Premiery - Teatr

Nowy spektakl we Wrocławskim Teatrze Współczesnym!

2006-05-11 00:00:00 | Wrocław

 
„Troje ludzi. Trzy ramiona tego samego trójkąta. Trzy spojrzenia na tę samą historię. Wakacyjną historię miłosną".

   Tak pokrótce scharakteryzowany został nowy spektakl w reżyserii Redbada Klijnstry „Historia przypadku", którego prapremiera odbędzie się we Wrocławskim Teatrze Współczesnym już 13 i 14 maja. Autorką „Historii przypadku" jest Abi Morgan - młoda pani dramaturg z Anglii, która za tę właśnie sztukę „o miłości, przyjaźni i ludzkich sprawach", jak to określiła Anna Wołek, otrzymała wszystkie możliwe nagrody na Festiwalu w Edynburgu w 2001 r. Bohaterami melodramatu magicznego, bo tak nazwali go twórcy, jest dwójka mężczyzn: Antoni i Lucjan - w tych rolach wystąpią Krzysztof Boczkowski/Piotr Łukaszczyk, Jakub Kamieński - oraz Magda (Magda Popławska).

   „Antoni i Lucjan znają się od dziecka. Kiedy mieli po 6 lat Antoni został trafiony piorunem. Od tamtego czasu Lucjan czuje się zobowiązany otaczać go opieką. Dziś Lucjan robi zawodową karierę, a Antoni żyje niekonwencjonalnie, wbrew przyjętym standardom społecznym. Raz w roku spędzają razem wakacje. W czasie jednego z takich wyjazdów spotykają Magdę, młodą dziewczynę podobną do kobiety, którą kiedyś obaj znali i kochali, i której zniknięcie zmieniło ich życie. Spotkanie z Magdą przywołuje przeszłość i każe uczciwie spojrzeć zarówno na nią, jak i na prawdziwe jej skutki dla łączącej obu mężczyzn więzi. Czy to jest przyjaźń czy manipulacja? Co naprawdę łączy ich obu z nowo poznaną kobietą? Do jakiego stopnia - i czy bezkarnie - można ingerować w życie innych ludzi?"

   Twórcy zapewniają, że spektakl wyróżnia się dobrym pomysłem reżyserskim i scenografią. Jest czymś między realizmem magicznym a „Casablanką". Stanowi mieszankę wybuchową, ale zarazem porusza problemy bardzo życiowe. Spektakl powstał przy współpracy Wrocławskiego Teatru Współczesnego i Grupy Twórczej SUPERMARKET - młodych twórców, których wrocławscy widzowie poznali jeszcze jako Warszawską Grupę Teatralną na festiwalu Dialog-Wrocław 2003. Wystąpili wtedy ze spektaklem „Made in China", który wzbudził duże zainteresowanie. Tym razem ma to być coś zupełnie innego, ale jak zapewniają artyści - każdy powyżej szesnastego roku życia odnajdzie tu coś dla siebie.

Polska prapremiera, Scena na Strychu: 13 i 14.05.2006.

Ceny biletów: 30 zł (normalny), 22 zł (ulgowy)

Joanna Gauden
(joanna.gauden@dlastudenta.pl)

Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
KsiąÅźę i krÃłl - spektakl AST Wrocław
"Książę i król" - zobacz studencki spektakl o budowaniu świata i wolności [FOTO]

Przed nami spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Lalkarskiego w AST Wrocław.

Truskawki - spektakl WTW
Spektakl "Truskawki" z premierą online na żywo we Wrocławskim Teatrze Współczesnym Wrocław

Spektakl będzie emitowany w sześciu odcinkach na Facebooku teatru WTW.

Dziennik czasÃłw zarazy
Instytut Grotowskiego zaprasza na "Dziennik czasów zarazy" Wrocław

To nowy odcinek Teatru na faktach.

Polecamy
Misiek Koterski we wrocławskim Teatrze Komedia
Misiek Koterski we wrocławskim Teatrze Komedia Wrocław

Czeska komedia "Z twoją córką? Nigdy!" będzie najnowszą premierą Teatru Komedia we Wrocławiu.

Klasyka na nowo – „Hamlet” w Teatrze Polskim
Klasyka na nowo – „Hamlet” w Teatrze Polskim Wrocław

Już 25 maja na Scenie im. J. Grzegorzewskiego Teatru Polskiego we Wrocławiu długo oczekiwana premiera – „Hamlet” w reżyserii Moniki Pęcikiewicz.

Polecamy
Ostatnio dodane
KsiąÅźę i krÃłl - spektakl AST Wrocław
"Książę i król" - zobacz studencki spektakl o budowaniu świata i wolności [FOTO]

Przed nami spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Lalkarskiego w AST Wrocław.

Truskawki - spektakl WTW
Spektakl "Truskawki" z premierą online na żywo we Wrocławskim Teatrze Współczesnym Wrocław

Spektakl będzie emitowany w sześciu odcinkach na Facebooku teatru WTW.