Teatr
Fedra, czyli historia flanelowego wstydu - próba prasowa

Fedra, czyli historia flanelowego wstydu - próba prasowa

  • 2023-03-08
  • Teatr Układ Formalny ul. Prądzyńskiego 39A, Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 38.

fot. Krzysztof Zatycki

Opis

O spektaklu „Fedra, czyli historia flanelowego wstydu”:

Wyobraźnia to nadzwyczajny przywilej człowieka. Im jest większa, tym silniejsza potrzeba jej przeżywania. To pamięć czucia, wspomnień i doznań. Co się stanie, jeżeli potrzeba jest tak silna, że nie jesteśmy w stanie oddzielić imaginacji od rzeczywistości? Czy przywilej, który daje ogrom możliwości, może stać się jednocześnie wielkim zagrożeniem?

„Fedra, czyli historia flanelowego wstydu” to opowieść o pewnej teatralnej bufetowej, która w głębi serca czuje się bohaterką antycznego dramatu. To spektakl o strachu przed przemijaniem i o potrzebie miłości.

Przed nami studium wstydu inspirowane „Miłością Fedry” Sarah Kane oraz antycznym „Hippolytosem uwieńczonym” Eurypidesa w reżyserii Agaty Dudy-Gracz.

ip

Polecamy
Ostatnio dodane
Kolejność fal
Kolejność fal - recenzja spektaklu Wrocław

Wrocławski Teatr Współczesny zrealizował nagrodzoną sztukę Filipa Zawady.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.