Dzieje się - Teatr

Czerwiec w Instytucie Grotowskiego - jakie spektakle i wydarzenia są w planach?

2021-06-01 14:20:13 | Wrocław

W czerwcu w Studiu na Grobli odbędą się trzy spotkania poświęcone pracy z ciałem i głosem, a także refleksji nad nimi. Już 6 czerwca i 15 czerwca odbędą się otwarte spotkania-treningi "Open SunDay!" oraz pokaz pracy "Róża w strumieniu", które poprowadzi Marco Balbi Dipalma wraz z Claudią Pasello, a 16 czerwca pokaz pracy Studia Kokyu "Na ścieżkach praktyki" z udziałem prowadzących Studio oraz uczestników programu badawczo-edukacyjnego. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne i wymagają wcześniejszej rezerwacji

Open SunDay

"Open SunDay!" to otwarte spotkania-treningi prowadzone przez Marca Balbiego Dipalmę w asyście Claudii Pasello. To okazja do uczestnictwa w spotkaniu i twórczym treningu SŁOŃCE Szkoły Reny Mireckiej, którego celem jest wyzwolenie energi płynącą w ciałach i głosach jego uczestników. Treningi te bazują na przekazach Reny Mireckiej z Teatru Laboratorium Jerzego Grotowskiego. Spotkanie poprowadzone w dwóch sesjach zakończy się wspólną improwizacją.

Druga propozycja Marca Balbiego Dipalmy i Claudii Pasello to "Róża w strumieniu", będąca pokazem pracy oraz refleksją na temat badań performansu rytualnego. Wieloletnie doświadczenie Balbiego Dipalmy w pracy z Reną Mirecką i własne studia „obudziły w nim” możliwość połączenia kreatywności i tradycji. Prezentując "Różę w strumieniu", prowadzący usiłują za Martinem Buberem "aktywować wzajemne energie niewinności i Miłości-dobra pomiędzy Ja, Ty a Onym", aby wkroczyć w czas wspólnego ducha.

Trzecim wartym uwagi wydarzeniem będzie pokaz pracy z udziałem prowadzących oraz uczestników programu badawczo-edukacyjnego Studia Kokyu "Na ścieżkach praktyki". Pomysł na otwarty pokaz zrodził się z potrzeby podzielenia się doświadczeniem wspólnych spotkań, które odbywały się od października 2020 do czerwca 2021 pod kierunkiem Joanny Kurzyńskiej i Przemysława Błaszczaka w asyście Marie Walker i Anity Szymańskiej. Po pokazie pracy odbędzie się rozmowa z udziałem liderów Studia Kokyu i uczestnikami programu, którąpoprowadziAnna Duda.

Studio Kokyu

Więcej informacji odnośnie wydarzeń i możliwości rezerwacji bezpłatnych wejściówek można znaleźć na stronie Instytutu im. Jerzego Grotowskiego pod adresem: grotowski-institute.pl. 

ip/KB

fot. materiał prasowe/Magdalena Mądra, Dominik Kurzyński

Słowa kluczowe: pokazy pracy, wydarzenia kulturalne, teatr Wrocław,
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
4. konkurs Animatus
Rusza 4. edycja konkursu "Animatus"

Startuje Międzynarodowy konkurs na koncepcję i realizację lalki/animowanego obiektu/formy teatralnej.

Dni Kejosu 2021 Wrocław
Poznaj program DNI KEJOSU! Nadchodzi przegląd działalności cyrkowo teatralnej Kolektywu KEJOS Wrocław

Przed nami cykl warsztatów, pokazów i spektakli teatralno cyrkowych.

Paragraf/Artykuł 2021
Zbliża się festiwal "Paragraf/Artykuł" w ramach "Teatru na faktach" Wrocław

Wydarzenie odbędzie się w dniach 25-27 czerwca 2021 roku we Wrocławiu.

Polecamy
Trojanki - Jan Klata- prÃłba
Jan Klata laureatem Europejskiej Nagrody Teatralnej

Reżyser spektaklu "Trojanki" dostał nagrodę za kreowanie nowego języka teatru.

Cirque du Soleil - Behind the Curtain
Cirque du Soleil zaprasza za kulisty widowiskowych spektakli [WIDEO]

Zobaczcie cały proces tworzenia wybranych programów Cirque du Soleil.

Ostatnio dodane
4. konkurs Animatus
Rusza 4. edycja konkursu "Animatus"

Startuje Międzynarodowy konkurs na koncepcję i realizację lalki/animowanego obiektu/formy teatralnej.

Dni Kejosu 2021 Wrocław
Poznaj program DNI KEJOSU! Nadchodzi przegląd działalności cyrkowo teatralnej Kolektywu KEJOS Wrocław

Przed nami cykl warsztatów, pokazów i spektakli teatralno cyrkowych.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.