Recenzje - Teatr

Kazio Sponge Talk Show. Odcinek 3: CHWDP - recenzja

2018-11-26 10:30:28 | Wrocław

Za nami trzeci odcinek Kazio Sponge Talk Show we Wrocławskim Teatrze Lalek. W dniach 24-25 listopada 6-letnia kukiełka znów doprowadziła widzów do euforycznego stanu, biorąc na warsztat temat Andrzejek, Kasieniek, świąt, prezentów i nie tylko. Chcecie wiedzieć, jak było? Przeczytajcie recenzję Kazio Sponge Talk Show. Odcinek 3: CHWDP - Choinka Wigilia Dużo Prezentów!

Kazio Sponge Talk Show

Kazio, „Mama” Makowska i Mazoń w trzecim odcinku ponownie zrobili niezłe talk show. Scena świątecznej kolacji, która otwierała spektakl była fantastyczna, a do wybuchów śmiechu widzów doprowadzał głównie biały miś, odgrywający rolę pijanego dziadka. Wcielająca się w rolę ciotki lalka także rzucała kultowymi tekstami, których nikt nie chce słyszeć przy wigilijnym stole.

Po piosence tytułowej widzowie mogli wysłuchać przemyśleń Kazia na temat Andrzejek i propozycję zabawy na… Kasieńki. Była zatem fajna loteria z kuponami zniżkowymi do różnych sklepów, na podstawie których Kazio przepowiadał przyszłość. Sponge nie darowałby sobie też gdyby zabrakło loterii z prezentami. Goście teatru mogli wyjść z przedstawienia bogatsi nie tylko o niezapomniane wrażenia, ale też owoce pomelo, a nawet „małpki” Soplicy, które Kazio rozdał nawet mocno spóźnionemu widzowi, wcześniej całując go pod gałązką jemioły.

Podczas trzeciego odcinka można było usłyszeć kilka piosenek, w tym jedną szczególnie zabawną, w wykonaniu przebranego za szyszkę - Grzegorza Mazonia. Ten miał z resztą sporo do roboty, bo nie tylko tradycyjnie tworzył muzykę na żywo, ale też pomagał animować w kilku scenkach, np. o Coca-Coli, Pepsi i Hoop Coli. Bardzo udanym punktem show była też piosenka, którą Kazio śpiewał pod koniec, a jej tematem były nietrafione prezenty.  

Naturalnie nie zabrakło stałego punktu programu, czyli gości. Na scenie pojawiły się lalki z pierwszego odcinka („Wybory”), jednak tym razem ich zadaniem był udział w scence ze stajenką z Jezuskiem. Powróciła także zabawa z malowaniem po tablicy, podczas której widzowie musieli wymyślać bardzo abstrakcyjne hasła opisujące „niespodziankę”.

Trzeci odcinek Kazio Sponge Talk Show udowodnił, że wrocławianie uwielbiają taką formę rozrywki we Wrocławskim Teatrze Lalek. Gospodarz otwarcie wypytywał widzów o to, który raz są na przedstawieniu i okazało się, że zdecydowana większość to stali bywalcy - ludzie zadowoleni i wracający na kolejne pokazy. Najlepsza rekomendacja, prawda?

Michał Derkacz

fot. K. Krukowski/materiały prasowe

Słowa kluczowe: Wrocławski Teatr Lalek, opinia, ocena, wrażenia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Kaligula- Teatr Polski Wrocław
Kaligula - recenzja spektaklu

Za nami premiera online spektaklu "Kaligula" w reżyserii Roberta Czechowskiego na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu.

nikt nie spotyka nikogo
Nikt (nie) spotyka nikogo - recenzja spektaklu Wrocław

Rozprawa o istnieniu w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Białe małÅźeństwo - Teatr Polski Wrocław
Białe małżeństwo - recenzja spektaklu Wrocław

Jedna z bardziej kontrowersyjnych sztuk Tadeusza Różewicza w nowej wersji w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Polecamy
Cicho/Tuxo - recenzja spektaklu Wrocław

Wrocławski Teatr Współczesny i Teatr Układ Formalny łączą siły i przedstawiają spektakl o mniejszości ukraińskiej próbującej odnaleźć swoje miejsce w Polsce.

Kazio Sponge Talk Show
Kazio Sponge Talk Show. Odcinek 2: Memento mori - recenzja Wrocław

Przeczytaj recenzję 2 odcinka jedynego w swoim rodzaju talk-show z gąbczastym prowadzącym.

Polecamy
Ostatnio dodane
Kaligula- Teatr Polski Wrocław
Kaligula - recenzja spektaklu

Za nami premiera online spektaklu "Kaligula" w reżyserii Roberta Czechowskiego na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu.

nikt nie spotyka nikogo
Nikt (nie) spotyka nikogo - recenzja spektaklu Wrocław

Rozprawa o istnieniu w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.