Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

4 stycznia 2019 [piątek] Wrocławski Teatr Współczesny inauguruje po remoncie Scenę na Strychu premierą GROTOWSKI NON-FICTION w reż. Katarzyny Kalwat. Spektakl powstał w koprodukcji z Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Projekt inspirowany jest życiem i twórczością Jerzego Grotowskiego, który tworzył słynny Teatr 13 rzędów w Opolu i Teatr Laboratorium we Wrocławiu.

Grotowski w teatrze jest postacią kultową. Jak zatem w takim mitologicznym postrzeganiu twórcy odnaleźć prawdę? Czy w ogóle dotarcie do prawdy o człowieku na podstawie zachowanych wspomnień i śladów jest możliwe? Zadanie staje tym trudniejsze, że żadna z osób biorących udział w projekcie nigdy nie widziała na żywo spektaklu Jerzego Grotowskiego.

GROTOWSKI NON-FICTION to projekt o stwarzaniu pamięci. Kluczowym elementem tej eksperymentalnej pracy jest próba odtworzenia postaci samego Grotowskiego poprzez uwagi, opinie, wspomnienia oraz wyobraźnię i fantazję aktorów, którzy – przewrotnie – stają się reżyserami i badaczami tematu, wciągając widzów w nietypowe prace rekonstrukcyjne.

W trakcie pracy nad projektem powstała książka o Grotowskim pisana z perspektywy aktorów, a kontynuacją spektaklu jest wystawa Zbigniewa Libery.

Jerzy Grotowski (1933–1999), reżyser, teoretyk teatru, pedagog, twórca metody aktorskiej. Jeden z największych reformatorów teatru XX wieku. W 1959 r. został szefem artystycznym Teatru 13 Rzędów w Opolu, który w 1962 r. przyjął nazwę Teatr Laboratorium. W 1965 r. zespół przeniósł się do Wrocławia, gdzie działał do 1984 r.

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu Grotowski_non_fiction (Wrocławski Teatr Współczesny, Wrocław): reżyseria.

Twórcy spektaklu

Katarzyna Kalwat Katarzyna Kalwat Reżyser

Recenzje, wiadomości

Przeczytaj recenzje, wiadomości i ciekawostki związane ze spektaklem Grotowski_non_fiction (Wrocławski Teatr Współczesny, Wrocław).
Grotowski Non-Fiction
Wrocławski Teatr Współczesny inauguruje nową Scenę na Strychu spektaklem "Grotowski Non-Fiction" Wrocław

Projekt inspirowany jest życiem i twórczością Jerzego Grotowskiego.

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Grotowski_non_fiction.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Grotowski_non_fiction (Wrocławski Teatr Współczesny, Wrocław).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Grotowski_non_fiction (Wrocławski Teatr Współczesny, Wrocław).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Grotowski_non_fiction (Wrocławski Teatr Współczesny, Wrocław).
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
Adam Hanuszkiewicz nie żyje
Adam Hanuszkiewicz nie żyje

Dla jednych "odmóżdżacz polskiego teatru", "niszczyciel kultury polskiej", "barbarzyńca w ogrodzie tradycji", dla innych jeden z najwybitniejszych osobowości polskiego i światowego teatru.

FeTA - nagrodzeni
FeTA - nagrodzeni Wrocław

Jury VIII edycji Festiwalu ewentualnych Talentów Aktorskich - FeTA w składzie: Elżbieta Lisowska-Kopeć, Ewa Dałkowska, Piotr Łazarkiewicz...

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!