Dzieje się - Teatr

Klasycy kabaretu na Gali Festiwalu Wrocek

2016-11-18 08:48:13 | Wrocław

Nieobliczalny stand-uper, liryczny satyryk, dwa kultowe kabarety i człowiek z plastrem na ustach - to bohaterowie Gali Komediowego Międzynarodowego Festiwalu Wrocek, która 27 listopada odbędzie się we wrocławskim Imparcie. Dobra zabawa gwarantowana!

Festiwal Wrocek to największa cykliczna impreza komediowa w mieście. Co dwa tygodnie dostarcza olbrzymiej dawki śmiechu i dobrego humoru. Specjalizuje się przede wszystkim w stand-upie, najdynamiczniej rozwijającym się obecnie gatunku komedii. Nie są mu jednak obce inne formy rozrywki, jak choćby teatr komedii czy improwizacja, czyli spektakl tworzony na żywo, bez scenariusza, wyłącznie w oparciu o sugestie publiczności i nieograniczoną wyobraźnię autorów. Wrocek gromadzi najlepszych komików i artystów z całej Polski, ma także grono oddanych fanów - w tym roku przez widownię przewinęło się już ponad dwa tysiące osób!

Znakiem rozpoznawczym Wrocka już od wielu lat jest gala finałowa, która stanowi podsumowanie całorocznych zmagań na festiwalowej scenie. W tym roku odbędzie się 27 listopada w Imparcie. - Tegoroczna edycja została przygotowana specjalnie z myślą o Europejskiej Stolicy Kultury, w ramach której organizowany jest Festiwal Wrocek. Zobaczymy, jak zmieniał się kabaret w Polsce od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku aż po najnowsze trendy obowiązujące obecnie. A skoro o Europie mowa, to nie mogło zabraknąć gościa z zagranicy, który pokaże, z czego śmieją się ludzie w innych krajach - mówi Sławek Smorąg, prezes Fundacji Prototyp, która organizuje Festiwal Wrocek.

Kto wystąpi? W dużym skrócie artyści znani i lubiani. Andrzej Poniedzielski to król krainy łagodności, liryczny satyryk, poeta i bard, którego niespieszne, acz celne wywody zawsze wzbudzają aplauz publiczności. Nie dajmy się jednak zwieść pozorom – jak sam o sobie mówi, jest w nim element nieprzewidywalny.

Kabaret OTTO to jeden z nielicznych kabaretów, eksploatujących inne niż polityka rejony absurdu. Kojarzy się przede wszystkim z dowcipną i śmieszną piosenką. Utwory takie jak Zasmażka, Autobiografia Jolki Jolki czy Stirlitz i Kloss na stałe weszły już do historii kabaretu. OTTO (lub Ostatnie Takie Trio Oszołomów – jak sami tłumaczą swoją nazwę) to także niepowtarzalne gagi i skecze.

Kolejny gość to Mariusz Kałamaga, czyli ostry i nieobliczalny stand-uper, który zabija śmiechem. Założyciel formacji Łowcy.B, z którą w ubiegły roku wziął jednak rozwód bez orzekania o winie. Kocha za to Wrocek – wystąpi na nim już po raz czwarty.

Elita to legenda Wrocławia i już kultowy w naszym mieście kabaret. Synonim najwyższego poziomu artystycznego, gdzie słowo oraz tekst stanowią główną siłę przekazu i kontaktu z publicznością. To humor, który bawi i rozśmiesza kolejne pokolenia oraz nobilituje widza.

Gwiazdą wieczoru będzie Boy with Tape on his Face – nowozelandzki artysta uniwersalny i ćwierćfinalista amerykańskiej edycji programu Mam Talent, który udowadnia, że bariery kulturowe i językowe w sztuce nie muszą być odczuwalne. To mim z dźwiękiem, stand-up bez słów, sztuka bez gry aktorskiej. A co robi dokładnie? To już trzeba zobaczyć na własne oczy.



Gala Komediowego Międzynarodowego Festiwalu Wrocek odbędzie się w niedzielę, 27 listopada, o godz. 18:00 w Imparcie przy ul. Mazowieckiej 17. Bilety w cenie 50 i 60 zł dostępne są w kasie Impartu oraz na stronie www.festiwalwrocek.pl.

Wydarzenie organizowane jest w ramach Europejskiej Stolicy Kultury WROCŁAW 2016. Mecenat sprawuje miasto Wrocław.

ip

Słowa kluczowe: festiwal kabaretów, festiwal wrocek, wrocek gala, wrocek 2016
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
dokumentalne czytanie performatywne
Rusza 2. edycja konkursu na najlepsze dokumentalne czytanie performatywne

Zeszłoroczna edycja konkursu wzbudziła ogromne emocje.

modernizacja DuÅźej Sceny Tpl
Teatr Polski we Wrocławiu rusza z modernizacją Dużej Sceny im. Jerzego Grzegorzewskiego Wrocław

Nadchodzący remont będzie ogromnym wyzwaniem zarówno logistycznym, jak i finansowym.

Polecamy
OÅźenić się nei mogę - spektakl 2020
Podsumowanie sezonu 2019/2020 w Teatrze Polskim we Wrocławiu Wrocław

Teatr zakończył ten wyjątkowy sezon spektaklem "Ożenić się nie mogę" w reżyserii Grzegorza Kempinsky'ego.

FeTA 2023
Startuje nabór na Festiwal ewidentnych Talentów Aktorskich 2023

Organizatorzy czekają na krótkie monodramy, które w kwietniu zostaną ocenione przez profesjonalne jury.

Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.