Dzieje się - Teatr

Wykłady na żywo zainaugurują nowy sezon w Instytucie Grotowskiego

2020-09-08 10:30:37 | Wrocław

11 września „Sokrates-performer”, a 15 września „Grotowski ’56” to wykłady, które otwierają sezon 2020/2021 w Instytucie Grotowskiego. Prelegentów na żywo będzie mogło wysłuchać maksymalnie 30 osób. Na kanale Instytutu na YouTube dostępne będą rejestracje wykładów.

sezon 2020/2021 w Instytucie GrotowskiegoWykłady na otwarcie nowego sezonu w Instytucie Grotowskiego

Wykład prof. Piotra Augustyniaka zatytułowany „Sokrates-performer. Rozważania nietzscheańsko-platońskie z Dionizosem, Apollem i teatrem w tle” odbędzie się w piątek 11 września o godz. 17:00 w Sali Teatru Laboratorium. Poprowadzi go myśliciel i eseista, doktor habilitowany filozofii. Profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W latach 2011–2012 stypendysta Republiki Austriackiej na Uniwersytecie Wiedeńskim. Autor książek o filozofii Nietzschego, Heideggera, Lutra i Mistrza Eckharta. Wykład odbywa się w ramach kursu wiodącego Otwartego Uniwersytetu Poszukiwań „Teatr dla filozofii – filozofia dla teatru” i jak wskazuje tytuł, skupi się na kierunkach możliwej wymiany między dwiema praktykami dyskursywnymi.

Wykład „Grotowski ’56” 15 września o godz. 18:00 w Sali Teatru Laboratorium otworzy semestr autorski dr Agnieszki Wójtowicz „Grotowski polityczny”. Na semestr złożą się trzy wykłady ilustrowane materiałami audiowizualnymi, podczas których badaczka przedstawi wyniki swoich najnowszych, opartych na materiałach źródłowych, poszukiwań. Pierwszy wykład poświęcony będzie doświadczeniu Października 1956, który zdaniem Wójtowicz stało się dla Jerzego Grotowskiego istotną lekcją „przetrwania” w systemie totalitarnym. Październik ’56 miał bez wątpienia charakter inicjacyjny i ukształtował reżysera jako polityka i stratega, który zarządzając laboratorium teatralnym, wiedział nie tylko, jak unikać niebezpieczeństw, omijając ideologiczne rafy, lecz przede wszystkim, jak realizować swoje cele.

Reżim samitarny i wejściówki

Planowane na sezon 2020/2021 wydarzenia odbywają się w nowym reżimie sanitarnym, co w praktyce oznacza, że na każde bezpłatne wydarzenie należy pobrać ze strony internetowej Instytutu wejściówkę. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Przychodząc do Instytutu Grotowskiego, należy mieć ze sobą maseczkę ochronną. Przed wejściem dostępne będą płyny do dezynfekcji dłoni. Konieczne też będzie wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia – można je pobrać na stronie internetowej lub też wypełnić je na miejscu).  

Bezpłatne wejściówki: http://www.bilety.grotowski-institute.art.pl/.

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: 2020/2021, prelekcje, teatr, Wrocław, program
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Inaguracja Opery Wrocławskiej 2020
Inauguracja sezonu artystycznego w Operze Wrocławskiej - znamy szczegóły

Zobacz, jakie wydarzenia czekają nas w nowym sezonie artystycznym 2020/2021.

Kroniki zarazy
Zbliża się premiera serialu internetowego "Kroniki zarazy" [WIDEO]

To produkcja, która powstała na podstawie "Dziennika z czasów zarazy" Magdy Hueckel.

Jacek Gawroński - Dyrektor Naczelny
Dyrekcja Teatru Polskiego we Wrocławiu zapowiada plany na sezon 2020/2021 Wrocław

Jacek Gawroński i Jan Szurmiej opowiedzieli o premierach, remontach i obchodach 100. rocznicy urodzin Tadeusza Różewicza.

Polecamy
Kazio Sponge Talk Show
Znamy plany Wrocławskiego Teatru Lalek na sezon 2018/2019 Wrocław

Poznaj zapowiedzi premier i działań w teatrze!

Teatr plenerowy - sasint
Sierpień z Wrocławskim Teatrem Plenerowym Wrocław

W sierpniu mamy szansę zostać widzami 3. edycji Wrocławskiego Teatru Plenerowego.

Polecamy
Ostatnio dodane
Inaguracja Opery Wrocławskiej 2020
Inauguracja sezonu artystycznego w Operze Wrocławskiej - znamy szczegóły

Zobacz, jakie wydarzenia czekają nas w nowym sezonie artystycznym 2020/2021.

Kroniki zarazy
Zbliża się premiera serialu internetowego "Kroniki zarazy" [WIDEO]

To produkcja, która powstała na podstawie "Dziennika z czasów zarazy" Magdy Hueckel.

Konkurs Ziaja
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.