Dzieje się - Teatr

Opera Wrocławska ogłosiła repertuar na sezon 2019/2020

2019-06-14 15:09:17 | Wrocław

13 czerwca 2019, podczas spotkania z dziennikarzami, Dyrekcja Opery Wrocławskiej, przekazała szczegóły dotyczące nowego sezonu artystycznego 2019/2020. Przed nami 8 premier. Pierwszy raz w ponad dwudziestoletniej historii wrocławskich superwidowisk nie zabrzmi dzieło operowe. W przyszłym roku widzowie zobaczą spektakl taneczno-multimedialny.

Opera Wrocławska - prezentacja programuJak ogłosił Dyrektor Marcin Nałęcz-Niesiołowski, Opera Wrocławska w nowym sezonie artystycznym zaprezentuje osiem spektakli premierowych. Wśród takich dzieł kanonicznych dla gatunków opery, operetki i baletu, jak Carmen, Zemsta nietoperza, Dziadek do orzechów, czy Traviata (przeniesienie sceniczne), wrocławska publiczność operowa będzie mogła obejrzeć dwa spektakle familijne. Pierwszy z nich, który zaprezentujemy w Międzynarodowym Dniu Muzyki, będzie jednocześnie spektaklem inaugurującym nowy sezon. Mowa o prapremierze opery Zygmunta Krauzego Yemaya-Królowa Mórz. Druga z premier familijnych to opera Engelberta Humperdincka Jaś i Małgosia, której premiera w maju 2020 roku. W karnawale zaprosimy Państwa do Opery Wrocławskiej na premierę operetki Johanna Straussa Zemsta nietoperza.

Ważnym elementem planu premier przyszłego sezonu stały się pozycje baletowe. Oprócz wspomnianych premier Dziadka do orzechów i superwidowiska z muzyką Gustava Holsta, w kwietniu 2020 roku odbędzie się premiera spektaklu Baroque, mon amour, którego kanwą muzyczną staną się utwory mistrza niemieckiej polifonii Jana Sebastiana Bacha, a także dwóch kompozytorów nawiązujących w swej twórczości do muzyki baroku, Alfreda Schnittkego i Pawła Mykietyna.

Obok licznych premier, niezmiennie w repertuarze Opery Wrocławskiej pozostaje 30 innych tytułów, które przygotowane zostały w latach ubiegłych, wśród nich znaleźć można Nabucco, Karnawał zwierząt, Don Giovanniego, Fusta, Kandyda, Halkę, czy Orfeusza i Eurydykę.

Niezmiennie ważnymi dla nas w kolejnym sezonie artystycznym, będą działania związane z rozwojem i edukacją widowni. Wśród naszych sztandarowych programów pozostają Accademia dell'Opera, zajęcia Studia Baletowego, oraz Amanti dell'Opera.

ip

fot. materiały prasowe Opery

Słowa kluczowe: spektakle, wydarzenia, Wrocław, tytuły
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Festiwal Lalka na scenie
Startuje 4. Międzynarodowy Festiwal Ulicznych Teatrów Lalkowych

To coroczne spotkania teatralne dla dzieci i dorosłych z profesjonalnym teatrem ulicznym.

3. Festiwal Dramatu Strefy kontaktu
Startuje 3. Festiwal Dramatu "Strefy Kontaktu". Czytania Wrocław

Mamy program wydarzenia we Wrocławskim Teatrze Współczesnym.

Polecamy
Wrocławska aktorka nagrodzona
Wrocławska aktorka nagrodzona Wrocław

Aktorka Wrocławskiego Teatru Współczesnego Elżbieta Golińska znalazła się wśród laureatów plebiscytu Profesjonaliści Forbesa 2012 – Zawody Zaufania Publicznego.

Zwiedziliśmy przebudowany Capitol! [ZDJĘCIA]
Zwiedziliśmy przebudowany Capitol! [ZDJĘCIA] Wrocław

Zakończył się remont Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. W poniedziałek dziennikarze i zaproszeni goście mogli zobaczyć, co zmieniło się podczas dwuletniej przebudowy.

Ostatnio dodane
Festiwal Lalka na scenie
Startuje 4. Międzynarodowy Festiwal Ulicznych Teatrów Lalkowych

To coroczne spotkania teatralne dla dzieci i dorosłych z profesjonalnym teatrem ulicznym.

3. Festiwal Dramatu Strefy kontaktu
Startuje 3. Festiwal Dramatu "Strefy Kontaktu". Czytania Wrocław

Mamy program wydarzenia we Wrocławskim Teatrze Współczesnym.