Dzieje się - Teatr

Specjalne atrakcje na Dzień Dziecka w Ogrodzie Staromiejskim we Wrocławiu

2019-05-14 10:09:52 | Wrocław

Wrocławski Dom Literatury, Wrocławski Teatr Lalek oraz Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Choroba Nowotworową” organizują w niedzielę 2 czerwca 2019 wyjątkowo kreatywny „Dzień Dziecka w Ogrodzie Staromiejskim”. Będzie to dzień pełen przygód i fantastycznych literackich oraz teatralnych atrakcji skierowanych do dzieci w każdym wieku.

Dzień dziecka w Ogrodzie Staromiejskim W niedzielę 2 czerwca od 12.00 do 18.00 Ogród Staromiejski przy Wrocławskim Teatrze Lalek zamieni się w prawdziwe królestwo dzieci i sztuki. Zarówno maluchy, jak i dzieci w wieku szkolnym będą tu mogły spędzić wspaniale czas pod okiem artystów i profesjonalnych animatorów kultury. To świetna okazja, by bawiąc się, rozwijać swoje pasje i zdobyć nowe umiejętności. Na dzieci czeka szereg bezpłatnych zajęć. Do wyboru będą m.in. warsztaty wokół książek „Zwierzydełka”, „Figury” i „Śmiechu warte” wydanych przez Wrocławskie Wydawnictwo Warstwy, warsztaty detektywistyczne na podstawie serii książek „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” (Wydawnictwo Zakamarki) zorganizowane przez Międzynarodowy Festiwal Kryminału, a także zajęcia z ilustratorem książek – Robertem Romanowiczem, czy warsztaty scenograficzno-plastyczne oraz teatralno-muzyczne.

Z dziećmi z okazji ich święta spotkają się wyjątkowi wrocławianie: prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, prof. Jan Miodek, Natalia Lubrano oraz Agnieszka Wolny-Hamkało, którzy specjalnie dla nich będą czytać bajki i wiersze.

Piękne książki będą czekać na młodszych i starszych w plenerowej księgarni Wrocławskiego Domu Literatury i Wydawnictwa Warstwy.

Mali teatromani będą mieli również okazję obejrzeć spektakle teatralne przygotowane przez Wrocławski Teatr Lalek. Jeden z nich, „Tesla vs Edison, czyli z prądem pod prąd” zostanie zagrany w Ogrodzie Staromiejskim na scenie Bajkobusu (wstęp wolny). Do wyboru będą też dwa spektakle biletowane: „Afrykańska przygoda” i „Motyl” (bilety do nabycia w Teatrze Lalek).

Wrocławski Teatr Lalek zorganizuje otwartą plenerową rekwizytornię i garderobę teatralną. Najmłodsze dzieci wraz z opiekunami będą mogły wziąć udział w niebiletowanych warsztatach: muzyczno-teatralno-migowych „My tu gramy!” oraz „IMPRO 3D” - zajęciach improwizacji teatralnej. Tym nieco starszym teatr proponuje warsztaty technik lalkowych „Akcja animacja!”, scenograficzne „Zabawy z przestrzenią”, a także „Ćwiczenia z wyobraźni” – prowadzone przez aktorów i scenografkę WTL.

Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” zaprosi dzieci na magiczną Wyspę Przylądka Nadziei, na której będą mogły pomalować buzie, pobawić się bańkami mydlanymi, wspólnie coś uczyć i porysować. Przez cały dzień w Ogrodzie Staromiejskim prowadzona będzie kwesta na rzecz małych podopiecznych Przylądka Nadziei.

Świętowanie tego najważniejszego dnia w roku zwieńczy Koncert piosenek (nie tylko) dla dzieci zagrany przez przyjaciół Fundacji – zespół Agnes&Band.

Wstęp na Dzień Dziecka w Ogrodzie Staromiejskim jest wolny.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: 1-2 czerwca 2019, program, zabawy, teatr
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Dzień dziecka w Ogrodzie Staromiejskim
Specjalne atrakcje na Dzień Dziecka w Ogrodzie Staromiejskim we Wrocławiu Wrocław

W niedzielę 2 czerwca od 12.00 do 18.00 Ogród Staromiejski przy Wrocławskim Teatrze Lalek zamieni się w prawdziwe królestwo dzieci i sztuki.

spektakl Hobbit
Tak wygląda spektakl "Hobbit" w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku [FOTO]

Widzowie owacyjnie przyjęli spektakl, który Grzegorz Suski stworzył na podstawie książki J. R. R. Tolkiena.

pociag do miasta
Wystartował nabór do festiwalu "Pociąg do Miasta - Stacja Obrzeża" 2019

Trwa nabór do 5. edycji ogólnopolskiego festiwalu teatralnego.

Polecamy
Nadchodzi Festiwal teatru ulicznego "Scena ulicy"
Nadchodzi Festiwal teatru ulicznego "Scena ulicy" Wrocław

Od 11 do 14 sierpnia Instytut Grotowskiego zaprasza na festiwal teatralny "Scena ulicy".

Teatr Improwizowany IMPROKRACJA [BILETY]
Teatr Improwizowany IMPROKRACJA [BILETY] Wrocław

Jako jedyni w tej części Polski mają w swym repertuarze autorskie, długie formy teatru improwizowanego, które ściągają na spektakle widzów chętnych budować i przeżywać z nimi historie.

Ostatnio dodane
Dzień dziecka w Ogrodzie Staromiejskim
Specjalne atrakcje na Dzień Dziecka w Ogrodzie Staromiejskim we Wrocławiu Wrocław

W niedzielę 2 czerwca od 12.00 do 18.00 Ogród Staromiejski przy Wrocławskim Teatrze Lalek zamieni się w prawdziwe królestwo dzieci i sztuki.

spektakl Hobbit
Tak wygląda spektakl "Hobbit" w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku [FOTO]

Widzowie owacyjnie przyjęli spektakl, który Grzegorz Suski stworzył na podstawie książki J. R. R. Tolkiena.