Dzieje się - Teatr

Studium Ciśnień w Capitolu: zobaczcie "Męskie granie" [FOTO]

2019-06-04 09:20:17 | Wrocław

3 czerwca w ramach Studium Ciśnień 2019 można było podziwiać młode aktorki Studium Musicalowego Capitol we Wrocławiu, które zaprezentowały się w spektaklu "Męskie granie" w reżyserii Cezarego Studniaka. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia >>

Męskie granie w Capitolu

Jak mówi Cezary Studniak:    

Aktorstwo to chyba jedyny zawód na świecie, który daje tak szerokie możliwości praktycznego zgłębiania wszelkich zachowań, odruchów, sposobów myślenia, nieoczywistych mechanizmów i tajemnic ludzkiej natury. Aktor ma możliwość wcielania się w najbardziej odległe postaci, wyposażone w cechy charakteru, które prywatnie są mu skrajnie obce. Może zagrać mordercę, romantycznego kochanka, pedanta, alkoholika, księdza, matematycznego geniusza czy skorumpowanego polityka. Może nawet próbować wcielić się w dzikie zwierzę bądź zjawisko nadprzyrodzone. W teatrze możliwa jest również próba zmierzenia się z postacią innej płci.

Szkoła jako poligon doświadczalny powinna umożliwiać pole do wszelkich eksperymentów i  poszukiwań bez stresującej odpowiedzialności za efekt końcowy. Jednoznacznie żeński rocznik Studium Musicalowym Capitol postanowił wybrać się w podróż po krzywiznach męskiej natury. Poprzez specyficzne, raczej samcze frazy piosenek, nasze wspaniałe, wrażliwe studentki postarają się zrozumieć motywację rożnych męskich cech i zachowań, często postrzeganych przez kobiety jako głupie, szowinistyczne, chamskie albo po prostu żenujące. Ta próba zrozumienia z założenia skazana jest prawdopodobnie na niepowodzenie. Teatr jednak to również sztuka iluzji i oszustwa pozwalająca na  stworzenie kreacji, która choć na chwilę zabierze widza w przekonywujący, alternatywny świat wyboru postrzegania rzeczywistości.

Twórcy

WYSTĄPIŁY:
 
Barbara Gołębiowska - Delikatnie z rep. Bogusława Lindy i Świetlików
Karolina Moc - Pisarz miłości z rep. Braci Figo Fagot
Adrianna Górka - Czerwone majtki z rep. Tymon and The Transistors
Malwina Kulisiewicz - Synu z rep. Macieja Maleńczuka
Paula Musiał - Widziałem Cię/Dymać orła białego z rep. Tymon and The Transistors
Kinga Wlaszczyk - Piosenka o prawdziwym mężczyźnie z rep. Kabaretu DNO
Barbara Gołębiowska, Karolina Moc, Adrianna Górka, Malwina Kulisiewicz, Paula Musiał, Kinga Wlaszczyk - More than words z rep. Extreme
 
REALIZATORZY:
 
Reżyseria: Cezary Studniak
Kierownictwo muzyczne/aranżacje: Rafał Karasiewicz
Fortepian: Rafał Karasiewicz
Fortepian/akordeon: Piotr Dziubek
 
Realizacja dźwięku: Krzysztof Borowicz
Realizacja światła: Jakub Frączek, Przemysław Kobel
 


MD/ip

fot. Krzysztof Zatycki 


Słowa kluczowe: zdjęcia, recital, studium capitolu
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Teatr Pieśń Kozła wystąpi we Wrocławiu z dwoma spektaklami Wrocław

Grupa po raz pierwszy wystawi dwa spektakle w jeden wieczór.

Studium Ciśnień: Słuchacze koncertowo
Słuchacze Studium Musicalowego Capitol na wspólnym koncercie [FOTO] Wrocław

Studium Ciśnień w pełnej krasie. Zobaczcie zdjęcia z występów!

Polecamy
Zmarł wybitny reżyser, Jerzy Jarocki
Zmarł wybitny reżyser, Jerzy Jarocki

W ubiegły wtorek w Warszawie w wieku 83 lat zmarł Jerzy Jarocki, jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów teatralnych.

Wieszak WTW czeka na Twój płaszcz
Wieszak WTW czeka na Twój płaszcz Wrocław

Naprzeciw krzesła Tadeusza Kantora nad brzegiem Odry, stanął olbrzymi pomarańczowy wieszak - instalacja inspirowana najnowszymi premierami Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

Ostatnio dodane
Teatr Pieśń Kozła wystąpi we Wrocławiu z dwoma spektaklami Wrocław

Grupa po raz pierwszy wystawi dwa spektakle w jeden wieczór.

Konkurs Ziaja