Premiery - Teatr

"Where do we go from here" - nowy spektakl Wrocławskiego Teatru Pantomimy [WIDEO]

2019-11-29 12:20:50 | Wrocław

Spektakl "Where do we go from here" w reżyserii Eweliny Marciniak to najnowsza propozycja w ofercie Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Premiera przedstawienia, która odbędzie się 29 listopada 2019 zakończy obchody 100. rocznicy urodzin Henryka Tomaszewskiego. Podczas próby medialnej udało nam się porozmawiać z twórcami, którzy omawiają problematykę spektaklu. Zobaczcie wideo-zapowiedź oraz zdjecia z próby >>

Where do we go from here

Where do we go from here

reżyseria Ewelina Marciniak

Z każdym oddechem uobecniamy się w świecie. Z każdym oddechem nasze ciało się przemienia. Przeżywa się. Z każdym oddechem ze świata znikamy. Mijamy. Z natury niepomnej naszych osobistych historii i znaczeń. Z prochu ziemi powstajemy. Ulegamy jej przyciąganiu. Do ziemi wracamy po życie.

I tak się poruszamy.  Rozciągając się czasem niemożliwie by sprostać formie naszych wyobrażeń. Czasem niemożliwie się napinając by sprostać pamięci doświadczeń.
Świadomość podróżuje po mapie postrzeżeń dla każdego z nas szczególnej. Przybiera jedyne dla każdego z nas kształty. Niepowtarzalne. W pragnieniach jednak i w lękach jednakie. Tak samo zachodzące w czasie. W tych samych warunkach wschodzące.

Dajemy się poruszyć prawdzie istnienia. Im jej bliżej, tym bardziej uświęceni jesteśmy w uniesieniu, tym bardziej nadzy w rozpaczy. Nieograniczeni smutkiem skończoności. Nieskończenie wobec życia tkliwi. Czule nieumiejętni wobec trywialnej może straty. Bezbronni wobec nieznanego. Szczerzy.

Tworzymy razem, bez początku i końca, balansując między doświadczaniem, a wyrażaniem. Między przenikającymi się porządkami istnienia i działania. Spotykamy się czasem w formie, a czasem w bezradności. Niezainteresowani odpowiedzią na pytanie o to, co poza życiem, którego porządek przysposabiamy. Zbyt zajęci spotkaniem w tym, co łączy naszą osobność. Bez zatrzymywania się, bez myślenia. Po prostu martwi. Po prostu żywi.

Z nami opowieść bohaterki, której towarzyszymy w kolejnych doświadczeniach straty – w ustaniu rodzinnego porządku i związanego z nim poczucia bezpieczeństwa, w końcu pierwszej miłości, w śmierci dziecka i jej niezdolności do widzenia sensu w tak radykalnym odwróceniu biegu życia, w zerwaniu pierwszej określającej ją więzi z matką i w końcu z ustaniem jej osobowej tożsamości…

Przechadzamy się po jej pamięci, oglądając, słuchając dotykając raczej, niż z nią dialogując, momentalnie z jej przeżyciami się utożsamiając, by równie momentalnie się od nich oddzielać i wracać do własnej refleksji i sensu własnej opowieści. Także do spokoju wobec własnych pragnień, siły swoich przywiązań i bólu własnych strat.

Nie traćcie wiary. Wszystkie stworzenia w niepokoju i rozpaczy. Usłyszcie w zwątpieniu prawdę o braku przyczyny niższego porządku i wszelkiego widzianego trwania. Tylko wszystko jest zawsze możliwe. Nic ponad to, nic poza tym. Pył. Proszę. Daję. Wierzę.
W Boga, któremu wmawiasz sposoby zawiadywania Przestworzem. Nie rozliczaj Boga swego. To daremne. Usiądź. Poczuj, jak się stajesz. W żałobie radości. Życie nie kończy się tylko i tylko smierć go nie kończy.

Premiera w ramach obchodów 100. rocznicy urodzin Henryka Tomaszewskiego dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Wideo-zapowiedź spektaklu



MD/ip

fot. Kzysztof Zatycki

Słowa kluczowe: Ewelina Marciniak, premiera, Wrocław, 2019
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • Sergej [0]
    Sergej
    2020-01-07 20:33:30
    Mężczyźni! Znalazłem fajny serwis randkowy dla seksu, wiele dostępnych dziewcząt i kobiet z mojego miasta! Może być przydatny dla kogoś innego ---> http://russex.xyz
Zobacz także
Kolejność fal
"Kolejność fal" premierowo we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. To historia miłości w różnym wieku [FOTO, WIDEO] Wrocław

Przedstawienie powstało na podstawie sztuki Filipa Zawady, która została nagrodzona w V Konkursie Dramaturgicznym STREFY KONTAKTU.

Misiaczek spektakl WTL
"Misiaczek" czeka na dzieci we Wrocławskim Teatrze Lalek [FOTO] Wrocław

Przed nami premiera spektaklu dla widzów w wieku 3-6 lat.

The Passage (Przejście)
"The Passage (Przejście)" - nadchodzi wrocławska premiera spektaklu oraz warsztaty Wrocław

Spektakl, który powstał w efekcie współpracy grup teatralnych z Polski, Niemiec i Serbii, ma służyć wzmacnianiu dialogu i empatii.

Polecamy
Toksyczna relacja dwóch sióstr na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu [WIDEO] Wrocław

Zobaczcie wideo-zapowiedź spektaklu "Tatuś"!

Los Mimos
"Los Mimos" otwiera nowy sezon we Wrocławskim Teatrze Pantomimy [FOTO] Wrocław

Zobaczcie zdjęcia z próby przed premierą spektaklu!

Polecamy
Ostatnio dodane
Kolejność fal
"Kolejność fal" premierowo we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. To historia miłości w różnym wieku [FOTO, WIDEO] Wrocław

Przedstawienie powstało na podstawie sztuki Filipa Zawady, która została nagrodzona w V Konkursie Dramaturgicznym STREFY KONTAKTU.

Misiaczek spektakl WTL
"Misiaczek" czeka na dzieci we Wrocławskim Teatrze Lalek [FOTO] Wrocław

Przed nami premiera spektaklu dla widzów w wieku 3-6 lat.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.