Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Adaptacja powieści Szolema Alejchema opowiada o losach żydowskiej rodziny, wygnanej przez carskich oficerów ze wsi Anatewka. Głównym bohaterem jest biedny mleczarz Tewje, który marzy o bogactwie i nieustannie targuje się z Bogiem. Wrocławska inscenizacja tego najsłynniejszego musicalu świata będzie tradycyjna, bliska broadwayowskiemu pierwowzorowi - zachowuje to, co w tym dziele jest najważniejsze.

W odtworzonej z pietyzmem i utrzymanej w chagallowskim nastroju Anatewce, bohaterem jest zbiorowość. Reżyser wskrzesza świat, którego już nie ma, zmiecioną przez historię żydowską wioskę z początku XX w. Atutem spektaklu jest monumentalna dekoracja, dwustuosobowy zespół wykonawców, efektowne tańce (szczególnie piękna scena wesela), orkiestra, która porzuca operowy patos i przełamanie konwencji przez uteatralnienie scen dialogowych. Zobaczymy przedstawienie dające rozrywkę, ale i zmuszające do refleksji.

Zobacz również:
Superprodukcja "Skrzypek na dachu">>

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Skrzypek na dachu (Opera Wrocławska, Wrocław).

Twórcy spektaklu

Marek Weiss Marek Weiss Reżyser
Ryszard Kaja Ryszard Kaja Scenografia

Obsada spektaklu

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Skrzypek na dachu.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Skrzypek na dachu (Opera Wrocławska, Wrocław).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Skrzypek na dachu (Opera Wrocławska, Wrocław).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Skrzypek na dachu (Opera Wrocławska, Wrocław).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Skrzypek na dachu (Opera Wrocławska, Wrocław).
  • W świetle Anatewki [0]
    Oriana
    2012-12-30 23:51:42
    Gdyby zapytać, na czym polega fenomen "Skrzypka na dachu" odpowiedź nie byłaby chyba jednoznaczna. W każdej bowiem odsłonie tego dzieła,niezależnie od jego przesłania znajdujemy coś, co nie tylko nas zachwyca ale także ubogaca, coś, co na miarę naszej wrażliwości nazywamy pięknem... W sobotni wieczór - miałam zaszczyt być w operze wrocławskiej- oczarowała mnie przepięknie zaaranżowana, pełna wzruszeń i ciepłej nostalgii, cudowna muzyka oraz świetna choreografia. Wyrazy uznania także dla artystów. Nade wszystko jednak,zachwytem ogarnęła mnie scenografia i urzekające piękno "niepozornej" tak innej od zakłamania -niby kopciuszek- "przycupniętej w kącie" a jednak - w pryzmacie wyznawanych przez jej mieszkańców ponadczasowych wartości- olśniewającej prostotą Anatewki.
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
Musical jest biznesem - wywiad z Januszem Józefowiczem
Musical jest biznesem - wywiad z Januszem Józefowiczem

O tym, czy teatr w Polsce może być biznesem, który uskrzydla widza, dlaczego zdecydował się po 15 latach wrócić do wystawiania "Piotrusia Pana" i jak planuje spędzić sylwestra opowiedział Janusz Józefowicz, uznawany za jednego z twórców polskiego musicalu.

Kiedy otworzą kasy w Capitolu?
Kiedy otworzą kasy w Capitolu? Wrocław

Nad wejściem od strony Piłsudskiego uruchomiony został diodowy ekran, który odlicza dni do premiery i uroczystego otwarcia nowej sceny.

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!