Premiery - Teatr

"Where do we go from here" - nowy spektakl Wrocławskiego Teatru Pantomimy [WIDEO]

2019-11-29 12:20:50 | Wrocław

Spektakl "Where do we go from here" w reżyserii Eweliny Marciniak to najnowsza propozycja w ofercie Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Premiera przedstawienia, która odbędzie się 29 listopada 2019 zakończy obchody 100. rocznicy urodzin Henryka Tomaszewskiego. Podczas próby medialnej udało nam się porozmawiać z twórcami, którzy omawiają problematykę spektaklu. Zobaczcie wideo-zapowiedź oraz zdjecia z próby >>

Where do we go from here

Where do we go from here

reżyseria Ewelina Marciniak

Z każdym oddechem uobecniamy się w świecie. Z każdym oddechem nasze ciało się przemienia. Przeżywa się. Z każdym oddechem ze świata znikamy. Mijamy. Z natury niepomnej naszych osobistych historii i znaczeń. Z prochu ziemi powstajemy. Ulegamy jej przyciąganiu. Do ziemi wracamy po życie.

I tak się poruszamy.  Rozciągając się czasem niemożliwie by sprostać formie naszych wyobrażeń. Czasem niemożliwie się napinając by sprostać pamięci doświadczeń.
Świadomość podróżuje po mapie postrzeżeń dla każdego z nas szczególnej. Przybiera jedyne dla każdego z nas kształty. Niepowtarzalne. W pragnieniach jednak i w lękach jednakie. Tak samo zachodzące w czasie. W tych samych warunkach wschodzące.

Dajemy się poruszyć prawdzie istnienia. Im jej bliżej, tym bardziej uświęceni jesteśmy w uniesieniu, tym bardziej nadzy w rozpaczy. Nieograniczeni smutkiem skończoności. Nieskończenie wobec życia tkliwi. Czule nieumiejętni wobec trywialnej może straty. Bezbronni wobec nieznanego. Szczerzy.

Tworzymy razem, bez początku i końca, balansując między doświadczaniem, a wyrażaniem. Między przenikającymi się porządkami istnienia i działania. Spotykamy się czasem w formie, a czasem w bezradności. Niezainteresowani odpowiedzią na pytanie o to, co poza życiem, którego porządek przysposabiamy. Zbyt zajęci spotkaniem w tym, co łączy naszą osobność. Bez zatrzymywania się, bez myślenia. Po prostu martwi. Po prostu żywi.

Z nami opowieść bohaterki, której towarzyszymy w kolejnych doświadczeniach straty – w ustaniu rodzinnego porządku i związanego z nim poczucia bezpieczeństwa, w końcu pierwszej miłości, w śmierci dziecka i jej niezdolności do widzenia sensu w tak radykalnym odwróceniu biegu życia, w zerwaniu pierwszej określającej ją więzi z matką i w końcu z ustaniem jej osobowej tożsamości…

Przechadzamy się po jej pamięci, oglądając, słuchając dotykając raczej, niż z nią dialogując, momentalnie z jej przeżyciami się utożsamiając, by równie momentalnie się od nich oddzielać i wracać do własnej refleksji i sensu własnej opowieści. Także do spokoju wobec własnych pragnień, siły swoich przywiązań i bólu własnych strat.

Nie traćcie wiary. Wszystkie stworzenia w niepokoju i rozpaczy. Usłyszcie w zwątpieniu prawdę o braku przyczyny niższego porządku i wszelkiego widzianego trwania. Tylko wszystko jest zawsze możliwe. Nic ponad to, nic poza tym. Pył. Proszę. Daję. Wierzę.
W Boga, któremu wmawiasz sposoby zawiadywania Przestworzem. Nie rozliczaj Boga swego. To daremne. Usiądź. Poczuj, jak się stajesz. W żałobie radości. Życie nie kończy się tylko i tylko smierć go nie kończy.

Premiera w ramach obchodów 100. rocznicy urodzin Henryka Tomaszewskiego dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Wideo-zapowiedź spektakluMD/ip

fot. Kzysztof Zatycki

Słowa kluczowe: Ewelina Marciniak, premiera, Wrocław, 2019
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • Sergej [0]
    Sergej
    2020-01-07 20:33:30
    Mężczyźni! Znalazłem fajny serwis randkowy dla seksu, wiele dostępnych dziewcząt i kobiet z mojego miasta! Może być przydatny dla kogoś innego ---> http://russex.xyz
Zobacz także
KsiąÅźę i krÃłl - spektakl AST Wrocław
"Książę i król" - zobacz studencki spektakl o budowaniu świata i wolności [FOTO]

Przed nami spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Lalkarskiego w AST Wrocław.

Truskawki - spektakl WTW
Spektakl "Truskawki" z premierą online na żywo we Wrocławskim Teatrze Współczesnym Wrocław

Spektakl będzie emitowany w sześciu odcinkach na Facebooku teatru WTW.

Dziennik czasÃłw zarazy
Instytut Grotowskiego zaprasza na "Dziennik czasów zarazy" Wrocław

To nowy odcinek Teatru na faktach.

Polecamy
Studenci o źródłach zła i przemocy. Podglądamy próby [ZDJĘCIA]
Studenci o źródłach zła i przemocy. Podglądamy próby [ZDJĘCIA] Wrocław

A przecież nie ma złych dzieci, wszystkie dzieci są dobre, tylko rodzice nie zawsze.

Brak zdjęcia
Każdy jest idiotą Wrocław

Prawdziwy idiota nigdy się nie przyzna do tego, że jest idiotą. Jeśli masz na tyle odwagi czytaj dalej...

Polecamy
Ostatnio dodane
KsiąÅźę i krÃłl - spektakl AST Wrocław
"Książę i król" - zobacz studencki spektakl o budowaniu świata i wolności [FOTO]

Przed nami spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Lalkarskiego w AST Wrocław.

Truskawki - spektakl WTW
Spektakl "Truskawki" z premierą online na żywo we Wrocławskim Teatrze Współczesnym Wrocław

Spektakl będzie emitowany w sześciu odcinkach na Facebooku teatru WTW.