Dzieje się - Teatr

Poznaj gwiazdy 34. Przeglądu Piosenki Aktorskiej

2013-01-23 14:19:46 | Wrocław

Izraelska gwiazda Asaf Avidan oraz seksowna diwa, „pin-up z papierosem” Meow Meow przyjadą do Wrocławia na 34. Przegląd Piosenki Aktorskiej (15-24 marca 2013 roku).

Zobacz wszystkie gwiazdy 34. PPA [GALERIA]>>

Tegoroczna edycja będzie obfitować w jubileusze. Swoje 60. urodziny na PPA będzie obchodzić Lech Janerka. Z tej okazji podczas koncertu „Niekoniecznie jest źle” (reż. Cezary Studniak) piosenki wrocławskiego artysty wykonywać będą m.in. Bartosz Porczyk, Cezary Studnia, Adria Kąca, Janusz  Chabor, Emose Uhunmwangho oraz naturalnie sam Janerka.

W tym roku swoje 90. urodziny obchodzi również Alina Janowska, od lat związana z Przeglądem Piosenki Aktorskiej. – Alina Janowska będzie obecna na widowni, na scenie wystąpią dla niej jej ulubieni artyści, również związani z Przeglądem – zdradza Konrad Imiela, dyrektor festiwalu. Na scenie zobaczymy m.in. Sambora Dudzińskiego i Kabaret Mumio.

Dokładnie 100 lat temu urodził się Jerzy Wasowski, którego piosenki usłyszymy podczas Koncertu Galowego „Zawsze gorzej może być”. – Będzie to autorski spektakl Pawła Miśkiewicza, który wykorzysta muzykę Jerzego Wasowskiego, aby opowiedzieć o pewnym niespełnieniu w miłości – opowiada Imiela. Warto dodać, że podczas koncertu usłyszymy nie tylko najbardziej znane kompozycje Wasowskiego z Kabaretu Starszych Panów do tekstów Jeremiego Przybory, ale również te wykorzystujące słowa Jana Brzechwy, Anny Borowej, Bronisława Broka, Ludwika Górskiego, Jerzego Millera, Wojciecha Młynarskiego i Tadeusza Urgacza. Na scenie same panie – Kinga Preis, Stanisława Celińska, Barbara Krafftówna, Iga Cembrzyńska, Beata Fudalej i Anna Chodakowska.

Podsumowujący charakter będzie miał również Koncert Finałowy. – Chcieliśmy odpowiedzieć na pytanie, co daje nagroda Grand Prix PPA zwycięzcom i co się dzieje obecnie z laureatami – twierdzi Konrad Imiela. – Do drugiej części Koncertu Finałowego zaprosiliśmy siedmioro laureatów Grand Prix z siedmiu poprzednich lat, czyli z tych edycji Przeglądu, które oganizował Teatr Muzyczny Capitol.  Wystąpią: Bartosz Porczyk – 27. PPA, 2006 (Grand Prix za „Do Ciebie, Aniu, szłem” Łony), Wacław Mikłaszewski – 28. PPA, 2007 (Grand Prix za „Pytanie” ), Justyna Wasilewska – 30. PPA, 2009 (Grand Prix za „Część, której masz już dość” Toma Waitsa), Mikołaj Woubishet – 29. PPA, 2008 (Grand Prix za „Staggera Lee” w wersji Nicka Cave’a), Zvezdana Novakoviè – 31. PPA, 2010 (Grand Prix za “Recitation” Georges’a Asperghisa), Joanna Oleś – 32. PPA, 2011 (Grand Prix za „La foule” z repertuaru Edith Piaf), Jakub Pawlak – 33. PPA, 2012 (Grand Prix za „Balladę o arenie cyrkowej”, własną kompozycję do słów Józefa Barana)

Asaf Avidan i Meow Meow

Jednym z najważniejszych wydarzeń Przeglądu będzie recital Meow Meow – piosenkarki, aktorki, diwy i gwiazdy festiwalu w Edynburgu. Jest kobietą z temperamentem i swoją wyzywającą seksualność podkreśla burleskowym kostiumem; jest wspaniałą wokalistką i wykorzystuje ten walor, śpiewając, w wielu językach, piosenki o stuletniej historii i te pisane specjalnie dla niej, pieśni Schuberta i piosenki Edith Piaf.

Drugą zagraniczną gwiazdą będzie Asaf Avidan, w Polsce znany przede wszystkim z radiowego hitu „One Day”. We Wrocławiu zaśpiewa  jednak nie znany z radio dyskotekowy remiks tej piosenki, ale jej wersję akustyczną.Tradycyjnie na PPA nie zabraknie również nurtu OFF. O Tukana OFF  10 tysięcy zł powalczy jedenaście projektów. Bilety na nur OFF tradycyjnie za symboliczną złotówkę.

Sprzedaż biletów (internetowa oraz w kasie Capitolu) rusza w poniedziałek 28 stycznia.

34. Przegląd Piosenki Aktorskiej
Wrocław, 15-24 marca 2013
Bielty od 1 do 220 zł
Więcej informacji www.ppa.wroclaw.pl

Marcin Szewczyk
(marcin.szewczyk@dlastudenta.pl)

Zobacz wszystkie gwiazdy 34. PPA [GALERIA]>>

Słowa kluczowe: ppa 2013 program artyści meow meow gala koncert finałowy jerzy wasowski

Poznaj gwiazdy 34. Przeglądu Piosenki Aktorskiej (17)

Matylda Damięcka BOWIE First Step
The Vocal Orchestra
Meow Meow - Beyond Glamour (The Absinthe Tour)
Niekoniecznie jest źle - piosenki Lecha Janerki
Teatr Konsekwentny - Moja Nina
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Cztery Żywioły
"Cztery Żywioły" - spektakl akrobatyczny na wrocławskiej Pergoli [FOTO] Wrocław

Zobacz zdjęcia z efektownego widowiska!

Brave Kids 2018 - finał
Odważne dzieci w finałowym spektaklu Brave Kids 2018 [FOTO]

Zobacz, jak wyglądały gruzińskie tańce, popisy akrobatyczne i cyrkowe we Wrocławiu.

Brave Festival
13 ciekawych faktów o Brave Festival 2018 Wrocław

Jeden z najciekawszych festiwali tego lata rusza we Wrocławiu już 13 lipca!

Polecamy
Aktorka Teatru Współczesnego obchodzi urodziny
Aktorka Teatru Współczesnego obchodzi urodziny Wrocław

Mówi o sobie, że teatr to jej praca i hobby, które uprawia z pasją i zamiłowaniem.

"Nauka chodzenia" najnowszą premierą WTW. Zobacz zdjęcia z próby! [FOTO]
"Nauka chodzenia" najnowszą premierą WTW. Zobacz zdjęcia z próby! [FOTO] Wrocław

To spektakl-wędrówka przez dramaty, prozę i poezję Tadeusza Różewicza.

Ostatnio dodane
Cztery Żywioły
"Cztery Żywioły" - spektakl akrobatyczny na wrocławskiej Pergoli [FOTO] Wrocław

Zobacz zdjęcia z efektownego widowiska!

Brave Kids 2018 - finał
Odważne dzieci w finałowym spektaklu Brave Kids 2018 [FOTO]

Zobacz, jak wyglądały gruzińskie tańce, popisy akrobatyczne i cyrkowe we Wrocławiu.

Kupony i kody rabatowe