Recenzje - Teatr

Japety - Kto to widział? Set karnawałowy - recenzja spektaklu improwizowanego

2020-01-31 11:17:19 | Wrocław

24-26 stycznia 2020 we Wrocławskim Teatrze Lalek mogliśmy zobaczyć kolejną odsłonę cyklu, "Japety - Kto to widział?". Nietypowy wieczór komedii improwizowanej tym razem dotykał tematyki karnawałowej.  Jak wypadli pluszowi aktorzy? Przeczytaj recenzję spektaklu!

Japety - Kto to widział?

Założenie "Japetów..." jest proste - wszystko, co widzimy, ma być improwizowane. Publiczność proponuje słowa związane z tematyką odcinka. Najpierw powstaje monolog oparty o to, co zasugerowali widzowie. Następnie obserwujemy kilka scen nawiązujących do monologu. Każdy wieczór jest wyjątkowy. Scenariusz powstaje na żywo podczas występu.

Od typowego wieczoru improwizacyjnego "Japety..." różnią się jednak tym, że w roli improwizatorów pojawiają się lalki. Za zasłoną są jednak nie tylko aktorzy Wrocławskiego Teatru Lalek. W przedsięwzięciu uczestniczą także profesjonalni improwizatorzy. Okazuje się, że pluszowe lalki dają zupełnie nowe komediowe możliwości. Na scenie możemy być świadkami rzeczy, które podczas bardziej "standardowych" wieczorów improwizowanych byłyby niemożliwe.

Trzeba przyznać, że każda z postaci pojawiających się na scenie ma konkretną osobowość i charyzmę. Od razu lalki zdobywają sympatię publiczności. Podczas rozgrzewki pluszowym aktorom bez problemu udaje się zaangażować wszystkich widzów. Obie strony przedstawienia bardzo chętnie wchodzą w interakcje, co jest sprawą kluczową podczas komedii improwizowanej. Duże wrażenie robi szybkość reakcji aktorów i umiejętność wyczucia panującego klimatu wśród publiczności. Występującym udaje się też z powodzeniem utrzymać uwagę widza na odpowiednim poziomie.

Styczniowe wieczory poświęcone były tematyce karnawałowej i imprezowej. Podczas około godzinnych spotkań z lalkami zobaczyliśmy wiele abstrakcyjnych scen, które momentami mogły rozśmieszyć widzów do łez. Nie zabrakło również mocniejszych żartów, skierowanych do dorosłego odbiorcy. Po spotkaniu z przezabawnymi lalkami można wrócić w o wiele lepszym nastroju.

Komediowe spektakle Wrocławskiego Teatru Lalek dla dorosłych cieszą się niemałym zainteresowaniem. Warto raz w miesiącu odwiedzić ze znajomymi sympatyczne Japety. Z pewnością jest to rozrywka oryginalna, momentami zaskakująca i naprawdę satysfakcjonująca.

Przeczytaj także recenzję premierowego spotkania z Japetami, a także sprawdź, co na temat spektaklu mówi twórca, Mateusz Skulimowski.

Kacper Jasztal

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: spektakl, przedstawienie, Wrocławski Teatr Lalek, Wrocław, opinia, wrażenia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Kaligula- Teatr Polski Wrocław
Kaligula - recenzja spektaklu

Za nami premiera online spektaklu "Kaligula" w reżyserii Roberta Czechowskiego na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu.

nikt nie spotyka nikogo
Nikt (nie) spotyka nikogo - recenzja spektaklu Wrocław

Rozprawa o istnieniu w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Białe małÅźeństwo - Teatr Polski Wrocław
Białe małżeństwo - recenzja spektaklu Wrocław

Jedna z bardziej kontrowersyjnych sztuk Tadeusza Różewicza w nowej wersji w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Polecamy
Drzewo - recenzja spektaklu Wrocław

Przeczytajcie recenzję najnowszego spektaklu dla najnajów w Teatrze Lalek

Tatuś - spektakl
Tatuś - recenzja spektaklu

Oceniamy nowy spektakl w reżyserii Sebastiana Majewskiego.

Polecamy
Ostatnio dodane
Kaligula- Teatr Polski Wrocław
Kaligula - recenzja spektaklu

Za nami premiera online spektaklu "Kaligula" w reżyserii Roberta Czechowskiego na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu.

nikt nie spotyka nikogo
Nikt (nie) spotyka nikogo - recenzja spektaklu Wrocław

Rozprawa o istnieniu w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.