Teatr
43.PPA: OFF: Wilk. Projekt alfabetyzacji

43.PPA: OFF: Wilk. Projekt alfabetyzacji

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 19.

fot. Krzysztof Zatycki

Opis

„Przeklęty człowiek, który ufa człowiekowi – trzeba było bardzo kochać, bardzo ufać i bardzo wiele przepłakać, żeby dojść do tego punktu”.
Świat jest przeklęty.
Światu przydałby się nowy alfabet.

Zaprojektują go słynni goście Hotelu Monopol we Wrocławiu, którzy nie mogą opuścić pewnego pokoju… Oprócz nich po korytarzach krąży jeszcze jedna osoba, która zawsze pojawia się, gdy światu grozi koniec: La Loba, Kobieta Wilk – zbierająca kości. „La Loba” jest paralelą wielu mitów świata, w którym umarli, a w tym umarły świat, są przywracani do życia. Przez dźwięk jesteśmy w stanie zawędrować najdalej, więc La Loba intonuje pieśń, muzykę, którą wsącza w uszy pozostałych.

Czerpiąc z własnych doświadczeń oraz inspirując się tekstem „Przeklęty” Angéliki Liddell, będą oni próbowali wyśpiewać prawdę o własnych pragnieniach, wykrzyczeć rozpacz, którą wstydzą się wykrzyczeć, tchnąć duszę we wszystko, co toczy choroba, co potrzebuje odnowy.

Ale czy na pewno są właściwymi osobami, by tworzyć nową rzeczywistość? Czy skazane na siebie postaci będą w stanie poradzić sobie z agresją wobec świata, z gniewem i okrucieństwem, które daje im poczucie bezpieczeństwa? Czy nie będą się bali być sentymentalni, uwierzyć, że coś się jeszcze zmieni?

W spektaklu wykorzystane zostaną fragmenty tekstu “Przeklęty człowiek, który ufa człowiekowi: Projekt alfabetyzacji” Angéliki Liddell w tłumaczeniu Joanny Gdowskiej Bomfim.

ip

Ostatnio dodane
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.