Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Sztuka Silesia, Silentia otrzymała trzecią nagrodą w Ogólnopolskim Konkursie Dramaturgicznym wtw://strefy_kontaktu 2016, którego organizatorami byli Wrocławski Teatr Współczesny i Miasto Wrocław.

Bohater Silesii, Silentii „płaszcz czarny, gabardynowy, męski, nosiciel świadomości swego Kreatora, żydowskiego krawca z Breslau, wiedzie nas w sztuce Amejko przez spory szmat [dobre słowo] dwudziestego stulecia. Nie jest więc nosicielem szczęścia na wzór Andersenowskich kaloszy [...], lecz świadkiem epoki pieców i wędrówki ludów, protagonistą niedopasowań i nieskutecznych przebrań. Wyposażony przez Krawca w nadprzyrodzoną trwałość [...] przechodzi z rąk do rąk, a raczej gości najrozmaitsze istnienia, czasem cielesne, czasem, jak duch zmasakrowanego miasta, bezcielesne, lecz namacalne. Nigdy dotąd Amejko nie wyłożyła swej metafizyki nieistnienia tak jawnie” [fragment tekstu Jana Gondowicza napisanego dla „Dialogu” nr 1/2016].

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Silesia, Silentia.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Silesia, Silentia (Wrocławski Teatr Współczesny, Wrocław).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Silesia, Silentia (Wrocławski Teatr Współczesny, Wrocław).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Silesia, Silentia (Wrocławski Teatr Współczesny, Wrocław).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Silesia, Silentia (Wrocławski Teatr Współczesny, Wrocław).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Silesia, Silentia (Wrocławski Teatr Współczesny, Wrocław).
Premiery teatralne
Kupony i kody rabatowe
Ostatnio czytane
Zbliża się Waligóriada 2010
Zbliża się Waligóriada 2010 Wrocław

Program imprezy obfituje w satyrę na najwyższym poziomie.

"Pamiętnik z Powstania Warszawskiego" w PWST
"Pamiętnik z Powstania Warszawskiego" w PWST Wrocław

Już 19 stycznia premiera najnowszego przedstawienia Teatru PWST "Pamiętnik z Powstania Warszawskiego" wg Mirona Białoszewskiego.

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!