Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

"Kolacja na cztery ręce" Paula Barza opowiada historię hipotetycznego spotkania dwóch najwybitniejszych muzyków baroku - Jana Sebastiana Bacha i Jerzego Fryderyka Haendla.

Spotykają się na kolacji w Hotelu Turyńskim w Lipsku. Pierwszy - kantor w lipskim kościele, żyjący w nędzy geniusz, drugi - sława londyńskich teatrów, ulubieniec królów.

Obaj przekonani o słuszności swojej drogi życiowej.

Obaj genialni, choć ich muzyka różni się wswoim charakterze i przesłaniu. Nigdy w życiu naprawdę się nie spotkali, ale wiedzieli osobie wszystko.

Zazdrościli sobie wzajemnie, obaj pod koniec życia stracili wzrok. Leczył ich ówczesny wędrowny europejski okulista doktor J. Taylor.

Paradoksalnie tylko anonimowy lekarz mógł być w rzeczywistości pośrednikiem między dwoma, tracącymi kontury, światami dwóch geniuszy.

W ciemności odchodzenia towarzyszyła im tylko muzyka… To gorzka komedia o sztuce życia w wielkim świecie i o życiu w świecie wielkiej sztuki.

Haendel, Bach przy jednym stole, wykwintne jedzenie, wspaniała muzyka i tajemnicza postać Schmidta, przyjaciela, demiurga, złego ducha czy może strażnika czasu, który, nawet dla największych tego świata, jest nieubłagany. I do tego jeszcze ta kobieta, z głosem anioła, muza, przyjaciółka, matka, natchnienie...?

Przyjdźcie i zobaczcie, posłuchajcie...

Zdjęcia ze spektaklu

Najciekawsze zdjęcia ze spektaklu Kolacja na cztery ręce (Teatr Komedia, Wrocław).

Kolacja na cztery ręce (12)

Kolacja na cztery ręce  - Zdjęcie nr 1
Kolacja na cztery ręce  - Zdjęcie nr 2
Kolacja na cztery ręce  - Zdjęcie nr 3
Kolacja na cztery ręce  - Zdjęcie nr 4
Kolacja na cztery ręce  - Zdjęcie nr 5

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Kolacja na cztery ręce (Teatr Komedia, Wrocław).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Kolacja na cztery ręce.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Kolacja na cztery ręce (Teatr Komedia, Wrocław).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Kolacja na cztery ręce (Teatr Komedia, Wrocław).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Kolacja na cztery ręce (Teatr Komedia, Wrocław).
Premiery teatralne
Kupony i kody rabatowe
Ostatnio czytane
Wojciech Cejrowski wystąpi w Hali Stulecia!
Wojciech Cejrowski wystąpi w Hali Stulecia! Wrocław

W najnowszym programie Jak Tam Jest prowadzonym w stylu stand-up comedy Wojciech Cejrowski z fantazją i niezwykłym poczuciem humoru oprowadzi nas po egzotycznych zakamarkach świata.

Dziś takich bandytów już nie ma...
Dziś takich bandytów już nie ma... Wrocław

Współcześni gangsterzy są bardziej potomkami bolszewików, oficerów z Czeka, krewnymi Feliksa Dzierżyńskiego niż potomkami Beni Krzyka. Tego romantycznego mitu już nie ma

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!