Dzieje się - Teatr

Teatr na faktach i spaktakl taneczny w Instytucie Grotowskiego

2019-11-06 12:50:57 | Wrocław

W listopadzie Instytut im. Jerzego Grotowskiego odwiedzi niemiecka choreografka Anna Konjetzky,  która zaprezentuje w Studiu na Grobli spektakl taneczny „About a Session”, podejmujący temat ciała i jego postrzegania. Natomiast w Sali Teatru Laboratorium pokazane zostaną dwa inne spektakle: „Paraliż. Sprawa Igora Stachowiaka” oraz „Męskie perspektywy miłości”, zrealizowane w ramach nominowanego do Wrocławskiej Nagrody Teatralnej projektu „Teatr na faktach”.

Męskie perspektywy miłościTaniec, ciało i doświadczenia zmysłowe

Spektakl „About a Session” jest aktem kontemplacji ciał z ich udziałem, łączącym doświadczenie zmysłowe i analizę. Termin „sesja” oznacza ograniczone w czasie spotkanie, w czasie którego naginane lub znoszone są granice, by stworzyć przestrzeń dla nowych doświadczeń i zdobywania wiedzy. Jak widzowie patrzą na tancerzy? Jakie ruchy, słowa i spojrzenia są stymulujące? Jakie spojrzenia seksualizują ciała aktorów? Jakie momenty seksualizują obecnych widzów? Ruch taneczny jest dla autorki środkiem i płaszczyzną do zadania tych pytań. Spektakl przeznaczony jest wyłącznie dla widzów dorosłych. Pokaz poprzedzi tygodniową rezydencję Anny Konjetzky „Akademia nomadyczna”, będąca częścią trzyletniego projektu, którego założeniem jest symultanicznie tworzenie bazy edukacyjno-badawczej. Uczestnicy będą – w teorii i praktyce – zgłębiać temat granic i przemieszczania. Spektakl będzie prezentowany w Studiu Na Grobli w środę 13 listopada o godz. 19.00.

Teatr na faktach

„Paraliż. Sprawa Igora Stachowiaka” to spektakl w reżyserii Krzysztofa Kopki i Jakuba Tabisza poświęcony głośnej sprawie młodego wrocławianina, omyłkowo wziętego za poszukiwanego przestępcę. W maju 2016 roku został aresztowany przez dwóch funkcjonariuszy policji, a następnie zmarł w wyniku brutalnego przesłuchania z użyciem paralizatora. Spektakl powstał na podstawie wypowiedzi i relacji członków rodziny zmarłego.Pokaz odbędzie się w Sali Teatrum Laboratorium 14 listopada o godz. 19:00.

„Męskie perspektywy miłości” w reżyserii Mateusza Brodowskiego to w opinii twórców rzecz o kobietach bez kobiet, o mężczyznach, którzy ponoć nie potrafią rozmawiać o uczuciach i miłości oraz rzecz o miłości jako wartości „uniwersalnej”. W spektaklu twórcy  zadają pytania o kondycję współczesnego mężczyzny, o jego perspektywę na miłość, kobiety i samego siebie. Spektakl zostanie zaprezentowany publiczności w Sali Teatru Laboratorium w następujących terminach: 15 listopada o godz. 19.00 i 16 listopada o godzinie 16.30.

ip

fot. Tobiasz Papuczys

Słowa kluczowe: 2019, premiera, Wrocław, wydarzenia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
modernizacja DuÅźej Sceny Tpl
Teatr Polski we Wrocławiu rusza z modernizacją Dużej Sceny im. Jerzego Grzegorzewskiego Wrocław

Nadchodzący remont będzie ogromnym wyzwaniem zarówno logistycznym, jak i finansowym.

28. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt
Zbliża się 28. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt w Toruniu

Wybitni światowi reżyserzy oraz najciekawsze polskie spektakle w programie wydarzenia!

Polecamy
Laura Breszka
Gwiazdy na premierze spektaklu "Cud" [FOTO]

W warszawskim Teatrze Capitol odbyła się premiera najnowszej komedii. Zobaczcie zdjęcia!

Opera Wrocławska
Opera Wrocławska przenosi spektakle do sieci

W listopadzie za darmo zobaczyć będzie można 5 streamów na żywo.

Polecamy
Ostatnio dodane
modernizacja DuÅźej Sceny Tpl
Teatr Polski we Wrocławiu rusza z modernizacją Dużej Sceny im. Jerzego Grzegorzewskiego Wrocław

Nadchodzący remont będzie ogromnym wyzwaniem zarówno logistycznym, jak i finansowym.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.