Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Kartoteka w reżyserii Michała Zadary z żelazną konsekwencją realizuje wskazówki zapisane przez Tadeusza Różewicza w didaskaliach.

Wiele osób biorących udział w tej historii nie odgrywa tu większej roli, te, które mogą odgrywać główne role, często nie dochodzą do głosu lub mają mało do powiedzenia /.../ ludzie występują w swoich codziennych, zwykłych ubraniach /.../ oprawa plastyczna jest tu bez znaczenia. Ulica, która w prapremierowej wersji dramatu przechodziła przez pokój i łóżko bohatera, 46 lat później pochłonęła ten świat całkowicie. Nie ma już żadnego miejsca, które wyznaczałoby centrum tej rzeczywistości. Jak w kalejdoskopie - sytuacje sceniczne składają się w kolorowy obrazek, by przy najmniejszej zmianie perspektywy natychmiast się rozsypać i za chwilę ułożyć w nową całość.  I tak bez końca.  Nie ma początku, ani zakończenia, zmieniają się znaczenia, układy i relacje. Nie ma bohatera, albo też wszyscy są bohaterami. Także widzowie. Teatralne jam session.

Zdjęcia ze spektaklu

Najciekawsze zdjęcia ze spektaklu Kartoteka (Wrocławski Teatr Współczesny, Wrocław).

Kartoteka (19)

Plakat
Kartoteka  - Zdjęcie nr 2
Kartoteka  - Zdjęcie nr 3
Fot. Bartłomiej Sowa
Kartoteka  - Zdjęcie nr 6

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Kartoteka (Wrocławski Teatr Współczesny, Wrocław).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Kartoteka.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Kartoteka (Wrocławski Teatr Współczesny, Wrocław).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Kartoteka (Wrocławski Teatr Współczesny, Wrocław).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Kartoteka (Wrocławski Teatr Współczesny, Wrocław).
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
Zmarł wybitny reżyser, Jerzy Jarocki
Zmarł wybitny reżyser, Jerzy Jarocki

W ubiegły wtorek w Warszawie w wieku 83 lat zmarł Jerzy Jarocki, jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów teatralnych.

Mdłość, Mniezłość, Miłość
Mdłość, Mniezłość, Miłość Wrocław

Ktoś cię złości w miłości? Mdłości? Cezi Studniak i Gosia Fijałkowska - Studniak w premierze autorskiego spektaklu.

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

Konkurs Ziaja