Dzieje się - Teatr

Znamy program 21. Festiwalu ewidentnych Talentów Aktorskich we Wrocławiu

2022-04-19 14:11:36 | Wrocław

Ogłoszono program 21. Festiwalu ewidentnych Talentów Aktorskich, organizowanego przez CK Agora we Wrocławiu w dniach 22-23 kwietnia 2022 roku.

FeTA 2022Festiwal ewidentnych Talentów Aktorskich od ponad dwudziestu lat łączy tych, którzy dopiero wchodzą w świat teatru z tymi, którzy już w nim zapracowali na własne miejsce.  Rok rocznie, dzięki znakomitym składom jury, przemyślanym programom warsztatowym, panelom dyskusyjnym oraz inspirującym spotkaniom z twórcami scenicznymi, uświadamiamy młodym ludziom, jak daleko może ich zaprowadzić prawdziwa pasja aktorska. FeTA to dla młodych talentów przestrzeń do samorozwoju oraz szansa, by zdobyć swoją pierwszą „aktorską statuetkę” i zostać laureatem Srebrnego Talentu.

Program FeTA 2022

22.04 / piątek/ 15.00/ sala teatralna

Warsztaty pracy aktorskiej z Błażejem Peszkiem dla zakwalifikowanych do drugiego etapu festiwalu.

23.04 / sobota / godz. 10.00 / sala teatralna

Przegląd 14 zakwalifikowanych do 2. etapu FeTA monodramów z całej Polski. Ocena pod okiem jury, które nie tylko ocenia, ale udziela też fachowych porad i konsultacji, w tym roku w składzie Ewelina Paszke, Błażej Peszek, Sambor Dudziński. Uroczyste wręczenie Srebrnego Talentu i bonu na 3000 zł.

Ewelina Paszke-Lowitzsch – aktorka, pedagog,  od pond 20 lat występuję nieprzerwanie we Wrocławskim Teatrze Współczesnym,  a także prowadzi zajęcia we wrocławskiej Akademii Sztuk Teatralnych.

Sambor Dudziński – aktor, performer, muzyk, kompozytor, znany jako Wojownik Sztuki. Laureat Dyplomu Mistrzowskiego Kapituły Aleksandra Bardiniego, przyznanego mu w 2014 roku za całokształt dorobku artystycznego.

Błażej Peszek – aktor i reżyser teatralny, godzi obowiązki zawodowe w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie, AST i Akademii Muzycznej  w Krakowie z pasjami reżyserskimi i filmowymi.

22.04 / piątek/ 18.30/ galeria CK Agora

Bezpieczna przestrzeń. Trangresja / fotografia Natalii Kabanow

Oprócz stałego przeglądu monodramów zapraszamy na wydarzenia towarzyszące, takie jak wernisaż wystawy Bezpieczna przestrzeń. Transgresje, której autorką jest Natalia Kabanow – graficzka i fotografka teatralna, zawodowo i prywatnie związana z Wrocławiem. Artystka w swojej najnowszej wystawie ukazuje artystyczną działalność polskich teatrów w ostatnich dwunastu latach. W swojej wieloletniej działalności miała okazję przyglądać się z bliska pracy wielu twórców, partycypować w momentach tworzenia dzieła teatralnego.

Teatr w jej fotografiach to miejsce prowokujące, ambitne, zapraszające do dialogu, do uczestnictwa, do namysłu. To artystyczny proces przekraczania i poszukiwania, pełen przeczuć i dotkliwych diagnoz. Bezpieczna przestrzeń  to miejsce intymne, ale pełne napięć. Tu przenikają się utopia z dystopią, bliskość z odrzuceniem, piękno z brzydotą.

Wernisażowi towarzyszyć będzie recital piosenki aktorskiej pn. Tylko do jutra w wykonaniu utalentowanej wokalistki Wiktorii Zełep.  Od najmłodszych lat szkoli swój warsztat w różnych miejscach, rozwijając umiejętności artystyczne pod okiem profesjonalistów. W jej sercu gra blues, ale odnajduje się w utworach różnych stylistycznie. Aktualnie jest studentką wokalistyki estradowej.

www: https://www.ckagora.pl/21-festiwal-ewidentnych-talentow-aktorskich-program/

Lista zakwalifikowanych do II etapu FeTA 2022

Jury I etapu 21. Festiwalu ewidentnych Talentów Aktorskich FeTA 2022, w składzie: Marek Kocot  – aktor, reżyser, dramaturg, absolwent PWST oraz Anna Borowska – koordynator festiwalu, kierownik działu programowego CK Agora, po obejrzeniu 25  monodramów, postanowiło zakwalifikować do II etapu 21. FeTA 2022 następujące osoby: Dąbrowska Patrycja, Fafanów Andżelika, Hołozubiec Oliwia, Jarosz Aleksandra, Klecha Karolina, Kopacz Weronika, Kornacka Marika, Kuzber Julia, Maciejowski Jonatan, Mańka Marta, Słonka Faustyna, Słonka Karolina, Tokarczyk Aleksandra, Yelchaninova Tamara

Gratulujemy osobom zakwalifikowanym, które tym samym zaprezentują swoje monodramy 23.04.2022 na scenie CK AGORA przed jury (Ewelina Paszke-Lowitzsch, Sambor Dudziński i Błażej Peszek) i publicznością, a także składają podziękowania wszystkim osobom, które przesłały zgłoszenia.

www: https://www.ckagora.pl/znamy-zakwalifikowanych-do-ii-etapu-feta-2022/

Dodatkowo przygotowaliśmy Wystawę Plakatów Michała Matoszki.

Wystawa Plakatów Michała Matoszki w CK Agora we Wrocławiu

wernisaż: 14.04 / czwartek / 19.00 / hol CK Agora / wstęp wolny

Zaprezentujemy zestaw autorskich plakatów Michała Matoszki wykonanych głównie dla instytucji kultury czy organizacji pozarządowych. W jego pracach możemy zaobserwować nurt surrealizmu, estetykę destrukcji, punkowe projektowanie w duchu DIY i czarny odcień humoru, wszystko to zbudowane na bazie Polskiej Szkoły Plakatu.

Michał Matoszko – zajmuje się projektowaniem graficznym, malarstwem, ilustracją. Urodzony w 1981 r. w Łodzi. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Wydział Grafiki. Dyplom z zakresu projektowania graficznego i grafiki warsztatowej w pracowni prof. Pawła Frąckiewicza i prof. Ludwika Żelaźniewicza. Przez wiele lat związany z Teatrem Polskim we Wrocławiu, gdzie projektował bieżące druki teatru i oprawę graficzną do spektakli min. K. Lupy, K. Garbaczewskiego, J. Klaty, B. Wysockiej, M. Zadary czy P. Miśkiewicza. Od 2014 roku pełni funkcję asystenta w Katedrze Projektowania Graficznego Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu – Pracownia Projektowania Graficznego/Plakatu prof. L. Żelaźniewicza. Od 2019 pracownię prowadzi wspólnie z ad. Tomaszem Pietrkiem. W styczniu 2020 r. uzyskał stopień doktora sztuki, w dyscyplinie sztuk plastycznych i konserwacji dzieł sztuki.

Od wielu lat współpracuje z Teatrem Lalki i Aktora Kubuś z Kielc, gdzie zajmuje się oprawą graficzną premier i bieżących projekt w Teatru. Pracuje również jako grafik w Dolnośląskim Centrum Filmowym, oraz współpracuje z wieloma instytucjami kultury. Trzykrotnie prowadził warsztaty Lato w teatrze (grupa dziennikarsko-promocyjna) i (scenograficzno-kostiumowa) w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Autor wizualizacji do: Festiwalu Kultury Mniejszości Niemieckiej w Polsce we Wrocławiu, Pani z morza Teatr Polski we Wrocławiu i dyplomu Frankenstein!!! Pandemonium na pieśniarza i orkiestrę w Operze Krakowskiej oraz Dziady po Białoszewskim na podstawie Chamowa i poezji Mirona Białoszewskiego w Teatrze Lalki i Aktora Kubuś z Kielc. Jest laureatem stypendium im. T. Kulisiewicza – grafika warsztatowa. Ma na swoim koncie wystawy indywidualne i zbiorowe. W wolnym czasie zajmuje się malarstwem.

Wystawa czynna będzie do 9.05.2022.

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: spektakle, konkurs, 2022, CK Agora
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Lelenfant
Brave Kids to teraz Lelenfant - projekt artystyczno-edukacyjny w nowej odsłonie

Niezależnie od kraju pochodzenia, dzieci i młodzież znajdują wspólny język podczas zabaw, gier i twórczej ekspresji.

Klub, spektakl
Znamy laureatów Przeglądu Teatrów Małych Form Kontrapunkt 2022

Sprawdźcie, które spektakle nagrodzono podczas 56. edycji festiwalu w Szczecinie.

Mandala Festival 2022
Znamy program Mandala Performance Festival 2022 we Wrocławiu Wrocław

Spektakle zobaczymy za darmo w dniach od 6 do 15 maja.

Polecamy
Musical Metro
Słynny musical Metro do zobaczenia w kilku polskich miastach

Zawsze aktualna i uniwersalna tematyka sprawia, że "Metrem" interesuje się każde pokolenie.

Szalone noÅźyczki Teatr Kwadrat
Spektakl "Szalone nożyczki" po raz 1000. na scenie Teatru Kwadrat [FOTO]

Przedstawienie od 20. lat nie schodzi z afisza Teatru Kwadrat, ciesząc się niesłabnącą popularnością.

Polecamy
Ostatnio dodane
Lelenfant
Brave Kids to teraz Lelenfant - projekt artystyczno-edukacyjny w nowej odsłonie

Niezależnie od kraju pochodzenia, dzieci i młodzież znajdują wspólny język podczas zabaw, gier i twórczej ekspresji.

Klub, spektakl
Znamy laureatów Przeglądu Teatrów Małych Form Kontrapunkt 2022

Sprawdźcie, które spektakle nagrodzono podczas 56. edycji festiwalu w Szczecinie.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.