Recenzje - Teatr

Kazio Sponge Talk Show. Odcinek 2: Memento mori - recenzja

2018-10-31 13:37:09 | Wrocław

Za nami już drugi odcinek wyjątkowego talk show. We Wrocławskim Teatrze Lalek ponownie zagościł 6-letni Kazio Sponge i podzielił się przemyśleniami na temat śmierci. Czym tym razem zaskoczył nas gąbczasty prowadzący? Przeczytaj recenzję spektaklu "Kazio Sponge Talk Show. Odcinek 2: Memento Mori"!

Tematyka odcinka nawiązywała tym razem do zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych, a także do kwestii związanych ze śmiercią. Całość została przedstawiona w zabawnej i bardzo inteligentnej formie. Dziecięcy gospodarz przedstawił własne, mometami mocno zaskakujące przemyślenia na tematy bardzo nam bliskie. Oczami Kazia Sponge'a patrzymy na własne zachowania pokazane w krzywym zwierciadle. Z rozbrajającą szczerością gospodarz talk show dzieli się własnymi obserwacjami na temat świata. Wszystko to zostało polane sosem z absurdu i czarnego humoru.

Momentami twórcy "puszczali oko" do osób, które były na pierwszym odcinku talk show Kazia Sponge'a. Nawiązywano np. do tego, że 6-letni gospodarz miał tendencję do przekraczania czasu odcinka, a także zobaczyliśmy kontynuację tematyki wyborów. Ponownie było sporo zaskakujących rekwizytów. Spore wrażenie robiła także strona muzyczna, za którą odpowiedzialny w dużej mierze był Grzegorz Mazoń. Po raz kolejny mogliśmy obserwować, jak kompozycje niemalże powstawały na naszych oczach. Postać Kazia Sponge'a animowała Anna Makowska-Kowalczyk. Momentami również uczestniczyła w show jako jedna z postaci. Aktorka zarażała śmiechem i mnóstwem pozytywnej energii. Z pewnością nie było choć jednej osoby, która opuściłaby salę niezadowolona.

Żarty Kazia, mimo dość kontrowersyjnej tematyki, w gruncie rzeczy są dość niewinne. Pełno tutaj czarnego humoru, abstrakcyjnych skojarzeń, a sposób wypowiedzi z pewnością skierowany jest do nieco dojrzalszego odbiorcy. Kazio Sponge nie jest jednak obrazoburczy, a swoimi żartami nie sprawia nikomu przykrości. Z dziecięcą szczerością pokazuje pewne absurdy, które nas otaczają i w charakterystycznej dla siebie formie przemyca inteligentne i zmuszające do myślenia treści.

Jeśli ktoś chciałby poznać postać Kazia, już niedługo będzie można zobaczyć kolejne odcinki unikatowego talk show. Trzecia odsłona wyjątkowego programu już w listopadzie.

Przeczytaj także nazą recenzję 1. odcinka Kazio Sponge Talk Show.

Kacper Jasztal

fot. K. Krukowski/materiały prasowe

Słowa kluczowe: ocena, opinia, wrażenia, spektakl, premiera
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zdjęcie ze spektaklu
Rzeczy - recenzja spektaklu Wrocław

Przeczytaj nasze wrażenia ze spektaklu wrocławskiego Psychoteatru.

Ostatnia taśma - recenzja spektaklu Wrocław

Beckett na deskach teatru ZAR. Sprawdź, jak oceniamy nową interpretację "Ostatniej taśmy".

Kazio Sponge Talk Show
Kazio Sponge Talk Show. Odcinek 2: Memento mori - recenzja Wrocław

Przeczytaj recenzję 2 odcinka jedynego w swoim rodzaju talk-show z gąbczastym prowadzącym.

Polecamy
Od memento mori do carpe diem
Od memento mori do carpe diem Wrocław

W spektaklu "Cienie Umbrii" cielesność jest głównym bohaterem. Pożądanie, miłość cielesna, grzech – aktorzy niezwykle ekspresyjnie przedstawiają biblijne rozdwojenie człowieka.

Śmieszne miłości Teatru Sztampa
Śmieszne miłości Teatru Sztampa Wrocław

"Pozor! Smeszne Lasky!" - spektakl o miłości, seksie, zdradzie i samobójstwie po czesku. Trzeba przyznać - bardzo śmieszny.

Ostatnio dodane
Ostatnia taśma - recenzja spektaklu Wrocław

Beckett na deskach teatru ZAR. Sprawdź, jak oceniamy nową interpretację "Ostatniej taśmy".

Zdjęcie ze spektaklu
Rzeczy - recenzja spektaklu Wrocław

Przeczytaj nasze wrażenia ze spektaklu wrocławskiego Psychoteatru.

Konkurs Ziaja