Dzieje się - Teatr

Rozwiń swój talent aktorski z FeTĄ !

2013-02-14 14:36:40 | Wrocław

 

kFeTA to nie konkurs – to spotkanie amatorów z mistrzami monodramu, dyskusje, rozmowy, ale też profesjonalne warsztaty teatralne. Festiwal wielu młodym aktorom pomógł dostać się do szkół teatralnych i zaistnieć na scenie, planach filmowych czy międzynarodowych przeglądach teatralnych.

Jeżeli masz talent aktorski i nieskończone 20 lat, a marzysz o zaprezentowaniu się na scenie teatralnej przed profesjonalnym jury i publicznością to wyślij nagranie swojego monodramu do 2 kwietnia! FeTA zachęca początkujących artystów do poszukiwania własnej drogi, niekonwencjonalności, mierzenia się z wyobrażeniami na temat form scenicznych, a także daje możliwość przełamywania własnych ograniczeń, „szlifowania” umiejętności i odkrywania swojego potencjału oraz zdobywania doświadczenia. Sprzyja temu pełna dowolność tematyki i form w wykonywaniu monodramów - uczestnicy mogą wykorzystywać rekwizyty, dźwięk, światło czy układy choreograficzne.

Festiwal ma zasięg ogólnopolski i cieszy się coraz większą popularnością, zarówno wśród uczestników, jak i w środowisku teatralnym. FeTA trwa trzy dni: w pierwszym odbywają się warsztaty, w drugim – prezentacje, a w ostatnim – pokaz najlepszych monodramów i spektakl w wykonaniu mistrza. Dotychczas festiwal gościł spektakle: Zbigniewa Zapasiewicza „Pan Cogito”, Jana Peszka „Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego”, Bronisława Wrocławskiego „Sex, prochy & Rock and Roll”, Wojciecha Pszoniaka „Belfer!” i Andrzeja Seweryna „Wokół Szekspira”.

Podczas festiwalu największe emocje wzbudza rozmowa z jurorami. Do tej pory w jury zasiadali uznani aktorzy i twórcy teatralni: Joanna Szczepkowska, Artur Barciś,  Jerzy Zelnik,  Krzysztof Dracz, Andrzej Seweryn, Iga Mayr, Andrzej Makowiecki, Bronisław Wrocławski, Julia Wernio, Kinga Preis, Jacek Bończyk, Wojciech Kościelniak, Piotr Kruszczyński, Jerzy Bielunas, Robert Czechowski, Bogusław Kierc, Ewa Dałkowska, Konrad Imiela, Krzysztof Kuliński,  Mariusz Bonaszewski, Ewa Kamas, Ewa Czekalska, Elżbieta Lisowska – Kopeć.

WARSZTATY TEATRALNE:
12 kwietnia / piatek / 16.00 - 20.00 / wstęp: 30 PLN
Festiwal rozpoczną profesjonalne warsztaty teatralne prowadzone przez wykładowcę PWST we Wrocławiu.
Zapraszamy osoby w wieku 15-25 lat, zainteresowane sztuką teatru lub marzące o zawodowej scenie.

MONODRAM MISTRZA:
"Kontrabasista"
14 kwietnia / niedziela / 17.00 /
Czas trwania spektaklu: 100 minut, bez przerwy
Występuje: Jerzy Stuhr
Sprzedaż biletów od 11 lutego w Centrum Kultury AGORA.

Zgłoszenia na warsztaty należy przesłać do 8 kwietnia 2013r. na adres feta@ckagora.pl i dokonać wpłaty w wysokości 30 PLN na konto: 34 1020 5226 0000 6402 0416 0958. W tytule prosimy zamieścić informację wg wzoru: "Warsztaty FeTA. Jan Kowalski". Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

ip

 

Słowa kluczowe: festiwal ewentualnych talentów aktorskich monodram jerzy stuhr
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Teatr Polski we Wrocławiu
Teatr Polski we Wrocławiu z dofinansowaniem w ramach "funduszy norweskich" Wrocław

Planowana jest realizacja trzech spektakli oraz kilku przedsięwzięć towarzyszących.

MÃłwią kobiety w teatrze WTW
Mówią Kobiety - zobacz spektakle krótkometrażowe w WTW

Wrocławski Teatr Współczesny zaprezentuje 5 teatralnych wideoklipów.

Teatr Polski we Wrocławiu
Dzień Teatru Publicznego w Teatrze Polskim we Wrocławiu Wrocław

Teatr zaprasza na cykl Czytań aktorskich.

Polecamy
Warsztaty taneczne, aktorskie i wokalne
Warsztaty taneczne, aktorskie i wokalne

Śląski Teatr Tańca, realizując swoje cele statutowe w ostatnim czasie rozpoczął współpracę ze Studiem Edukacji Artystycznej Artprofusiongroup.com, które stworzyło niezależną ofertę edukacyjną dotyczącą edukacji artystycznej w czterech dziedzinach sztuki.

Musical jest biznesem - wywiad z Januszem Józefowiczem
Musical jest biznesem - wywiad z Januszem Józefowiczem

O tym, czy teatr w Polsce może być biznesem, który uskrzydla widza, dlaczego zdecydował się po 15 latach wrócić do wystawiania "Piotrusia Pana" i jak planuje spędzić sylwestra opowiedział Janusz Józefowicz, uznawany za jednego z twórców polskiego musicalu.

Ostatnio dodane
Teatr Polski we Wrocławiu
Teatr Polski we Wrocławiu z dofinansowaniem w ramach "funduszy norweskich" Wrocław

Planowana jest realizacja trzech spektakli oraz kilku przedsięwzięć towarzyszących.

MÃłwią kobiety w teatrze WTW
Mówią Kobiety - zobacz spektakle krótkometrażowe w WTW

Wrocławski Teatr Współczesny zaprezentuje 5 teatralnych wideoklipów.