Dzieje się - Teatr

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na warsztaty z Janem Peszkiem

2018-10-03 15:28:35 | Wrocław

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na pierwsze WARSZTATY MISTRZOWSKIE w dniach 26, 27 października 2018 w ramach projektu Akcja: EDUKACJA. Pierwsze Warsztaty mistrzowskie we Wrocławskim Teatrze Pantomimy poprowadzi Jan Peszek - jeden z najważniejszych i cenionych polskich aktorów, reżyser teatralny i pedagog. W okresie 1969-1975 aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu, gdzie kreował role m.in. w przedstawieniach Henryka Tomaszewskiego („Protesilas i Laodamia”, „Gry w zabijanego”).

Jan PeszekWarsztaty mistrzowskie prowadzić będą zaproszeni artyści, aktorzy i reżyserzy, związani ze środowiskiem tanecznym i teatralnym. Zajęcia mają na celu zbudować dialog pomiędzy pantomimą, a teatrem dramatycznym, teatrem formy i tańca oraz podnieść kompetencje ruchowe i aktorskie uczestników warsztatów. Spotkania z wybitnymi artystami są pretekstem do konfrontowania swoich wyobrażeń o ruchu, aktorstwie, teatrze czy sztuce w ogóle. W warsztatach uczestniczyć mogą osoby zarówno rozpoczynające swoją teatralną przygodę, jak i posiadające już doświadczenie aktorskie.

Akcja: EDUKACJA to najważniejszy projekt edukacyjny wrocławskiej pantomimy angażujący w działania warsztatowe i teatralne różne grupy społeczne i wiekowe. Pierwsza edycja A:E ruszyła w pantomimie w 2014 roku; od tego czasu przeprowadzono blisko 700 warsztatów teatralnych, w których uczestniczyło ponad 4400 osób – dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. W najbliższym sezonie teatralnym Akcja: EDUKACJA będzie kontynuowana w lekko zmienionej formule, pojawią się właśnie m.in. WARSZTATY MISTRZOWSKIE.

Zajęcia adresowane są do osób w wieku 18-35 lat.
Termin warsztatów: 26, 27 października w godz. 10:00-14:00 (przerwa) 17:00-21:00
Zapisy: agnieszka.charkot@gmail.com
Miejsce: sala prób Wrocławskiego Teatru Pantomimy (aleja Dębowa 16).
Koszt: udział w zajęciach jest bezpłatny.
Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Warsztaty odbywają się w ramach projektu Akcja: EDUKACJA i są dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

ip

fot. Magda Hueckel/materiały prasowe

Słowa kluczowe: aktor, prowadzący, 2018, zapisy
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Tomasz Szczepanek
Tomasz Szczepanek laureatem konkursu na debiut reżyserski we Wrocławskim Teatrze Pantomimy Wrocław

Konkurs zorganizowano z okazji 100. rocznicy urodzin Henryka Tomaszewskiego.

40-ppa-nurt-off
8 spektakli w Konkursie Off na 40. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej Wrocław

Wybrano osiem najlepszych scenariuszy do realizacji na 40. PPA we Wrocławiu.

Polecamy
"Metro" piękne, osiemnastoletnie
"Metro" piękne, osiemnastoletnie

Tego jeszcze nie było w historii polskiego teatru! Pierwszy polski musical - "Metro" - 30 stycznia 2009 r. kończy 18 lat.

Weź mnie. Do teatru. Jest metoda na tańszy bilet
Weź mnie. Do teatru. Jest metoda na tańszy bilet

Brak konieczności stania w długiej kolejce i szansa zakupu taniego biletu gdziekolwiek się jest - to zalety portalu www.eWejsciowki.pl. O misji, powstaniu i udogodnieniach portalu porozmawiamy z jego współzałożycielem - Maciejem Wartaczem.

Ostatnio dodane
Tomasz Szczepanek
Tomasz Szczepanek laureatem konkursu na debiut reżyserski we Wrocławskim Teatrze Pantomimy Wrocław

Konkurs zorganizowano z okazji 100. rocznicy urodzin Henryka Tomaszewskiego.