Dzieje się - Teatr

Zgłoś się na 19. Festiwal ewidentnych Talentów Aktorskich

2018-02-06 13:28:05 | Wrocław

Zbliża się 19. Festiwal ewidentnych Talentów Aktorskich! Jeżeli czujesz, że masz nieodkryty dotąd talent aktorski, a twój wiek to nie więcej niż 22 lata, nie czekaj, nagraj monodram i wyślij go do Centrum Kultury Agora. Może to Ty właśnie zaprezentujesz się na scenie teatralnej przed profesjonalnym jury i publicznością.

19. Festiwal ewidentnych Talentów AktorskichPrześlij swój monodram do 3 kwietnia i wygraj 1500 zł. Uwaga! Czas trwania pokazów konkursowych nie może przekraczać 10 min!

Regulamin i karta zgłoszeń na www.ckagora.pl

Centrum Kultury Agora we Wrocławiu po raz dziewiętnasty organizuje FeTA - Festiwal ewidentnych Talentów Aktorskich w dniach 20-22 kwietnia 2018. FeTA jest niepowtarzalną szansą dla młodych ludzi między 17 a 22 rokiem życia, próbujących swoich sił w teatrze, daje możliwość skonfrontowania swojego warsztatu z opiniami i radami doświadczonych twórców teatralnych poprzez prezentację 10. minutowego monodramu, powstałego na podstawie dowolnego tekstu, również autorskiego. FeTA to spotkanie amatorów z mistrzami, panele dyskusyjne, rozmowy, ale także warsztaty teatralne. FeTA to dla młodych talentów przestrzeń do samorozwoju oraz okazja, by otrzymać swoją pierwszą „aktorską statuetkę” i zostać laureatem Srebrnego Talentu, a także wygrać 1500 PLN. Jury konkursu nie tylko ocenia, ale udziela też fachowe porad i konsultuje.

Festiwal wielu młodym aktorom pomógł dostać się do szkół teatralnych i zaistnieć na planach filmowych czy przeglądach teatralnych. Do grona laureatów Festiwalu należą m.in. Anna Ilczuk, Krzysztof Skonieczny, Wacław Mikłaszewski, Agata Kucińska czy Justyna Wasilewska. Festiwal przede wszystkim, daje możliwość prezentacji scenicznej przed wybitnymi twórcami zawodowo zajmującymi się teatrem.

W poprzednich edycjach FeTA w jury zasiadali m.in.: Waldemar Krzystek, Anna Dymna, Andrzej Seweryn, Joanna Szczepkowska, Kinga Preis, Bartosz Porczyk, Maria Seweryn, Wiesław Komasa, czy Adam Cywka. Jest to jedno z bardziej wartościowych  lokalnych teatralnych zdarzeń oraz jedno z niewielu na mapie Polski promujące młodych początkujących amatorów. W tym roku w spektaklu mistrzowskim zaprezentuje się Ewa Błaszczyk ze swoim nowym monodramem "Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam.".

FB: https://www.facebook.com/events/242976976242219/

ip

fot. FeTA 2018 CK Agora graf. Małgorzata Grączewska

Słowa kluczowe: konkurs, monodram, zgłoszenia, Wrocław, 2018
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Xięgi Schulza
Znamy obsadę spektaklu "Xięgi Schulza" w Teatrze Polskim Wrocław

Jan Szurmiej ujawnił obsadę aktorską 601. premiery w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Brave Kids 2018
Zbliża się 9. edycja projektu Brave Kids

Tegoroczna odsłona wydarzenia zgromadzi ponad 300 dzieci i młodzieży z 20 krajów świata.

Debiuty 2018
Zbliża się 16. Ogólnopolski Przegląd Młodych Wokalistów "Debiuty" 2018

Wrocławskie "Debiuty" od kilkunastu lat tworzą dobry klimat dla kształtowania talentów wokalnych.

Polecamy
Ostatnia rola T. Szymkowa w Teatrze Telewizji
Ostatnia rola T. Szymkowa w Teatrze Telewizji Wrocław

W roli pułkownika Wolańskiego można zobaczyć niedawno zmarłego wrocławskiego aktora Tadeusza Szymkowa. To jego ostatnia rola w Teatrze Telewizji.

Czytania performatywne dramatów we Wrocławskim Teatrze Współczesnym
Czytania performatywne dramatów we Wrocławskim Teatrze Współczesnym Wrocław

W dniach 4-5 czerwca usłyszymy pięć dramatów zgłoszonych na 1. Konkurs Dramaturgiczny STREFY KONTAKTU 2016.

Ostatnio dodane
Xięgi Schulza
Znamy obsadę spektaklu "Xięgi Schulza" w Teatrze Polskim Wrocław

Jan Szurmiej ujawnił obsadę aktorską 601. premiery w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Brave Kids 2018
Zbliża się 9. edycja projektu Brave Kids

Tegoroczna odsłona wydarzenia zgromadzi ponad 300 dzieci i młodzieży z 20 krajów świata.

Kupony i kody rabatowe