Dzieje się - Teatr

Nowości teatralne dla dzieci ale też dorosłych we Wrocławskim Teatrze Lalek

2016-09-15 16:18:00 | Wrocław

Najnowsze premiery, warsztaty teatralne a także wielka, monograficzna wystawa prac. To i wiele więcej czeka widzów, w najnowszym sezonie teatralnym 2016/2017 Wrocławskiego Teatru Lalek.

15 września 2016 roku odbyła się konferencja prasowa Wrocławskiego Teatru Lalek. Na spotkaniu zaprezentowany został repertuar na sezon 2016/17, w którym pojawi się pięć nowych spektakli, z czego większość to prapremiery.  W programie pojawią się przedstawienia skierowane głównie dla najmłodszych widzów. Wśród premierowych pokazów wystawione zostanie klasyczne widowisko familijne, realizowane przed dyrektora artystycznego Jakuba Kroftę pt. "Piekło" opowiadające historię zdeterminowanej mamy siedmioletniego Tadzia, która trafiła do raju, ale postanawia zrobić wszystko, aby wrócić na ziemię do ukochanego dziecka. Na scenie WTL zobaczymy  także przedstawienie pt. "Prosta historia" stworzone przez członków zespołu aktorskiego w reżyserii Tomasza Maśląkowskiego i Radosława Kusiukiewicza, będące słodko-gorzką opowieścią o emocjach, które pojawiają się i znikają oraz o tym, co po nich pozostaje.

Teatr skupił się także na nowej ofercie edukacyjnej dla najmłodszych widzów. W programie pojawią się warszaty teatralne prowadzone przez aktorów, których celem będzie wprowadzenie dzieci w świat spektaklu  oraz rozbudzenie w nich wyobraźni i refleksji.

O planach na nowy sezon teatralny wypowiedział się także dyrektor Wrocławskiego Teatru Lalek Janusz Jasiński : Kolejny sezon w teatrze jest kontynuacją naszych zamierzeń wcześniejszych, czyli z jednej strony adaptacji książek dla dzieci i młodzieży, ale także sięgniemy po inne obszary literatury współczesnej w tym skandynawskiej. Równocześnie kontynuujemy nasze zamierzenia edukacyjne, które w tym roku poszerzamy o warsztaty związane bezpośrednio z prezentowanymi przedstawieniami. Zamysł jest taki, żeby tematykę tych przedstawień przybliżyć dzieciom i młodzieży i żeby odbiór przedstawień był pełniejszy oraz wskazywał kierunki poszukiwań wyznaczonych tematów. - mówi dyrektor Jasiński.

WTL pracuje także nad spektaklem dla młodzieży i dorosłych pt. :"Pomnik". Spektakl to efekt pracy artystycznego duetu który tworzą:  Marek Zákostelecký oraz Jiøí Havelka. Przedstawienie oparte jest na reportażu pt. "Dowód miłości", opowiadającym historię największego na świecie pomnika Józefa Stalina.  - W tym sezonie pojawi się jeden spektakl dedykowany młodzieży i dorosłym. Jest to bardzo ciekawe przedsięwzięcie polsko-czeskie opowiadające o naszej wspólnej historii - zapowiada przedstawienie dyrektor WTL.

W roku 2016 WTL obchodzi także swój  jubileusz siedemdziesięciolecia. Przed nami druga część obchodów rocznicowych. Ich głównym wydarzeniem będzie otwarcie wielkiej monograficznej wystawy prac Jadwigi Mydlarskiej-Kowal, wybitnej scenografki przez wiele lat związanej z Wrocławskim Teatrem Lalek i współtworzącej (wraz z Wiesławem Hejną) jego najsłynniejsze spektakle. Ekspozycja, przygotowana we współpracy z Centrum Scenografii Polskiej, obejmie elementy scenograficzne (lalki, kostiumy, projekty) stworzone nie tylko do spektakli w WTL, z którym artystka była związana na stałe, ale także i w teatrach dramatycznych.

 

Zsa/ ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Wrocławski Teatr Lalek, premiery teatralne 2016/17, przedstawienia teatralne dla dzieci
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Studium Ciśnień: Słuchacze koncertowo
Słuchacze Studium Musicalowego Capitol na wspólnym koncercie [FOTO] Wrocław

Studium Ciśnień w pełnej krasie. Zobaczcie zdjęcia z występów!

Męskie granie w Capitolu
Studium Ciśnień w Capitolu: zobaczcie "Męskie granie" [FOTO] Wrocław

Na Scenie Ciśnień zaprezentowały się młode, utalentowane aktorki.

Polecamy
Teatr Improwizowany IMPROKRACJA [BILETY]
Teatr Improwizowany IMPROKRACJA [BILETY] Wrocław

Jako jedyni w tej części Polski mają w swym repertuarze autorskie, długie formy teatru improwizowanego, które ściągają na spektakle widzów chętnych budować i przeżywać z nimi historie.

Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Ostatnio dodane
Studium Ciśnień: Słuchacze koncertowo
Słuchacze Studium Musicalowego Capitol na wspólnym koncercie [FOTO] Wrocław

Studium Ciśnień w pełnej krasie. Zobaczcie zdjęcia z występów!

Konkurs Ziaja