Recenzje - Teatr

Śmieszne miłości Teatru Sztampa

2011-03-28 11:19:53 | Wrocław

Czeski humor na dobry początek. Teatr Sztampa uroczyście rozpoczął sezon wiosenny od spektaklu "Pozor! Smeszne Lasky!", w którym tragedia przeplata się z komedią a miłość z medycyną.

Sztuka zgodnie z tytułem, prezentuje śmieszne miłości,  romanse i skomplikowane stosunki towarzysko - uczuciowe. Akacja przedstawieniatoczy się w szpitalu. Zebrane w gabinecie ordynatora podejrzane towarzystwo lekarsko- pielęgniarskie pije, narzeka, flirtuje i wygłasza filozoficzne uwagi na temat   miłości, pożądania,  przemijania oraz ogólnego porządku świata.

Bohaterowie są, jak to u Kundery, groteskowo patetyczni  a przez to po czesku i smutni i śmieszni. W trakcie rozwoju fabuły  mają miejsce różne wydarzenia, jedne bardziej inne mniej dramatyczne. Można jednak zdradzić, że w bardzo pokrętny i absurdalny sposób, miłość ostatecznie zatriumfuje.

Po przedstawieniu miał miejsce wernisaż prac Marii Zając, absolwentki wrocławskiej  ASP, laureatki Międzynarodowego Konkursu STI Design Award 2010. Oprócz uczty duchowej organizatorzy zafundowali odwiedzającym lampkę wina a  szczęśliwcom, którzy zwyciężyli w losowaniu, kolację z jednym z bohaterów sztuki.

Teatr Sztampa to amatorski teatr studencki. Teatr za piątkę - jak sami o sobie mówią, nawiązując do niewygórowanej ceny biletów na spektakle. Zawsze miło jest oglądać zapaleńców. Szczere zaangażowanie  wynagradza widzom techniczne uchybienia  gry aktorskiej. Szczególnie, że licznie zgromadzona publiczność składa głównie się ze "zwyczajych studentów" a nie z koneserów kultury.  Teatr Sztampa bawiąc uczy.

Teatr Sztampa, ""Pozor! Smeszne Lasky! Czyli figlarne miłości Kundery". Spektakl grany na Sali Teatralnej w budynku C-13 Politechniki Wrocławskiej

Maria Marszałek
(maria.marszalek@dlastudenta.pl)

Słowa kluczowe: "Pozor! Smeszne Laski" Teatr Sztampa, Wrocław, 26 marca, nowy sezon
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Kolejność fal
Kolejność fal - recenzja spektaklu Wrocław

Wrocławski Teatr Współczesny zrealizował nagrodzoną sztukę Filipa Zawady.

Misiaczek
Misiaczek - recenzja spektaklu Wrocław

Scena Wrocławskiego Teatru Lalek zamienia się w las, w którym mały miś nie może zasnąć.

Pierwsze razy
Pierwsze razy - recenzja spektaklu studenckiego [AST Wrocław] Wrocław

Oceniamy przedstawienie w reżyserii Jakuba Krofty.

Polecamy
Woda w usta spektakl
Woda w usta - recenzja spektaklu Wrocław

Wrocławski Teatr Współczesny zabiera nas na bezludną wyspę, na której rozgrywa się dramat pewnej kobiety. Czy warto to zobaczyć?

Szewcy - recenzja spektaklu [Teatr Polski we Wrocławiu]
Szewcy - recenzja spektaklu

Jak prezentuje się spektakl "Szewcy" w Teatrze Polskim we Wrocławiu?

Polecamy
Ostatnio dodane
Kolejność fal
Kolejność fal - recenzja spektaklu Wrocław

Wrocławski Teatr Współczesny zrealizował nagrodzoną sztukę Filipa Zawady.

Misiaczek
Misiaczek - recenzja spektaklu Wrocław

Scena Wrocławskiego Teatru Lalek zamienia się w las, w którym mały miś nie może zasnąć.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.