Program Brave Festival
2007-07-05 12:24:49 | WrocławJuż 7 lipca rusza trzeci edycja Brave Festival pod nazwą "Zatopione pieśni". Tradycyjnie pokazane zostaną unikalne zdarzenia artystyczne przygotowane przez ludzi, którzy podejmują ogromny wysiłek by pozostać we własnej kulturze i tradycji.
W tegorocznej edycji festiwalu wystąpi 154 artystów z 17 krajów świata, odbędzie się łącznie 60 wydarzeń: koncertów, spektakli, seansów filmowych, warsztatów i wystaw, a wszystko to w 11 miejscach festiwalowych.
Program Brave Festival 2007
07.07.2007 sobota
17:00 koncert: Śpiew i taniec Roudaniat ROUDANIAT (Maroko); kościół św. Katarzyny - Sala gotycka
19:00 koncert: Koncert inauguracyjny Śpiew mugam, Alim Qasimov (Azerbejdżan); Teatr Muzyczny Capitol
21:00 film: Fata Morgana, Finlandia 2004 ; kino Atom
22:00 koncert: Śpiewy wczesno-chrześcijańskie Iiegor Reznikoff (Francja); kościół NMP Na Piasku
22:00 film: Skradzione pokolenia (Stolen generations), Australia 2000; kino Atom
08.07.2007 niedziela
16:00 spektakl: Lacrimosa Teatr Pieśń Kozła (Polska); Teatr Pieśń Kozła, Refektarz
17:00 koncert: Śpiew i taniec Roudaniat, Roudaniat (Maroko); kościół św. Katarzyny - Sala gotycka
19:00 koncert: Pieśni kobiet Sardynii Actores Alidos (Włochy); kościół św. Marii Magdaleny
21:00 film: Welon Berty (The Veil of Berta), Chile, 2004; kino Atom
22:00 spektakl: Kereez Sachna (Kirgistan); Synagoga pod Białym Bocianem
22:00 spotkania: Artyści Brave Festival, Wyspa Słodowa
22:30 film: Gulpilil - Czerwona Krew (Gulpilil - One Red Blood), Australia 2003; kino Atom
23:00 koncert: DJ Mombus (Rosja); Kamfora - klub festiwalowy
09.07.2007 poniedziałek
12:00 - 15:00 warsztat: Warsztat tradycyjnego śpiewu z Sardynii Actores Alidos (Włochy); Teatr Muzyczny Capitol
17:00 spotkania: Spityjczycy Dominik Kościelak (Polska); Empik
19:00 spektakl: Taniec Żydów etiopskich – Tradycja i współczesność Beta Dance Troupe (Izrael), Teatr Lalek - Duża Scena
20:00 koncert: Pieśni kobiet Sardynii Actores Alidos (Włochy); kościół św. Marii Magdaleny
21:00 film: Ludzie Angkoru (A People of Angkor), Francja 2003; kino Atom
22:00 spektakl: Kurmanbek Sachna (Kirgistan); Synagoga pod Białym Bocianem
22:00 spotkania: Artyści Brave Festival; Kamfora - klub festiwalowy
22:40 film: Wietnamska symfonia (Vietnam Symphony), Australia, 2005; kino Atom
23:00 koncert: Brave Jam Session (Polska); Kamfora - klub festiwalowy
10.07.2007 wtorek
12:00 - 15:00 warsztat: Warsztat tańca ramion eskesta z zespołem Beta Dance Troupe (Izrael); Synagoga pod Białym Bocianem
17:00 spektakl: Lacrimosa Teatr Pieśń Kozła (Polska); Teatr Pieśń Kozła, Refektarz
19:00 koncert: Pieśni Polesia Stari Koni (Ukraina); kościół św. Katarzyny - Sala gotycka
21:00 spektakl: Taniec Żydów etiopskich – Tradycja i współczesność Beta Dance Troupe (Izrael); Teatr Lalek - Duża Scena
21:00 film: Aguaviva, Hiszpania 2005; kino Atom
22:00 spotkania: Artyści Brave Festival; Kamfora - klub festiwalowy
22:40 film: Ja, Hucuł - Opowieść z Karpat Wschodnich (Me, The Hutsul ), Polska, 2004; kino Atom
23:00 koncert: Hindu Night (Polska); Kamfora - klub festiwalowy
11.07.2007 środa
17:00 spotkania: Podróże po Tybecie, opowieść i pokaz slajdów Anna Zubrzycka (Polska); Kamfora - klub festiwalowy
19:00 koncert: Tradycyjna muzyka Macedonii Bistri Vodi (Macedonia); kościół św. Katarzyny - Sala gotycka
20:00 koncert: Sekretne pieśni plemienia Bunun Plemię Bunun - Sound of Lileh (Tajwan); Synagoga pod Białym Bocianem
21:00 film: Lomax, Poszukiwacz pieśni (Lomax The Songhunter), Holandia 2004; kino Atom
22:00 spektakl: Czas matek Teatr Ósmego Dnia (Polska); Wyspa Słodowa
22:00 spotkania: Artyści Brave Festival; Kamfora - klub festiwalowy
22:40 film: Szkoła Silmy (Silma's School), Australia, 2005; kino Atom
23:00 koncert: Mombus/ Spaso (Rosja/ Polska); Kamfora - klub festiwalowy
12.07.2007 czwartek
16:00 koncert: Tradycyjna muzyka Macedonii, Bistri Vodi (Macedonia); kościół św. Katarzyny - Sala gotycka
18:00 koncert: Sekretne pieśni plemienia Bunun Plemię Bunun - Sound of Lileh (Tajwan); Synagoga pod Białym Bocianem
19:00 koncert: Pieśni Polesia Stari Koni (Ukraina); kościół św. Katarzyny - Sala gotycka
21:00 koncert: Tradycyjna muzyka Gurii Vakhtanguri (Gruzja); Synagoga pod Białym Bocianem
21:00 film: Prawo Koriama (Koriam's Law), Australia/ USA; kino Atom
22:00 spotkania: Artyści Brave Festival; Kamfora - klub festiwalowy
23:00 koncert: Manu Alban Juarez Trio (Polska); Kamfora - klub festiwalowy
23:00 film: Mała Katerina (Tiny Katherina), Rosja 2004; kino Atom
13.07.2007 piątek
12:00 - 14:00 warsztat: Warsztat gry na didjeridu Descendance (Australia); Synagoga pod Białym Bocianem
17:00 koncert: Pieśni ziemi Narodnyj Prazdnik (Rosja); kościół św. Katarzyny - Sala gotycka
18:00 koncert: * Tradycyjna muzyka Gurii Vakhtanguri (Gruzja); Synagoga pod Białym Bocianem
19:00 spektakl: * Kroniki - obyczaj lamentacyjny, Teatr Pieśń Kozła (Polska); Teatr Pieśń Kozła, Refektarz
21:00 koncert: * Misterium Chyskyyrai (Rosja); kościół św. Katarzyny - Sala gotycka
21:00 film: Chwiejna równowaga (Balancing act), Izrael, 2006; kino Atom
22:00 spotkania: Artyści Brave Festival; Kamfora - klub festiwalowy
22:10 film: Minukku, Indie 2006; kino Atom
23:00 koncert: Nassekomix (Bułgaria); Kamfora - klub festiwalowy
14.07.2007 sobota
16:00 spektakl: Kroniki - obyczaj lamentacyjny Teatr Pieśń Kozła (Polska); Teatr Pieśń Kozła, Refektarz
17:00 spektakl: * Duchy ziemi Descendance (Australia); Muzeum Militariów- Arsenał Miejski
19:00 koncert: * Pieśni ziemi Narodnyj Prazdnik (Rosja); Muzeum Militariów- Arsenał Miejski
20:00 koncert: Misterium ChyskyyraiI (Rosja); Teatr Pieśń Kozła, Refektarz
21:00 spektakl: Duchy ziemi Descendance (Australia); Muzeum Militariów- Arsenał Miejski
21:00 film: Niech się stanie (Make it real), Australia / Ireland / Thailand / USA 2005; kino Atom
22:00 film: Przypadek Acco (Observation on Acco), Izrael 1975; kino Atom
23:00 koncert: The Globetrotters (Polska); Kamfora - klub festiwalowy
Wystawy
07.07.2007, Pieśni Dni Tygodnia Mrek Antoniewicz
07.07.2007, Twarze Tybetu Ewa Wierzbowska
08.07.2007, 21:00 Wernisaż wystawy Kalendarz pamięci (wg Bruno Schulza), Mira Żelechower-Aleksiun
09.07.2007, Spityjczycy Monika Jochan, Piotr Różański