Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Przedstawienie poświęcone pamięci starszego brata Tadeusza Różewicza – Janusza (1918–1944), który był zamordowanym przez Niemców młodym poetą i oficerem AK. Przed laty Tadeusz Różewicz wydał książkę zatytułowaną Nasz starszy brat, zbierającą twórczość Janusza, korespondencję i wspomnienia o bracie. Na podstawie tej książki powstał scenariusz spektaklu. Chcemy przypomnieć Janusza, pierwszego krytyka i artystycznego powiernika młodszego Tadeusza. Poezja Janusza Różewicza powraca jako forma muzyczna, dramatyczna i taneczna, urzeka pięknem słów, jak również muzyką i kształtem wizualnym przedstawienia, które stopiły się ze sobą w sposób idealny. Oprócz aktorów i tancerzy Wrocławskiego Teatru Tańca w spektaklu na żywo występuje polsko-ukraińska grupa Dagadana, łącząca w swojej twórczości elementy muzyki folk z elektroniką i jazzem. Wykonywane przez Dagadanę songi powstały do wierszy Janusza Różewicza.

licencjodawca – Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Warszawa

617. premiera Teatru Polskiego we Wrocławiu

Obsada

KRZYSZTOF BRZAZGOŃ
JAN GRZĄDZIELA (gościnnie)
BŁAŻEJ MICHALSKI
TERESA SAWICKA
PAULINA WOŚ (gościnnie)

Ze specjalnym udziałem zespołu Dagadana w składzie:
DAGMARA GREGOROWICZ – wokal, elektronika
DANA VYNNYTSKA – wokal, fortepian, instrumenty klawiszowe
MACIEJ MATYSIAK – kontrabas, gitara basowa, skrzypce
FRANK PARKER – perkusja

Recenzje, wiadomości

Przeczytaj recenzje, wiadomości i ciekawostki związane ze spektaklem Listy... i wszystkie lądy i wszystkie morza świata (Teatr Polski - Scena na Świebodzkim, Wrocław).
spektakl
Listy... i wszystkie lądy i wszystkie morza świata - recenzja spektaklu Wrocław

Słowo, śpiew i taniec - Teatr Polski we Wrocławiu z nowym spektaklem o Januszu Różewiczu.

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Listy... i wszystkie lądy i wszystkie morza świata.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Listy... i wszystkie lądy i wszystkie morza świata (Teatr Polski - Scena na Świebodzkim, Wrocław).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Listy... i wszystkie lądy i wszystkie morza świata (Teatr Polski - Scena na Świebodzkim, Wrocław).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Listy... i wszystkie lądy i wszystkie morza świata (Teatr Polski - Scena na Świebodzkim, Wrocław).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Listy... i wszystkie lądy i wszystkie morza świata (Teatr Polski - Scena na Świebodzkim, Wrocław).
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
Dziwaczki - spektakl
Natasza Sołtanowicz o polskich "Dziwaczkach" w Awinionie [WYWIAD]

Jak stworzyć niezależną grupę teatralną i wyjechać z autorskim spektaklem na największy festiwal teatralny na świecie? One tego dokonały!

Kazio Sponge Talk Show
CHWDP, czyli 3. odcinek Kazio Sponge Talk Show w Teatrze Lalek Wrocław

Wrocławski Teatr Lalek ponownie zaprasza na scenę dla dorosłych.

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.