Dzieje się - Teatr

Instytut Grotowskiego poszukuje aktora

2012-08-06 09:24:39 | Wrocław

Instytut im. Jerzego Grotowskiego organizuje przesłuchanie dla aktorów do roli męskiej w sztuce Heinera Müllera Mauzer w reżyserii Theodorosa Terzopoulosa. Zgłoszenia przyjmowane są do tylko 25 sierpnia.

Niezwykle ciekawą propozycję dla aktorów przygotował Instytut Grotowskiego we Wrocławiu. Ogłosił bowiem nabór do roli męskiej w polskiej wersji spektaklu Mauzer według Heinera Müllera. Przedstawienie wyreżyseruje wybitny twórca współczesnego teatru – Theodoros Terzopoulos. To niezwykła okazja dla młodych aktorów na współpracę z jedną z największych osobowości współczesnego życia teatralnego. Spektakl będzie przygotowywany we Wrocławiu w ramach programu „Masters in Residence”, a jego premierowy pokaz 11 października otworzy Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Świat miejscem prawdy” – Sezon Mistrzów, organizowany przez Instytut Grotowskiego.

Theodoros Terzopoulos urodził się w wiosce Makrygialos w północnej Grecji. Studiował aktorstwo w Atenach. W latach 1972–1976 brał udział w próbach i pracował jako asystent reżysera w Berliner Ensemble. Ten światowej sławy reżyser znany jest ze swojego autorskiego, skodyfikowanego języka teatralnego o interkulturowej podbudowie. Założyciel Teatru Attis, twórca idei Światowej Olimpiady Teatralnej i dyrektor artystyczny jej edycji, w latach W 2008 roku koordynował prace nad programem kulturalnym Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Terzopoulos reżyseruje gościnnie i prowadzi warsztaty w teatrach na Wschodzie i Zachodzie. Wśród spektakli zrealizowanych przez niego międzynarodowe uznanie zyskały m.in.: Bachantki i Medea Eurypidesa, Persowie Ajschylosa oraz Król Edyp Sofoklesa. W 2009 roku, w ramach I edycji festiwalu „Świat miejscem prawdy” zaprezentował we Wrocławiu spektakl Ajaks. Szaleństwo.

Akcja Mauzera toczy się podczas rosyjskiej wojny domowej między bolszewikami i zwolennikami władzy carskiej. Utwór, inspirowany sztuką dydaktyczną The Measure i estetyką japońskiego teatru nō, przedstawia nietypową rozprawę. Jej głównymi bohaterami są A i B – kaci na usługach rewolucji, którzy zostają skazani na karę śmierci. Utwór piętnuje prymitywną przemoc, która towarzyszy każdej rewolucji. W spektaklu wystąpi pięciu aktorów oraz jedna aktorka. Praca rozpocznie się 27 sierpnia i potrwa do 9 października w Studiu Na Grobli. Przedstawienie grane będzie w języku polskim, ale próby prowadzone będą w języku angielskim. Premierowe pokazy spektaklu odbędą się w dniach 11–14 oraz 18–20 października 2012 roku.

Poszukiwani kandydaci to mężczyźni w wieku 20–50 lat, którzy potrafią pracować ze słowem oraz wyróżniają się sprawnością fizyczną. Zainteresowanych wzięciem udziału w projekcie prosimy o kontakt z Marie Magneron: marie@grotowski-institute.art.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25 sierpnia.

ip

Słowa kluczowe: instytut grotowskiego wrocław castingi na aktora
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
Monodram Zdzisława Kuźniara
Wrocławski Teatr Współczesny zaprasza na obchody Międzynarodowego Dnia Teatru [Program] Wrocław

Zobaczymy m. in. wrocławską premierę monodramu Zdzisława Kuźniara!

WTP Paulina JÃłźwin
Wrocławski Teatr Pantomimy: zobacz "Kłopoty z muchami" Pauliny Jóźwin [WIDEO]

Prezentujemy nowy odcinek projektu Akcja: EDUKACJA 3.0.

Ostatnio dodane
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.