Teatr
Akces i zwrot

Akces i zwrot

  • 2021-02-04, do 2021-03-28
  • wstęp wolny
  • Centrum Sztuki WRO, przy ulicy Widok 7 , Wrocław

Opis

Jeszcze do 28 marca w Centrum Sztuki WRO otwarta będzie wystawa „Akces i zwrot” w ramach 6. edycji ogólnopolskiego Konkursu Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów. Ekspozycję prezentującą najciekawsze realizacje wykorzystujące m.in. sztuczną inteligencję i wirtualną rzeczywistość można teraz podziwiać w galerii przy ulicy Widok 7. Wstęp wolny.

 Wystawę „Akces i zwrot” tworzą autorzy najlepszych prac licencjackich i magisterskich z Gdańska, Katowic, Krakowa, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy oraz Wrocławia. Na szczególną uwagę zasługuje wyróżniony Nagrodą Główną dyplom Horacego Muszyńskiego pt. „A ja Ciebie kocham, a ja Ciebie lubię”. Film zrealizowany kamerą 360 stopni pokazuje proces odchodzenia bliskiej osoby – łączy głęboko intymną perspektywę z nowymi środkami technologicznymi. – W tym roku spektrum gatunkowe prezentowanych dyplomów zostało poszerzone o realizacje VR, 360 stopni czy wykorzystujące AI – mówi Krzysztof Dobrowolski z Centrum Sztuki WRO. W poprzednich latach można było oglądać m.in. instalacje wideo, animacje komputerowe, ingerencje w mediach społecznościowych, jak i koncerty audiowizualne czy prace z pogranicza bioartu i sieci neuronowych.

Nowe otwarcie i premiera zina

Dotychczas – z uwagi na obostrzenia rządu dotyczące instytucji kultury – wystawa była dostępna jedynie online. Od 2 lutego Centrum Sztuki WRO ponownie otwarte jest dla odwiedzających. Ekspozycję oglądać można od wtorku do piątku w godzinach 11:00 – 14:00 i 16:00 – 18:00. Przy okazji udostępnienia wystawy publiczności swoją premierę ma „Zin akcesowo-zwrotowy” – efekt współpracy WRO z Instytutem Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego. Wydanie zawiera podsumowanie konferencji naukowej towarzyszącej konkursowi, a także artykuły omawiające prace dyplomowe w rozmaitych kontekstach: kulturowym, społecznym, ekonomicznym, politycznym i środowiskowym. Publikacja dostępna jest pod adresem: https://issuu.com/wroartcenter/docs/zin_akceso-zwrotowy, a wkrótce także w wersji drukowanej w limitowanym nakładzie.

Centrum Sztuki WRO to pierwsza polska instytucja działająca na przecięciu sztuki współczesnej, mediów i komunikacji. Realizuje autorski program wystawienniczy, edukacyjny, badawczy, wydawniczy, eksperymentując z narzędziami i sposobami pracy twórczej i organizatorskiej. Efektami tych działań są polskie i międzynarodowe projekty wykorzystujące kreatywny potencjał nowych technologii w sferze innowacyjnych relacji obrazu, dźwięku, percepcji – w kontekście sztuki współczesnej, jak i szerszej refleksji kulturowej. Wśród projektów realizowanych przez WRO jest międzynarodowe Biennale Sztuki Mediów WRO, którego 19. edycja odbędzie się w tym roku pod hasłem „Reverso”.

zdjęcie: Akces i zwrot, Krystian Grzywacz, fot. Zbigniew Kupisz

Ostatnio dodane
Ojeja! - spektakl WTL
Ojeja! Oto nowa premiera we Wrocławskim Teatrze Lalek z widownią na żywo [FOTO] Wrocław

Zobaczcie zdjęcia z przedstawienia "Ojeja!, czyli o dziewczynce, która nie znała własnego imienia".

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.