor Kujawski, Tomasz Lulek, Adam Szczyszczaj, Jana Dravnel

Twórcy:

Reżyseria Michał Borczuch

Asystentka reżysera Maja Wisła-Szopińska

Dramaturgia i tekst Tomasz Śpiewak         

Scenografia i kostiumy Dorota Nawrot

Reżyseria światła Jacqueline Sobiszewski   

Muzyka Justyna Stasiowska  

Wideo Wojtek Sobolewski    

 

Spektakle: 17,18 grudnia 2022, godz. 19.00, Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia we Wrocławiu, ul. Księcia Witolda 62.

Bilety: 20-50 zł

 

Produkcja: Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, Fundacja Teatr Polski – TP dla Sztuki.

Polecamy
Ostatnio dodane
Marat/Sade, Wrocławski Teatr WspÃłłczesny
Marat/Sade - recenzja spektaklu

Wrocławski Teatr Współczesny zaprasza na nowe przedstawienie w reżyserii Marcina Libera. Czy warto się wybrać?

Ksiądz Marek Teatr Polski Wrocław
Spektakl "Ksiądz Marek" premierowo w Teatrze Polskim we Wrocławiu [FOTO] Wrocław

Przedstawienie dochowuje wierności myśli autora, szukając zarazem nowoczesnej formy. Zobaczcie zdjęcia z próby przed premierą!

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.