Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Jak powietrze to komedia, aczkolwiek na poważny temat. W codziennym życiu zawsze pojawiają się problemy. Młodzi ludzie doświadczają ich wiele, kiedy badają otaczający ich świat. Jest to część normalnego rozwoju człowieka. W okresie dojrzewania nastolatki walczą o stworzenie własnej tożsamości. Chociaż to trudne i bolesne, jednak etap ten jest normalny i konieczny w przejściu od okresu dzieciństwa do dojrzałości.

A co dzieje się, gdy nagle zabraknie rodziców albo odejdzie jedno z nich, jak pozbierać rozbity świat i czy można go posklejać chociaż trochę, aby było w miarę spokojnie i bezpiecznie? Co zrobić z rozczarowaniem, które zagnieździło się na dobre w duszy? Czy można uratować siebie w rozbitej rodzinie? Bo przecież jest tak ciężko, gdy nie ma mamy albo taty, albo ich obojga.

Poprzez tekst i przeżycia licealistów, którzy przychodzą do Teatru Arka na warsztaty teatralne, poprzez losy Julki i Tomka - w przedstawieniu pragniemy rozpocząć dyskusje na trudne tematy: rozwodu rodziców, śmierci jednego z nich, poruszamy problem uzależnienia od narkotyków, braku miłości i wsparcia ze strony najbliższych.

Jednak ten spektakl profilaktyczny jest skontrowany w stylu komediowym, bo nie chcemy młodzieży przygnębiać i tak jak w życiu, pokażemy trochę smutku i łez, ale również śmiech z otaczającej nas rzeczywistości. W spektaklu Jak powietrze Renata Jasińska jako reżyserka stworzyła kilka wyrazistych, ciepłych postaci, a sama znakomicie wcieliła się w rolę babci. Do najlepszych elementów spektaklu należy z pewnością refleksyjno-humorystyczna opowieść o dwóch więźniach przytoczona przez babcię głównej bohaterki.

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Jak powietrze (Teatr Arka, Wrocław).

Twórcy spektaklu

Renata Jasińska Renata Jasińska Reżyser

Obsada spektaklu

Alexandre Marquezy Alexandre Marquezy Tomek, Więzień nr 2
Tomasz Żytka Tomasz Żytka Ojciec
Maciej Sosnowski Maciej Sosnowski Pan z Telewizji, Więzień nr 1

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Jak powietrze.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Jak powietrze (Teatr Arka, Wrocław).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Jak powietrze (Teatr Arka, Wrocław).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Jak powietrze (Teatr Arka, Wrocław).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Jak powietrze (Teatr Arka, Wrocław).
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
Brak zdjęcia
Złoty Tukan dla Porczyka

Zwycięzcą tegorocznego Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki został Bartek Porczyk. Otrzymał wszystkie najważniejsze nagrody: Złotego Tukana, Tukana Publiczności oraz Tukana Dziennikarzy.

Marian Opania w recitalu "Moje fascynacje"
Marian Opania w recitalu "Moje fascynacje" Wrocław

Aktor w "Moich fascynacjach" zaserwuje widowni przekrój swoich możliwości estradowych od wysublimowanego humoru poprzez humor nieco "podkasany". Będą piosenki śmieszne, dramatyczne, liryczne i szlachetnie erotyczne...

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!