Recenzje - Teatr

Kazio Sponge Talk Show. Odcinek 2: Memento mori - recenzja

2018-10-31 13:37:09 | Wrocław

Za nami już drugi odcinek wyjątkowego talk show. We Wrocławskim Teatrze Lalek ponownie zagościł 6-letni Kazio Sponge i podzielił się przemyśleniami na temat śmierci. Czym tym razem zaskoczył nas gąbczasty prowadzący? Przeczytaj recenzję spektaklu "Kazio Sponge Talk Show. Odcinek 2: Memento Mori"!

Tematyka odcinka nawiązywała tym razem do zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych, a także do kwestii związanych ze śmiercią. Całość została przedstawiona w zabawnej i bardzo inteligentnej formie. Dziecięcy gospodarz przedstawił własne, mometami mocno zaskakujące przemyślenia na tematy bardzo nam bliskie. Oczami Kazia Sponge'a patrzymy na własne zachowania pokazane w krzywym zwierciadle. Z rozbrajającą szczerością gospodarz talk show dzieli się własnymi obserwacjami na temat świata. Wszystko to zostało polane sosem z absurdu i czarnego humoru.

Momentami twórcy "puszczali oko" do osób, które były na pierwszym odcinku talk show Kazia Sponge'a. Nawiązywano np. do tego, że 6-letni gospodarz miał tendencję do przekraczania czasu odcinka, a także zobaczyliśmy kontynuację tematyki wyborów. Ponownie było sporo zaskakujących rekwizytów. Spore wrażenie robiła także strona muzyczna, za którą odpowiedzialny w dużej mierze był Grzegorz Mazoń. Po raz kolejny mogliśmy obserwować, jak kompozycje niemalże powstawały na naszych oczach. Postać Kazia Sponge'a animowała Anna Makowska-Kowalczyk. Momentami również uczestniczyła w show jako jedna z postaci. Aktorka zarażała śmiechem i mnóstwem pozytywnej energii. Z pewnością nie było choć jednej osoby, która opuściłaby salę niezadowolona.

Żarty Kazia, mimo dość kontrowersyjnej tematyki, w gruncie rzeczy są dość niewinne. Pełno tutaj czarnego humoru, abstrakcyjnych skojarzeń, a sposób wypowiedzi z pewnością skierowany jest do nieco dojrzalszego odbiorcy. Kazio Sponge nie jest jednak obrazoburczy, a swoimi żartami nie sprawia nikomu przykrości. Z dziecięcą szczerością pokazuje pewne absurdy, które nas otaczają i w charakterystycznej dla siebie formie przemyca inteligentne i zmuszające do myślenia treści.

Jeśli ktoś chciałby poznać postać Kazia, już niedługo będzie można zobaczyć kolejne odcinki unikatowego talk show. Trzecia odsłona wyjątkowego programu już w listopadzie.

Przeczytaj także nazą recenzję 1. odcinka Kazio Sponge Talk Show.

Kacper Jasztal

fot. K. Krukowski/materiały prasowe

Słowa kluczowe: ocena, opinia, wrażenia, spektakl, premiera
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Kaligula- Teatr Polski Wrocław
Kaligula - recenzja spektaklu

Za nami premiera online spektaklu "Kaligula" w reżyserii Roberta Czechowskiego na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu.

nikt nie spotyka nikogo
Nikt (nie) spotyka nikogo - recenzja spektaklu Wrocław

Rozprawa o istnieniu w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Białe małÅźeństwo - Teatr Polski Wrocław
Białe małżeństwo - recenzja spektaklu Wrocław

Jedna z bardziej kontrowersyjnych sztuk Tadeusza Różewicza w nowej wersji w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Polecamy
Moskwin
Moskwin - recenzja spektaklu Wrocław

Wrocławski Teatr Lalek zaprezentował nowy spektakl dla dorosłych. Czy warto zobaczyć?

Kazio Sponge Talk Show
Kazio Sponge Talk Show. Odcinek 1: Wybory - recenzja Wrocław

Recenzujemy unikatowy spektakl, który w sobotę ma premierę, a w niedzielę schodzi z afisza.

Polecamy
Ostatnio dodane
Kaligula- Teatr Polski Wrocław
Kaligula - recenzja spektaklu

Za nami premiera online spektaklu "Kaligula" w reżyserii Roberta Czechowskiego na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu.

nikt nie spotyka nikogo
Nikt (nie) spotyka nikogo - recenzja spektaklu Wrocław

Rozprawa o istnieniu w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.