Spektakle, przedstawienia
Cosi fan tutte1c1260e055bba6f74117d91c23ed14f2d.jpg

Cosi fan tutte Autor sztuki: Wolfgang Amadeusz Mozart

Ocena: 5

Opis spektaklu

Spektakl wyreżyseruje André Heller-Lopes, jeden z najsłynniejszych reżyserów operowych w Ameryce Łacińskiej. Lopes zaproponował bardzo nietypową koncepcję – o ostatecznej odsłonie spektaklu zadecyduje rzut monetą podczas uwertury. Publiczność do samego końca nie będzie wiedziała, czy obejrzy premierę w tradycyjnej, klasycznej wersji czy w odsłonie nieoczywistej. Artyści są przygotowani na oba warianty. Całość zostanie poprowadzona pod batutą Adama Banaszaka.

Fabuła tylko z pozoru wydaje się prosta. Dwaj młodzi oficerowie – Ferrando i Guglielmo, wysławiali piękno i cnotę swych narzeczonych – Dorabelli oraz Fiordiligi. Przysłuchiwał się temu stary Don Alfonso, który obiecał, że dowiedzie o wątpliwej wierności kobiet. Wystarczyła zręczna mistyfikacja i kilka prostych zabiegów teatralnych – kostium, pod którym ukryli się młodzieńcy, gorące zaklęcia miłosne i dramatyczne gesty, by skruszyć serca płochych niewiast. Już wkrótce zdolne były zmienić obiekt swych uczuć i gotowe ulec „nowym” adoratorom.

Salę operową naszego teatru opanuje miłosna aura, w której żart i komizm przeniknie się z głęboką refleksją na temat relacji, związków międzyludzkich i wartości, które nimi rządzą. – mówi Mariusz Kwiecień, dyrektor artystyczny Opery Wrocławskiej. Cosí fan tutte (w tłum. Tak czynią wszystkie) Wolfganga Amadeusa Mozarta to pierwsza premiera przygotowana przez obecną dyrekcję Opery Wrocławskiej.

Zaprezentujemy spektakl w zupełnie nietypowym wydaniu. Interaktywność, która pojawi się już na wstępie będzie ogromnym zaskoczeniem dla publiczności. Obie wersje to wspaniała scenografia, fantastyczne kostiumy i wyjątkowi soliści, gotowi do zaprezentowania się w dwóch odsłonach. – dodaje Mariusz Kwiecień.

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu Cosi fan tutte (Opera Wrocławska, Wrocław): reżyseria.

Twórcy spektaklu

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Cosi fan tutte.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Cosi fan tutte (Opera Wrocławska, Wrocław).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Cosi fan tutte (Opera Wrocławska, Wrocław).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Cosi fan tutte (Opera Wrocławska, Wrocław).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Cosi fan tutte (Opera Wrocławska, Wrocław).
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
Leśni. Apokryf - recenzja spektaklu Wrocław

Różewicz grany na nowo w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Kazio Sponge Talk Show
Znamy plany Wrocławskiego Teatru Lalek na sezon 2018/2019 Wrocław

Poznaj zapowiedzi premier i działań w teatrze!

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.