Dzieje się - Teatr

Wrocławski Teatr Lalek otwiera się dla publiczności już 29 maja

2021-05-07 14:05:47 | Wrocław

29 maja 2021 roku to długo wyczekiwany dzień, w którym Wrocławski Teatr Lalek ponownie będzie otwarty dla publiczności. Na czerwcowe spotkania WTL szykuje ulubione przedstawienia widzów oraz dwie premiery.

Tesla spektakl WTLJakie spektakle zobaczymy od 29 maja?

Pierwsze przedstawienia "Skarpety i papiloty" (4+) oraz "Afrykańską przygodę" (1-3) widzowie zobaczą już 29 i 30 maja. W czerwcowym repertuarze znajdą się spektakle dla młodszych i starszych widzów, a będą to m.in.: "Tesla vs. Edison" (6+), "Kręcipupa" (1-5), "Calineczka" (4+) oraz "Dżungla" (0,5-2,5). Szczegółowe informacje na stronie WTL w zakładce Repertuar.

Premiery we Wrocławskim Teatrze Lalek

Poza dobrze znanymi tytułami Wrocławski Teatr Lalek przygotowuje dwie premiery. 5 czerwca zaprasza na polską prapremierę spektaklu "Lot przez tęczę" w reżyserii Radosława Kasiukiewicza. To historia o przyjaźni i solidarności. Jej bohaterka, myszka Piki ma wielkie marzenie: chciałaby pofrunąć wysoko do nieba, zobaczyć świat z góry i przelecieć przez tęczę. Jej przyjaciele, Tipo i Chiki, robią wszystko, żeby mogła je spełnić. Nie powstrzyma ich nic i nikt, nawet wielki szczur Rydlak, chcący zająć mysią norkę. Z pomocą przychodzi mędrzec Ziba i jego wynalazki, a także tajemnicza latająca mysz, którą znają wszystkie dzieci...

Drugie z premierowych przedstawień to "Jaki ten świat jest wielki" - spektakl oparty na motywach 7 baśni Hansa Christiana Andersena: "Pasterka i kominiarczyk", "Dziewczynka z zapałkami", "Dzielny cynowy żołnierz", "Nowe szaty cesarza", "Choinka", "Stara latarnia" i "Stokrotka" w nowym przekładzie Bogusławy Sochańskiej. W reżyserii duetu SKUTR jest on jednak czymś więcej niż adaptacją baśni – teatralną podróżą po świecie Andersena, pryzmatem, przez który możemy na nowo spojrzeć na twórczość wielkiego Duńczyka. Twórcy potraktowali literacki oryginał jako punkt wyjścia, wraz z aktorami szukając odpowiedzi na pytania: co te historie znaczą dziś i czym są dla każdego z nas. Premiera 18 czerwca. "Jaki ten świat jest wielki" to druga odsłona projektu pt. "anderSEN O TEATRZE", który w październiku 2020 r. miał swoją premierę online.

WTL nie zapomina również o tych widzach, którzy z różnych powodów nie będą mogli oglądać przedstawień na żywo. Z myślą o nich kontynuowana jest emisja spektakli online. Na kanale VOD teatru dostępne są tytuły dla najmłodszych i nieco starszych widzów: NOC BEZ KSIĘŻYCA (5+) KRZYWIRYJEK (6+), SAM, CZYLI PRZYGOTOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE (13+) oraz POMNIK (14+). Niezmiennie można je zobaczyć w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Koszt dostępu to jedynie 15 zł dla całej rodziny.

Szczegółowe informacje znajdziecie na naszej stronie www.teatrlalek.wroclaw.pl

MD/ip

zdjęcie: "Tesla vs. Edison", fot. K. Krukowski

Słowa kluczowe: premiery, spektakle, repertuar, czerwiec 2021
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
KrÃłlowa. Baśń podwÃłrkowa
"Królowa. Baśń podwórkowa" rusza w tournée po Dolnym Śląsku Wrocław

Przedstawianie familijne Wrocławskiego Teatru Pantomimy do zobaczenia w kilku miastach!

ppa
Ruszył nabór do Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki 44. PPA

Festiwal odbędzie się w dniach 15-24 marca 2024 roku we Wrocławiu.

Polecamy
Spektakl OÅźenek
Spektakl "Ożenek" do zobaczenia online w Wielkanoc [WIDEO]

To spektakl, który od momentu premiery, cieszy się ogromnym powodzeniem wśród widzów!

Ostatnio dodane
KrÃłlowa. Baśń podwÃłrkowa
"Królowa. Baśń podwórkowa" rusza w tournée po Dolnym Śląsku Wrocław

Przedstawianie familijne Wrocławskiego Teatru Pantomimy do zobaczenia w kilku miastach!