Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Najdzielniejszy z rycerzy to opera dziecięca, którą Krzysztof Penderecki napisał do tekstu Ewy Szelburg-Zarembiny. Skromny i prostolinijny strach na wróble pragnie zaprzyjaźnić się z makami, kwiaty jednak nie życzą sobie takiej znajomości. Nadchodzi zagrożenie. Gromada wróbli szykuje się na podbój łąki maków, atak udaje się odeprzeć dzięki zaangażowaniu stracha, który dzielnie broni kwiatów. Opera jest klasycznym przykładem opowieści z moralitetem, z której płynie nauka, że to nie wygląd, a jedynie cechy charakteru są prawdziwymi wartościami.

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

Recenzje, wiadomości

Przeczytaj recenzje, wiadomości i ciekawostki związane ze spektaklem Najdzielniejszy z rycerzy (Opera Wrocławska, Wrocław).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Najdzielniejszy z rycerzy.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Najdzielniejszy z rycerzy (Opera Wrocławska, Wrocław).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Najdzielniejszy z rycerzy (Opera Wrocławska, Wrocław).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Najdzielniejszy z rycerzy (Opera Wrocławska, Wrocław).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Najdzielniejszy z rycerzy (Opera Wrocławska, Wrocław).
Ostatnio czytane
"Złamane paznokcie" w Imparcie
"Złamane paznokcie" w Imparcie Wrocław

„Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich” to spektakl, będący intymnym portretem gwiazdy, która zapoczątkowała nowy wizerunek kobiety.

Teatralne gotowanie grochówki na Placu Solnym
Teatralne gotowanie grochówki na Placu Solnym Wrocław

Spektakl groteskowych sytuacji, komedii omyłek, wciągania widzów w interakcje. Już 21 września o godz. 17:00 na Placu Solnym we Wrocławiu odbędzie się pokaz pt. "ZONE VISEGRAD - Kucharz na Ostro" Teatru Formy.

Kupony i kody rabatowe
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

O nich się mówi