Dzieje się - Teatr

Klasycy kabaretu na Gali Festiwalu Wrocek

2016-11-18 08:48:13 | Wrocław

Nieobliczalny stand-uper, liryczny satyryk, dwa kultowe kabarety i człowiek z plastrem na ustach - to bohaterowie Gali Komediowego Międzynarodowego Festiwalu Wrocek, która 27 listopada odbędzie się we wrocławskim Imparcie. Dobra zabawa gwarantowana!

Festiwal Wrocek to największa cykliczna impreza komediowa w mieście. Co dwa tygodnie dostarcza olbrzymiej dawki śmiechu i dobrego humoru. Specjalizuje się przede wszystkim w stand-upie, najdynamiczniej rozwijającym się obecnie gatunku komedii. Nie są mu jednak obce inne formy rozrywki, jak choćby teatr komedii czy improwizacja, czyli spektakl tworzony na żywo, bez scenariusza, wyłącznie w oparciu o sugestie publiczności i nieograniczoną wyobraźnię autorów. Wrocek gromadzi najlepszych komików i artystów z całej Polski, ma także grono oddanych fanów - w tym roku przez widownię przewinęło się już ponad dwa tysiące osób!

Znakiem rozpoznawczym Wrocka już od wielu lat jest gala finałowa, która stanowi podsumowanie całorocznych zmagań na festiwalowej scenie. W tym roku odbędzie się 27 listopada w Imparcie. - Tegoroczna edycja została przygotowana specjalnie z myślą o Europejskiej Stolicy Kultury, w ramach której organizowany jest Festiwal Wrocek. Zobaczymy, jak zmieniał się kabaret w Polsce od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku aż po najnowsze trendy obowiązujące obecnie. A skoro o Europie mowa, to nie mogło zabraknąć gościa z zagranicy, który pokaże, z czego śmieją się ludzie w innych krajach - mówi Sławek Smorąg, prezes Fundacji Prototyp, która organizuje Festiwal Wrocek.

Kto wystąpi? W dużym skrócie artyści znani i lubiani. Andrzej Poniedzielski to król krainy łagodności, liryczny satyryk, poeta i bard, którego niespieszne, acz celne wywody zawsze wzbudzają aplauz publiczności. Nie dajmy się jednak zwieść pozorom – jak sam o sobie mówi, jest w nim element nieprzewidywalny.

Kabaret OTTO to jeden z nielicznych kabaretów, eksploatujących inne niż polityka rejony absurdu. Kojarzy się przede wszystkim z dowcipną i śmieszną piosenką. Utwory takie jak Zasmażka, Autobiografia Jolki Jolki czy Stirlitz i Kloss na stałe weszły już do historii kabaretu. OTTO (lub Ostatnie Takie Trio Oszołomów – jak sami tłumaczą swoją nazwę) to także niepowtarzalne gagi i skecze.

Kolejny gość to Mariusz Kałamaga, czyli ostry i nieobliczalny stand-uper, który zabija śmiechem. Założyciel formacji Łowcy.B, z którą w ubiegły roku wziął jednak rozwód bez orzekania o winie. Kocha za to Wrocek – wystąpi na nim już po raz czwarty.

Elita to legenda Wrocławia i już kultowy w naszym mieście kabaret. Synonim najwyższego poziomu artystycznego, gdzie słowo oraz tekst stanowią główną siłę przekazu i kontaktu z publicznością. To humor, który bawi i rozśmiesza kolejne pokolenia oraz nobilituje widza.

Gwiazdą wieczoru będzie Boy with Tape on his Face – nowozelandzki artysta uniwersalny i ćwierćfinalista amerykańskiej edycji programu Mam Talent, który udowadnia, że bariery kulturowe i językowe w sztuce nie muszą być odczuwalne. To mim z dźwiękiem, stand-up bez słów, sztuka bez gry aktorskiej. A co robi dokładnie? To już trzeba zobaczyć na własne oczy.Gala Komediowego Międzynarodowego Festiwalu Wrocek odbędzie się w niedzielę, 27 listopada, o godz. 18:00 w Imparcie przy ul. Mazowieckiej 17. Bilety w cenie 50 i 60 zł dostępne są w kasie Impartu oraz na stronie www.festiwalwrocek.pl.

Wydarzenie organizowane jest w ramach Europejskiej Stolicy Kultury WROCŁAW 2016. Mecenat sprawuje miasto Wrocław.

ip

Słowa kluczowe: festiwal kabaretów, festiwal wrocek, wrocek gala, wrocek 2016
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Grotowski. Elementarz
Trwają zapisy do grupy roboczej Otwartego Uniwersytetu Poszukiwań Wrocław

W styczniu startuje nowy kurs wiodący: "Grotowski. Elementarz".

Tomasz Szczepanek
Tomasz Szczepanek laureatem konkursu na debiut reżyserski we Wrocławskim Teatrze Pantomimy Wrocław

Konkurs zorganizowano z okazji 100. rocznicy urodzin Henryka Tomaszewskiego.

Polecamy
Jerzy Kamas nie żyje
Jerzy Kamas nie żyje

Jerzy Kamas nie żyje. Odtwórca słynnej roli roli Stanisława Wokulskiego w serialu "Lalka" zmagał się z chorobą nowotworową. Miał 77 lat.

Lubaszenko i Wierzbicka w komedii "Dajcie mi tenora!" [ZDJĘCIA]
Lubaszenko i Wierzbicka w komedii "Dajcie mi tenora!" [ZDJĘCIA]

"Dajcie mi tenora!" to komediowy majstersztyk, wybuchowa mieszanka miłości, zazdrości, biznesu i marzeń o wielkiej karierze. Zobacz zdjęcia ze spektaklu, szykowanego przez warszawski Teatr Capitol.

Ostatnio dodane
Grotowski. Elementarz
Trwają zapisy do grupy roboczej Otwartego Uniwersytetu Poszukiwań Wrocław

W styczniu startuje nowy kurs wiodący: "Grotowski. Elementarz".

Tomasz Szczepanek
Tomasz Szczepanek laureatem konkursu na debiut reżyserski we Wrocławskim Teatrze Pantomimy Wrocław

Konkurs zorganizowano z okazji 100. rocznicy urodzin Henryka Tomaszewskiego.