Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Trudno w to uwierzyć, ale arcydramat Adama Mickiewicza Dziady nigdy jeszcze nie został wystawiony w polskich teatrach w całości, tak jak go poeta napisał. Wszystkie dotychczasowe realizacje, włącznie z tymi wrocławskimi, bazowały na skróconych wersjach tekstu. Teatr Polski we Wrocławiu chce wreszcie przywrócić publiczności pełną wersję sztuki, którą wyreżyseruje Michał Zadara. Można by więc powiedzieć, że w gruncie rzeczy zostanie w naszym teatrze przygotowane prapremierowe wystawienie dramatu, który już prawie dwieście lat współtworzy świat wartości i wyobraźni kolejnych pokoleń Polaków.

Spektakl zostanie przygotowany w trzech częściach, premierę pierwszej planujemy w sezonie 2013/2014, a kolejnych – w następnych sezonach, tak aby w roku 2016, kiedy Wrocław będzie Europejską Stolicą Kultury, pokazać międzynarodowej i polskiej publiczności wszystkie trzy w ramach jednego wieczoru. To prawdziwe wyzwania dla każdego teatru w Polsce: organizacyjne, logistyczne i finansowe. Jednak żadne trudności nie powinny powstrzymać Teatru Polskiego we Wrocławiu, największej sceny dolnośląskiej i drugiej – po Teatrze Narodowym w Warszawie – w Polsce, od tej realizacji, tym bardziej że ostatnia wrocławska premiera Dziadów odbyła się ponad czterdzieści lat temu.

Gwarantami artystycznego sukcesu przygotowywanego przedstawienia są zaproszeni twórcy oraz znakomity zespół aktorski, co roku zbierający nagrody na różnych festiwalach. Wszystko wskazuje więc, że powstanie kolejne ważne przedstawienie, które stanie się wizytówką dolnośląskich scen. Można przypuszczać, że będzie zapraszane na festiwale i pokazy w kraju i za granicą, dobrze służąc promocji kultury naszego regionu oraz promocji mecenasa, który przysłuży się do powstania tego spektaklu.

Zobacz również:
Monumentalne "Dziady" w Teatrze Polskim>>

Zdjęcia ze spektaklu

Najciekawsze zdjęcia ze spektaklu Dziady (Teatr Polski - scena im. J.Grzegorzewskiego, Wrocław).

Dziady (14)

Dziady - plakat
Dziady  - Zdjęcie nr 2
Dziady  - Zdjęcie nr 3
Dziady  - Zdjęcie nr 4
Dziady  - Zdjęcie nr 5

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, muzyka, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Dziady (Teatr Polski - scena im. J.Grzegorzewskiego, Wrocław).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Dziady.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Dziady (Teatr Polski - scena im. J.Grzegorzewskiego, Wrocław).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Dziady (Teatr Polski - scena im. J.Grzegorzewskiego, Wrocław).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Dziady (Teatr Polski - scena im. J.Grzegorzewskiego, Wrocław).
Premiery teatralne
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Akademia 1212
Teatr Polski we Wrocławiu: Akademia 1212 działa online

Materiały edukacyjne można już przeczytać w sieci.

Las - Psychoteatr
Las - recenzja pscychomonodramatu

Oceniamy muzyczny monodram Angeliki Pytel z "Psychoteatru".

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.