Recenzje - Teatr

Kazio Sponge Talk Show. Odcinek 3: CHWDP - recenzja

2018-11-26 10:30:28 | Wrocław

Za nami trzeci odcinek Kazio Sponge Talk Show we Wrocławskim Teatrze Lalek. W dniach 24-25 listopada 6-letnia kukiełka znów doprowadziła widzów do euforycznego stanu, biorąc na warsztat temat Andrzejek, Kasieniek, świąt, prezentów i nie tylko. Chcecie wiedzieć, jak było? Przeczytajcie recenzję Kazio Sponge Talk Show. Odcinek 3: CHWDP - Choinka Wigilia Dużo Prezentów!

Kazio Sponge Talk Show

Kazio, „Mama” Makowska i Mazoń w trzecim odcinku ponownie zrobili niezłe talk show. Scena świątecznej kolacji, która otwierała spektakl była fantastyczna, a do wybuchów śmiechu widzów doprowadzał głównie biały miś, odgrywający rolę pijanego dziadka. Wcielająca się w rolę ciotki lalka także rzucała kultowymi tekstami, których nikt nie chce słyszeć przy wigilijnym stole.

Po piosence tytułowej widzowie mogli wysłuchać przemyśleń Kazia na temat Andrzejek i propozycję zabawy na… Kasieńki. Była zatem fajna loteria z kuponami zniżkowymi do różnych sklepów, na podstawie których Kazio przepowiadał przyszłość. Sponge nie darowałby sobie też gdyby zabrakło loterii z prezentami. Goście teatru mogli wyjść z przedstawienia bogatsi nie tylko o niezapomniane wrażenia, ale też owoce pomelo, a nawet „małpki” Soplicy, które Kazio rozdał nawet mocno spóźnionemu widzowi, wcześniej całując go pod gałązką jemioły.

Podczas trzeciego odcinka można było usłyszeć kilka piosenek, w tym jedną szczególnie zabawną, w wykonaniu przebranego za szyszkę - Grzegorza Mazonia. Ten miał z resztą sporo do roboty, bo nie tylko tradycyjnie tworzył muzykę na żywo, ale też pomagał animować w kilku scenkach, np. o Coca-Coli, Pepsi i Hoop Coli. Bardzo udanym punktem show była też piosenka, którą Kazio śpiewał pod koniec, a jej tematem były nietrafione prezenty.  

Naturalnie nie zabrakło stałego punktu programu, czyli gości. Na scenie pojawiły się lalki z pierwszego odcinka („Wybory”), jednak tym razem ich zadaniem był udział w scence ze stajenką z Jezuskiem. Powróciła także zabawa z malowaniem po tablicy, podczas której widzowie musieli wymyślać bardzo abstrakcyjne hasła opisujące „niespodziankę”.

Trzeci odcinek Kazio Sponge Talk Show udowodnił, że wrocławianie uwielbiają taką formę rozrywki we Wrocławskim Teatrze Lalek. Gospodarz otwarcie wypytywał widzów o to, który raz są na przedstawieniu i okazało się, że zdecydowana większość to stali bywalcy - ludzie zadowoleni i wracający na kolejne pokazy. Najlepsza rekomendacja, prawda?

Michał Derkacz

fot. K. Krukowski/materiały prasowe

Słowa kluczowe: Wrocławski Teatr Lalek, opinia, ocena, wrażenia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Anty-gone TRYPTYK
Anty-gone TRYPTYK - recenzja spektaklu Wrocław

Teatr Polski wypełniony po brzegi, a to za sprawą najnowszego spektaklu Teatru Pieśni Kozła "Anty-gone TRYPTYK".

Kazio Sponge Talk Show
Kazio Sponge Talk Show. Odcinek 3: CHWDP - recenzja Wrocław

Choinka Wigilia Dużo Prezentów, czyli świąteczne klimaty okiem wygadanego Kazia.

Drzewo - recenzja spektaklu Wrocław

Przeczytajcie recenzję najnowszego spektaklu dla najnajów w Teatrze Lalek

Polecamy
„Uciekający samolot” do szczęścia
„Uciekający samolot” do szczęścia Wrocław

Posługując się nomenklaturą programów telewizyjnych, sztuki tego rodzaju należy opisywać komentarzem: „można”. Wybierając się bowiem na nią, nie stracimy zbyt wiele, ale nie zdobędziemy też dużo.

"Boeing, boeing" - poligamia na scenie! [RECENZJA]
"Boeing, boeing" - poligamia na scenie! [RECENZJA] Wrocław

Komedia z samolotem w tle, w dowcipny sposób przedstawia relacje damsko - męskie. Przeczytaj recenzję!

Ostatnio dodane
Anty-gone TRYPTYK
Anty-gone TRYPTYK - recenzja spektaklu Wrocław

Teatr Polski wypełniony po brzegi, a to za sprawą najnowszego spektaklu Teatru Pieśni Kozła "Anty-gone TRYPTYK".

Kazio Sponge Talk Show
Kazio Sponge Talk Show. Odcinek 3: CHWDP - recenzja Wrocław

Choinka Wigilia Dużo Prezentów, czyli świąteczne klimaty okiem wygadanego Kazia.