Premiery - Teatr

"Xięgi Schulza" z niesamowitą choreografią i kostiumami [FOTO]

2018-06-05 15:06:49 | Wrocław

Już 8 czerwca 2018 Teatr Polski we Wrocławiu zaprezentuje najnowszą premierę. Spektakl "Xięgi Schulza" to poetycko-wizyjna impresja na motywach prozy Brunona Schulza. Prezentujemy komentarz reżysera oraz aktorki z obsady, a także zdjęcia z próby przed premierą >>

Xięgi Schulza - spektaklZnakomity zespół na scenie

Na scenie zobaczymy efekt wspólnej pracy stałej obsady Teatru oraz grupy osób wybranych w castingu. Z pracy z zespołem zadowolony jest sam reżyser. - Mamy pewną ideę i ją przekładamy na język sceny w sensie teatralnym. Nie chcemy robić tu „Broadwayu”, bo utwór Schulza nie jest na to materiałem. (…) Bardzo się cieszę, że mogę pracować z aktorami, którzy są utalentowani i skromni, ale też wspomagają reżysera w sposób zawodowy. Wyłoniłem charakterystyczną grupę utalentowanych, młodych ludzi, którzy potrafią czytać nuty, są dobrze wykształceni, znakomicie dają sobie radę z pantomimą, ruchem i choreografią. Grają tu dość poważne role i epizody aktorskie. Ta grupa jest kilkunastoosobowa i stanowi energię i trzon tego spektaklu - mówi Jan Szurmiej, reżyser. 

Przedstawienie zachwala także jedna z aktorek, która gościnnie występuje w spektaklu. - Gram Małą Biankę, czyli piękną i czystą miłość Bruno Schulza, a dodatkowo współtworzę z kolegami i koleżankami zespół tego spektaklu, m. in. w choreografiach i songach. Mam 17 lat i jestem najmłodsza w całym zespole, a rolę dostałam po udziale w castingu. Podczas niego trzeba było zaśpiewać kilka piosenek, zatańczyć improwizowany układ do wybranej muzyki i po prostu pokazać wszystko najlepsze co się umie - mówi Marika Klarman, aktorka z obsady spektaklu. - To będzie piękny spektakl, z pięknymi obrazami, kostiumami z epoki i robiącą wrażenie choreografią. Do tego jest piękne światło, kurtyny świetlne i znakomita muzyka, którą napisał Marcin Partyka. Wszystkiego się można spodziewać! - zachęca Marika Klarman.  

Poznaj obsadę spektaklu "Xięgi Schulza" >>

Xięgi Schulza - spektakl O spektaklu

Zobaczymy rozśpiewane i roztańczone widowisko z elementami pantomimy i z wykorzystaniem technik teatru lalkowego. Będzie to oniryczna wizja żydowskiego świata, którego już nie ma, postrzegana z niebywałą wyobraźnią oczami samego Schulza. Głównym bohaterem spektaklu ma być autor zawarty w postaci Józefa złożonej symultanicznie z trzech jego wcieleń - starego, średniego i małego. Ta triada złoży się na doświadczenie artysty w różnych okresach jego wędrówki przez świat - między twórczym bytem a tragiczną śmiercią.

Michał Derkacz

fot. Krzysztof Zatycki

Słowa kluczowe: spektakl, Teatr Polski we Wrocławiu, Marika Klarman, Jan Szurmiej
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Osy - spektakl
Dorociński, Boczarska i Chojnacki w spektaklu "Osy" w Och-Teatrze

To błyskotliwa, niezwykle przejmująca komedia o nietypowej strukturze.

Kazio Sponge Talk Show
CHWDP, czyli 3. odcinek Kazio Sponge Talk Show w Teatrze Lalek Wrocław

Wrocławski Teatr Lalek ponownie zaprasza na scenę dla dorosłych.

Drzewo
Spektakl "Drzewo" w Teatrze Lalek przystępny dla dzieci niesłyszących [WIDEO, FOTO] Wrocław

Premiera we Wrocławskim Teatrze Lalek jest przeznaczona dla dzieci w wieku 3-5 lat.

Polecamy
"Mistrz i Małgorzata" na nowe otwarcie Capitolu
"Mistrz i Małgorzata" na nowe otwarcie Capitolu Wrocław

Już w najbliższą sobotę, 28 września, premierą "Mistrza i Małgorzaty" wrocławski Teatr Muzyczny Capitol zainauguruje świeżo przebudowaną Dużą Scenę.

Freud na scenie Teatru Polskiego
Freud na scenie Teatru Polskiego Wrocław

Z kozetki na teatralną scenę!

Ostatnio dodane
Osy - spektakl
Dorociński, Boczarska i Chojnacki w spektaklu "Osy" w Och-Teatrze

To błyskotliwa, niezwykle przejmująca komedia o nietypowej strukturze.

Kazio Sponge Talk Show
CHWDP, czyli 3. odcinek Kazio Sponge Talk Show w Teatrze Lalek Wrocław

Wrocławski Teatr Lalek ponownie zaprasza na scenę dla dorosłych.

Konkurs Ziaja