Premiery - Teatr

"Traviata" - superwidowisko w Operze Wrocławskiej [FOTO]

2019-06-27 13:33:25 | Wrocław

Już od 28 czerwca 2019 w Operze Wrocławskiej będzie można zobaczyć superwidowisko "Traviata" Giuseppe Verdiego w reżyserii Grażyny Szapołowskiej. Już teraz polecamy zobaczyć zdjęcia z próby przed premierą >>

Traviata Opera WrocławskaO spektaklu

Opera Wrocławska jest jedynym teatrem operowym w Polsce, który od ponad 20 lat organizuje pełne scenicznego rozmachu i artystycznej maestrii widowiska operowe. Pierwsze z nich – Aida Giuseppe Verdiego - odbyło się w roku 1997. Od tamtego czasu największe dzieła operowe zagościły w przestrzeniach dotąd niespotykanych. Romantyczni bohaterzy oper znaleźli swe miejsca m.in. w Hali Ludowej, Dachu Galerii Dominikańskiej, Kościele św. Marii Magdaleny, Wzgórzu Partyzantów, czy na rzece Odrze. W tym roku, po raz drugi superwidowisko odbędzie się na tyłach gmachu Opery Wrocławskiej. Dotychczas odbyły się 40 realizacje, obecna jest 41.

Tegoroczne superwidowisko to kolejny ukłon w kierunku wielkiej opery włoskiej, tak kochanej i stale cenionej na całym świecie. Prace nad produkcyjno-organizacyjne trwały przez 6 miesięcy, a zaangażowanych w nie było 400 osób. Sam spektakl będzie obsługiwany przez ponad stuosobowy zespół Opery Wrocławskiej i pracowników zewnętrznych. Centralnym elementem dekoracji jest trzydziesto dwu metrowa rzeźba Fortuny, która w najwyższym punkcie ma 6,5 m wysokości. Aby zapewnić jak najlepsze warunki wizualne, podczas spektaklu będzie użytych ponad 150 różnych urządzeń oświetlających, a także specjalny kierunkowy system nagłaśniający, który zapewni równomierne pokrycie dźwiękiem widowni, przygotowanej na przyjęcie każdego wieczoru 2200 widzów.

Twórcy

Główni realizatorzy superwidowska to Grażyna Szapołowska (reżyser), Simone Valeri (dyrygent), Ewa Kochańska (scenografia i kostiumy), Karol Urbański (chorografia, ruch sceniczny), Tomasz Filipiak (reżyseria świateł), Piotr Maruszak (projekcje multmedialne), Anna Grabowska- Borys (kierownictwo chóru).

W gronie wykonawców znajdują się Renata Vari, Anna Lichorowicz (Violetta), Dawid Banos, Łukasz Gaj (Alfred), Adam Kruszewski, Jacek Jaskuła (Giorgio Germont). A także Aleksandra Opała, Jadwiga Postrożna, Dorota Dutkowska, Katarzyna Haras-Kruczek. Chór Opery Wrocławskiej został zasilony przed Chór Politechniki Wrocławskiej, a także Chór „Ars Cantandi” Uniwersytetu Ekonomicznego we  Wrocławiu.

Przed nami trzy spektakle 28, 29, 30 czerwca, o godz. 20:30. Pozostały ostatnie bilety.

MD/ip

fot. Krzysztof Zatycki

Słowa kluczowe: zdjęcia, Wrocław, premiera, przedstawienie
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
PowrÃłt krÃłla - spektakl WTW
"Powrót króla" - Normalna, artystyczna, patologiczna rodzina w Teatrze WTW [FOTO] Wrocław

Nowe stowarzyszenie aktorów zaprasza na do teatru nawet w wakacje.

Traviata Opera Wrocławska
"Traviata" - superwidowisko w Operze Wrocławskiej [FOTO] Wrocław

Zobaczcie zdjęcia z przedstawienia w reżyserii Grażyny Szapołowskiej!

Motyl - Wrocławski teatr Lalek
"Motyl" Marcina Libera nowym spektaklem Wrocławskiego Teatru Lalek [FOTO] Wrocław

Zobaczcie zdjęcia z próby oraz komentarz reżysera!

Polecamy
Premiera "Carmen" w Operze Wrocławskiej
Premiera "Carmen" w Operze Wrocławskiej Wrocław

Miłośnicy Bizeta długo czekali na tę premierę. 11, 12 i 13 maja na deskach Opery Wrocławskiej będzie można obejrzeć Carmen w reżyserii Adama Frontczaka.

"Połamany ludzik" już dzisiaj!
"Połamany ludzik" już dzisiaj! Wrocław

Już dzisiaj odbędzie się premiera spektaklu „Połamany ludzik” w reżyserii Bożeny Klimczak. Jest to spektakl dyplomowy IV roku wydziału aktorskiego specjalizacji pantonomiczno-ruchowej. Studenci mogą obejrzeć go za darmo!

Ostatnio dodane
PowrÃłt krÃłla - spektakl WTW
"Powrót króla" - Normalna, artystyczna, patologiczna rodzina w Teatrze WTW [FOTO] Wrocław

Nowe stowarzyszenie aktorów zaprasza na do teatru nawet w wakacje.

Traviata Opera Wrocławska
"Traviata" - superwidowisko w Operze Wrocławskiej [FOTO] Wrocław

Zobaczcie zdjęcia z przedstawienia w reżyserii Grażyny Szapołowskiej!